Ewa Kuryłowicz z Honorową Nagrodą SARP 2021

i

Autor: Archiwum Architektury Ewa Kuryłowicz; fot. Maciej Zienkiewicz

Ewa Kuryłowicz z Honorową Nagrodą SARP 2021

2021-10-26 20:19

Tegoroczną laureatką Honorowej Nagrody SARP została warszawska architektka Ewa Kuryłowicz. Kapituła doceniła projektantkę m.in. za przepełnioną empatią twórczość architektoniczną i wielowymiarową społeczną aktywność.

Kapituła Honorowej Nagrody SARP 2021, składająca się z laureatów lat ubiegłych, czyli Romualda Loeglera, Ryszarda Jurkowskiego, Andrzeja Bulandy i Zbigniewa Maćkowa oraz prezesa SARP Bohdana (Bisia) Lisowskiego, to prestiżowe wyróżnienie przyznała profesor Ewie Kuryłowicz, wiceprezes i generalnej projektantce w pracowni Kuryłowicz & Associates. Architektkę doceniono za twórcze osiągnięcia w architekturze przepełnione empatią dla użytkowników, działalność dydaktyczną wspierającą pokolenia młodych architektów i wielowymiarową społeczną aktywność.

Honorowa Nagroda SARP to wyraz najwyższego uznania środowiska polskich architektów dla twórczości architektonicznej i postawy społecznej. Ewa Kuryłowicz jest nie tylko czynną architektką, ale też kierowniczka Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na WA PW, recenzentką wielu prac doktorskich i habilitacyjnych, promotorką ponad 120 dyplomów magisterskich i 50 inżynierskich, z których ponad 10 otrzymało nagrody krajowe i uczelniane. Należy też do prekursorów nauczania o projektowaniu uniwersalnym na polskich uczelniach. W latach 2005-2008 była ekspertką ACE ds. projektowania uniwersalnego, w latach 1996-2012 konsultantką UW ds. projektowania uniwersalnego. W 2013 roku powołała do życia Fundację imienia Stefana Kuryłowicza, która co roku organizuje cieszący się dużą renomą program stypendialny Teoria i Praktyka.

Uroczystość wręczenia Honorowej Nagrody SARP 2021 połączona z otwarciem wystawy dorobku tegorocznej laureatki odbędzie się 10 grudnia w pawilonie wystawowym SARP przy ul. Foksal w Warszawie.

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ