Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

RKW
RKW
RKW
Rhode Kellermann Wawrowsky
sp. z o.o.
ul. Trębacka 4
00-074 Warszawa
tel +49 21143670
fax +49 2114367111
e-mail: info@rkwmail.de
www.rkw-as.de

W 1950 roku Helmut Rhode założył w Düsseldorfie biuro, które z czasem, pod nazwą RKW, stało się jedną z wiodących niemieckich firm projektowych. Dziś kieruje nim 7 udziałowców, a filie znajdują się w Lipsku, Frankfurcie nad Menem, Moskwie, Warszawie i Gdańsku. W tym ostatnim mieście zaprojektowali stadion na Euro 2012 – PGE Arena. Ponadto RKW współpracuje z polskimi pracowniami architektonicznymi (m.in. JEMS i AMC) przy wielu realizacjach, jak wnętrza rewitalizowanych zabytków – poznańskiego Okrąglaka i stołecznego domu handlowego Smyk. Biuro zatrudnia architektów ponad 25 narodowości, co ułatwia projektowanie w wielu krajach. Różnorodność i innowacyjność to główne wyznaczniki ich stylu. Polskim oddziałem zarządzają: Barbara Possinke (dyplom WA PW 1980) i Wojtek Grabianowski (dyplom WA PP 1969).

Wojciech Grabianowski

Wojciech Grabianowski

Trwa IV edycja konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof Jeszcze tylko do 30 czerwca można nadsyłać zgłoszenia do IV edycji międzynarodowego konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof. Realizacje oceniać będą m.in. architekci Oskar Grąbczewski, Jacek Lenart, Jacek Ewý i Robert Konieczny!
Elektrownia Powiśle z MIPIM Award 2021! Przebudowa i modernizacja Elektrowni Powiśle w Warszawie według projektu biura APA Wojciechowski Architekci zdobyła główną nagrodę w MIPIM Awards 2021 w kategorii Best Mixed-Use Development. MIPIM Awards, nazywane często oskarami branży nieruchomości, przyznawane są od przeszło 30 lat podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes.
Zespół HOL 7.7 w Warszawie: nowa jakość kilkunastoletnich biurowców White Stone Development pokazuje, jaki potencjał drzemie w biurowcach z kilkunastoletnią historią. Kompleks HOL 7.7, który w 2020 roku przeszedł przemianę części wspólnych, teraz zaprasza najemców do odwiedzenia nowego showroomu. Wokół dwóch budynków przy Cybernetyki można też już korzystać z zielonego, wielofunkcyjnego patio.
Hotel na Wyspie Spichrzów Wyspa Spichrzów, która świadczyła kiedyś o potędze handlowej Gdańska, po zniszczeniach wojennych długo pozostawała zaniedbana. Aktualnie wobec turystyfikacji Głównego Miasta została przekształcona w wyspę hoteli i apartamentów. O realizacji Holiday Inn Gdańsk - City Centre projektu RKW Architektur + piszą Jerzy S. Majewski i Daniel Załuski, a o historii wyspy Tomasz Żylski.
Wyspa Spichrzów według projektu biura Mąka Sojka Architekci [nowe wizualizacje] Rozpoczyna się ostatni etap zagospodarowania północnego cypla gdańskiej Wyspy Spichrzów. Projekt nowych kwartałów opracowało biuro Mąka Sojka Architekci.
Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku Na gdańskiej Wyspie Spichrzów powstaje zespół apartamentów Grano Residence. Za jego projekt odpowiada pracownia Kozikowski Design.
Hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre Na gdańskiej Wyspie Spichrzów stanął kolejny nowy obiekt. Czterogwiazdkowy hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre zaprojektowało biuro RKW Architektur+.
Nagroda Roku SARP 2019 – znamy laureatów! To ostatnio najbardziej doceniany budynek w Polsce! Hala KS Cracovia 1906 wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak zdobyła Nagrodę Roku SARP 2019. Specjalne wyróżnienie publiczności dla niewielkiego pawilonu na terenie ogrodu społecznościowego w Poznaniu.
Historia Cedetu – Tomasz Żylski W toku gorącej dyskusji nad skalą wyburzeń oryginalnej substancji Centralnego Domu Towarowego uwadze opinii publicznej umyka na razie fakt, że nowy CEDET stał się de facto biurowcem, na zawsze tracąc miasto-twórczą funkcję handlową – pisze Tomasz Żylski.
Przebudowa DT Smyk w Warszawie Projekt przebudowy i rozbudowy obiektu polegał m.in. na odtworzeniu podziałów na elewacji i detali z lat 50. XX wieku, oraz wzniesieniu nowego skrzydła od strony ulicy Brackiej – o budzącej kontrowersje realizacji, która wiązała się praktycznie z rozbiórką, a następnie odbudową historycznego domu towarowego, pisze jej generalny projektant Andrzej M. Chołdzyński.