Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

SRDK Architekci Studio Śródka
SRDK Architekci Studio Śródka
SRDK Architekci Studio Śródka
ul. Traugutta 45
50-416 Wrocław
tel. 48 532 040 390
e-mail: biuro@srdkstudio.com
srdkstudio.com

Pracownia SRDK Architekci Studio Śródka prowadzona jest przez Dorotę Jarodzką-Sródkę i Kazimierza Śródkę od 1986 roku – początkowo jako Studio Projekt. W portfolio pracowni znajduje się wiele zrealizowanych inwestycji, w tym Lofty Platinum, Ogrody Hallera, Olimpia Port, centrum sztuki Piekarnia Wrocław, biurowiec City Forum czy instalacja miejska Pociąg do nieba. Architekci konsultowali i opracowywali również wiele wrocławskich projektów planistycznych jak Planty Racławickie, Nowe Żerniki, Jagodno czy zespół Dworca Świebodzkiego.

Dorota Jarodzka-Śródka

Dorota Jarodzka-Śródka

współzałożycielka
Kazimierz Śródka

Kazimierz Śródka

współzałożyciel
Święto kobiet branży nieruchomości: relacja z konferencji Top Woman Experience – Kobieta Przyszłości Za nami konferencja Top Woman Experience – Kobieta Przyszłości. W czasie wydarzenia premierę miała książka „Jak zostać Top Woman”, w której znajdziemy wywiady m.in. z architektkami Agnieszką Kalinowską-Sołtys, Dorotą Jarodzką-Śródką i Ewą P. Porębską.
Carlos Moreno gościem specjalnym Kongresu Deweloperskiego: podsumowanie wydarzenia W piątej edycji Kongresu Deweloperskiego wzięło udział 800 uczestników, w tym zarządy najważniejszych firm deweloperskich z całego kraju, przedstawiciele samorządów i władz centralnych. Dyskutowano o kryzysie na rynku mieszkaniowym, pozytywnych aspektach ustawy Lex Deweloper i nowej mobilności. Gościem specjalnym wydarzenia był urbanista Carlos Moreno, który opowiedział o idei miasta 15-minutowego.
Jubileusz pracowni SRDK Architekci Studio Śródka SRDK Architekci Studio Śródka działa nieprzerwanie od 1986 roku – początkowo jako Studio Projekt. Na jej potencjale zbudowany został Archicom, jedna z większych firm deweloperskich w kraju. W portfolio pracowni znajduje się wiele realizacji, zwłaszcza na terenie Wrocławia. W tym roku biuro obchodzi swoje 35-lecie.
Jest nadzieja dla Solpolu: czy tym razem uda się uratować budynek przed rozbiórką? Dotychczasowy właściciel Solpolu, spółka Polsat Nieruchomości, dość ma medialnej wrzawy wokół obiektu i zamierza go sprzedać. Dla wrocławskich architektów i społeczników to szansa na ocalenie budynku przed wyburzeniem. Właśnie wystosowali kolejny list do ministerstwa kultury.
Wystawa „Mnie tu nie ma” we wrocławskim Muzeum Architektury Wstrzymana z powodu pandemii wystawa „Mnie tu nie ma. Ludzki wymiar architektury” otwiera się w Muzeum Architektury. Ekspozycja podsumowuje dotychczasowy dorobek pracowni SRDK Archicom Studio Śródka i proponuje podróż w czasie po rozpoznawalnych miejscach we Wrocławiu.