Flisac Apartamenty Powiśle projektu FS&P Arcus Mariusza Ścisło

i

Autor: Archiwum Architektury Flisac Apartamenty Powiśle, proj. FS&P Arcus, widok w kierunku mostu Świętokrzyskiego, z prawej fragment modernistycznego kościoła projektu Konstantego Jakimowicza

Flisac Apartamenty Powiśle projektu FS&P Arcus Mariusza Ścisło

2020-04-23 21:18

Trwa realizacja budynku Flisac Apartamenty Powiśle projektu pracowni FS&P Arcus Mariusza Ścisło. Sześciokondygnacyjny obiekt wypełni pustą działkę między kościołem św. Teresy od Dzieciątka Jezus a Wybrzeżem Kościuszkowskim.

Nazwa obiektuFlisac Apartamenty Powiśle
Adres obiektuWarszawa, ul. Tamka 2
AutorzyFS&P Arcus, architekci Mariusz Ścisło, Dominik Eymontt, Karolina Piaścik, Ewa Karkowska
InwestorGhelamco
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2020

Budynek Flisac Apartamenty Powiśle stanie u zbiegu Wybrzeża Kościuszkowskiego i Zajęczej w Warszawie, w sąsiedztwie modernistycznego kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus projektu Konstantego Jakimowicza, dawnej siedziby Elektrowni Miejskiej Czesława Jabłońskiego i Józefa Korszyńskiego oraz Centrum Nauki Kopernik RAr2 Laboratorium Architektury.  Sześciokondygnacyjny obiekt na planie zbliżonym do litery L zaoferuje 85 apartamentów o powierzchni od 34 do 150 m², dziewięć lokali handlowo-usługowych w parterze oraz dwupoziomowy garaż podziemny. Przewidziano ponadto foyer z całodobową recepcją, rowerownię dla mieszkańców i panoramiczny taras z zielonym terenem rekreacyjnym na dachu.

Flisac Apartamenty Powiśle: realizacja

Za projekt budynku Flisac Apartamenty Powiśle odpowiada pracownia FS&P Arcus (zespół projektowy: Mariusz Ścisło, Dominik Eymontt, Karolina Piaścik, Ewa Karkowska). Architekci zadbali o wysoki standard wykończenia. W częściach wspólnych pojawią się kamienne i metalowe okładziny, a na elewacjach m.in. szklane balustrady oraz składane żaluzje. Inwestorem Flisac Apartamenty Powiśle jest firma Ghelamco. Realizacja obiektu rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2019 roku. Do użytku zostanie oddany w 2021 roku.