Architektura MuratorProjektyNowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę

Nowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę

Telewizja Polska przymierza się do realizacji nowych budynków przy Woronicza w oparciu o konkursowy projekt biura Mąka Sojka Architekci z 2015 roku. Niedawno ogłosiła przetarg na wykonawcę w formule optymalizuj-buduj.

Nowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę
Nowe budynki dla kanałów informacyjnych TVP, proj. Mąka Sojka Architekci; il. materiały przetargowe TVP

Konkurs na projekt nowej siedziby TVP

Konkurs architektoniczny na projekt nowych obiektów dla kanałów informacyjnych TVP na terenie zespołu przy ul. Woronicza spółka zorganizowała we współpracy z SARP-em w 2015 roku. Zwyciężyło biuro Mąka Sojka Architekci, proponując pięciokondygnacyjną, prostopadłościenną bryłę z zadaszonym atrium i 50-metrową, smukłą dominantą, w której przewidziano m.in. studio z panoramicznym widokiem na miasto. W części niższej głównym elementem miała być przeszklona strefa newsroomu. W zamierzeniu ma to być symboliczne okno na świat, które pozwala zajrzeć do wnętrza „reaktora”. Podążając za postindustrialnymi konotacjami, w projekcie można odnaleźć nawiązania do przestrzeni nawy fabrycznej, gdzie na różnych poziomach równolegle tworzy się wielowątkowy kontent – tłumaczyli autorzy.

Nowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę
Nowe budynki dla kanałów informacyjnych TVP, proj. Mąka Sojka Architekci. Wnętrze atrium; il. materiały przetargowe TVP

Nowe budynki dla kanałów informacyjnych TVP: przetarg

27 sierpnia zarząd TVP ogłosił przetarg na wykonawcę obiektów w formule optymalizuj-buduj. Wybrana firma będzie więc musiała dokonać zmian w projekcie, które szczegółowo określono w nowym programie funkcjonalno-użytkowym. Ten objęty jest jednak klauzulą poufności i dostępny będzie tylko dla firm, które wyrażą zainteresowanie udziałem w postępowaniu i o to wystąpią.

Czytaj też: Siedziba TVP w Warszawie |

W ramach planowanej inwestycji przy ul. Woronicza przewidziano budowę pięciokondygnacyjnego budynku z dwupoziomowym garażem podziemnym i niepodpiwniczonego obiektu o wysokości 10 kondygnacji. Powierzchnia całkowita całego zespołu wyniesie ponad 37 tys. m². Głównym kryterium wyboru wykonawcy jest cena: 97% punktów. Pozostałe 3% można otrzymać za udzielenie gwarancji na urządzenia elektryczne, elektroenergetyczne, sanitarne oraz wentylacji i klimatyzacji, w jakie zostaną wyposażone budynki. Termin składania ofert upływa 27 października 2021 roku. Więcej informacji na stronie: https://tvp.eb2b.com.pl.

Konkurs na projekt domu o powierzchni do 70 metrów kwadratowych Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m². Przewidziano między innymi 100 nagród pieniężnych w wysokości 5 tys. zł każda.
CPK szuka architekta. Kto zaprojektuje lotnisko w Baranowie? Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła postępowanie na wybór generalnego projektanta przyszłego lotniska. Na nadsyłanie zgłoszeń zespoły mają niespełna miesiąc.
Tagi:
Autor: Piotr Prus
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: podpowiadamy, co można zgłosić Do 6 lutego można przesyłać zgłoszenia do 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Podpowiadamy, jakie realizacje ukończono i jakie wydarzenie architektoniczne miały miejsce w stolicy w 2021 roku.
Poradnik dobrych praktyk architektonicznych dla Mokotowa Na czym polega wyjątkowość poszczególnych dzielnic Warszawy i jak należy dbać o ich genius loci. Dostępny jest już trzeci z serii poradników dobrych praktyk, tym razem poświęcony architekturze i urbanistyce Mokotowa.
W Warszawie powstanie kolejny most dla pieszych i rowerzystów Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ogłosił zamówienie na projekt mostu w Porcie Czerniakowskim, który służyć ma pieszym i rowerzystom. Oferty można składać do 31 stycznia.
Budowa metra na Bemowie: stacje Bemowo i Ulrychów Coraz bliżej oddania kolejnych stacji II linii metra – C04 Bemowo i C05 Ulrychów. Nowe przystanki metra na Bemowie powstają według konkursowej koncepcji konsorcjum biur Metroprojekt i AMC Andrzej M. Chołdzyński.
ZODIAK – od idei po realizację: Wacławek, Mostafa, Happach, Olszewski, Kalatowie, Saloni-Sadowska, Sawicki O tym, dlaczego w ogóle powstał Warszawski Pawilon Architektury ZODIAK, jak do tego doszło i czemu budynek ma służyć opowiadają Jakub Wacławek, Marcin Mostafa, Marlena Happach, Michał Olszewski, Eliza i Szymon Kalatowie, Maria Saloni-Sadowska i Piotr Sawicki.
Akademik UW na Służewcu od Projekt Praga: rusza realizacja Władze Uniwersytetu Warszawskiego podpisały umowę z firmą Mota-Engil Central Europe na realizację akademika UW na Służewcu według konkursowego opracowania biura Projekt Praga. Budowa ma się zakończyć w ostatnim kwartale 2023 roku. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do obiektu w 2024 roku.