Dyplom Roku SARP 2020 – przyjmowanie zgłoszeń do Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP Do 20 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia do nagrody Dyplom Roku SARP 2020. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objął Jürg Burri – Ambasador Szwajcarii w Polsce, a partnerami merytorycznymi są dwie szwajcarskie firmy: Geberit i Schindler.
Zostań ambasadorem „Architektury-murator” Architektura to Twoja pasja? Żadne z wydarzeń studenckich nie może odbyć się bez Twojego udziału? A przy tym jesteś osobą przedsiębiorczą, odpowiedzialną, zorganizowaną i chcesz reprezentować swój wydział na łamach miesięcznika?
Motywem przewodnim koncepcji jest rewitalizacja zabytkowej części miasta, która ma stać się impulsem do aktywizacji społecznej i tym samym rzeczywistego ożywienia rejonu, podnosząc jego rozpoznawalność i wzmacniając ofertę programową.
Projekt domów jednorodzinnych został zaprojektowany zgodnie z nurtem współczesnej architektury zrównoważonej, jakim jest budownictwo naturalne. Wykorzystano kompozyt konopno-wapienny, jako alternatywę dla tradycyjnych materiałów w celu promocji aspektów architektury energoaktywnej.
Mood for Wood 2020 – wiosenna edycja warsztatów. Zapisy Wiosenna edycja warsztatów Mood for Wood 2020 odbędzie się tym razem na przełomie maja i czerwca pod hasłem Grow your community. Studenci z Polski i Niemiec wesprą swoimi projektami miejskich ogrodników z poznańskiej dzielnicy Szeląg. Zapisy już trwają.
MEDS Silesia Revival 2020: rejestracja na warsztaty Tegoroczna edycja międzynarodowych warsztatów MEDS po raz pierwszy obędzie się w Polsce. Temat, z jakim zmierzą się uczestnicy MEDS Silesia Revival 2020 dotyczyć ma poprzemysłowego dziedzictwa Górnego Śląska. Rejestracja do 21 marca.
Wnętrze sklepu jako scena, na której ukazany jest główny i najważniejszy bohater - biżuteria. Kontrast czerni i bieli stanowi graficzną dominantę dobrze skomponowaną z przestrzenią, formami wystawienniczymi i światłem.
Multi Comfort Student Contest 2020: kolejna edycja międzynarodowego konkursu Multi Comfort Student Contest organizowany jest przez firmę Saint-Gobain już po raz szesnasty. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie Parku Zrównoważonego Rozwoju pod Paryżem. Pula nagród wynosi 4250 euro!
StartARCHITEKCI 2019 – najlepsze dyplomy z Lublina Od 7 lutego można oglądać wystawę startARCHITEKCI 2019 prezentującą najlepsze dyplomy obronione w 2019 roku na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. To największa pod względem liczby projektów edycja ekspozycji.
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
O mnie: Studentka Architektury na Wydziale Politechniki Wrocławskiej. Od szkoły podstawowej zaangażowana w wolontariaty i życie społeczne. Uwielbia prowadzić projekty i koordynować wydarzenia takie jak na przykład Dzień Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej. Brała udział w organizacji między innymi DiverCity3 i DoFy. Czynnie działa w Samorządzie Studenckim oraz kołach naukowych swojej uczelni. Reprezentuje Studentów w Radzie Wydziału, jest członkiem Kolegium Senatorów Studenckich, gdzie wspólnie z innymi studentami decyduje o rozwoju uczelni i podejmuje nowe inicjatywy dla studentów. Na co dzień stara się udoskonalać w pracy zawodowej, rozwijać pasje oraz podejmować nowe wyzwania.
Uczelnia: Politechnika Poznańska
O mnie: Stypendystka Rektora Politechniki Poznańskiej, uczestnik między innymi warsztatów architektonicznych: „Nowa Wspólna Wilda”, „Success Stories”, oraz organizowanych od 2012 roku w trakcie targów „Arena Design” czy „Gdynia Design Days”. Szuka reguł w zmianach jakie obserwuje oraz inspiracji w ludziach z pasją, których spotyka.
KONKURS STUDENCKI ARCHITEKTURY-MURATOR
konkurs studencki