Architektura MuratorProjektyNowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę

Nowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę

Telewizja Polska przymierza się do realizacji nowych budynków przy Woronicza w oparciu o konkursowy projekt biura Mąka Sojka Architekci z 2015 roku. Niedawno ogłosiła przetarg na wykonawcę w formule optymalizuj-buduj.

Nowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę
Nowe budynki dla kanałów informacyjnych TVP, proj. Mąka Sojka Architekci; il. materiały przetargowe TVP

Konkurs na projekt nowej siedziby TVP

Konkurs architektoniczny na projekt nowych obiektów dla kanałów informacyjnych TVP na terenie zespołu przy ul. Woronicza spółka zorganizowała we współpracy z SARP-em w 2015 roku. Zwyciężyło biuro Mąka Sojka Architekci, proponując pięciokondygnacyjną, prostopadłościenną bryłę z zadaszonym atrium i 50-metrową, smukłą dominantą, w której przewidziano m.in. studio z panoramicznym widokiem na miasto. W części niższej głównym elementem miała być przeszklona strefa newsroomu. W zamierzeniu ma to być symboliczne okno na świat, które pozwala zajrzeć do wnętrza „reaktora”. Podążając za postindustrialnymi konotacjami, w projekcie można odnaleźć nawiązania do przestrzeni nawy fabrycznej, gdzie na różnych poziomach równolegle tworzy się wielowątkowy kontent – tłumaczyli autorzy.

Nowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę
Nowe budynki dla kanałów informacyjnych TVP, proj. Mąka Sojka Architekci. Wnętrze atrium; il. materiały przetargowe TVP

Nowe budynki dla kanałów informacyjnych TVP: przetarg

27 sierpnia zarząd TVP ogłosił przetarg na wykonawcę obiektów w formule optymalizuj-buduj. Wybrana firma będzie więc musiała dokonać zmian w projekcie, które szczegółowo określono w nowym programie funkcjonalno-użytkowym. Ten objęty jest jednak klauzulą poufności i dostępny będzie tylko dla firm, które wyrażą zainteresowanie udziałem w postępowaniu i o to wystąpią.

Czytaj też: Siedziba TVP w Warszawie |

W ramach planowanej inwestycji przy ul. Woronicza przewidziano budowę pięciokondygnacyjnego budynku z dwupoziomowym garażem podziemnym i niepodpiwniczonego obiektu o wysokości 10 kondygnacji. Powierzchnia całkowita całego zespołu wyniesie ponad 37 tys. m². Głównym kryterium wyboru wykonawcy jest cena: 97% punktów. Pozostałe 3% można otrzymać za udzielenie gwarancji na urządzenia elektryczne, elektroenergetyczne, sanitarne oraz wentylacji i klimatyzacji, w jakie zostaną wyposażone budynki. Termin składania ofert upływa 27 października 2021 roku. Więcej informacji na stronie: https://tvp.eb2b.com.pl.

Konkurs na projekt domu o powierzchni do 70 metrów kwadratowych: wyniki Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło wyniki dwuetapowego konkursu na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m². Wśród laureatów m.in. pracownia KWADRAT ze  Szczecina, ARE Stiasny & Wacławek z Warszawy i PROLOG z Wrocławia
CPK szuka architekta. Kto zaprojektuje lotnisko w Baranowie? Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła postępowanie na wybór generalnego projektanta przyszłego lotniska. Na nadsyłanie zgłoszeń zespoły mają niespełna miesiąc.
Tagi:
Autor: Piotr Prus
Wiemy, jak będzie wyglądała Skra po modernizacji W ramach I etapu modernizacji warszawskiej Skry powstanie stadion treningowy z zapleczem oraz strefa rekreacyjno-sportowa. Miasto przygotowało animację, która pokazuje, jak w przyszłości będą wyglądać tereny przy ul. Wawelskiej.
Fabryka Norblina – wyjątkowa realizacja z ekologicznymi sufitami Hunter Douglas Fabryka Norblina, popularne i modne miejsce spotkań na warszawskiej Woli, to zespół handlowo-usługowo-rozrywkowy o industrialnym charakterze z bogatą historią w tle. Znajdują się tu m.in. biura, sklepy, restauracje, ekologiczny bazar, kino oraz muzeum. Autorzy kompleksu z pracowni PRC Architekci zastosowali w projekcie specjalny system sufitowy firmy Hunter Douglas.
Pałac Zamoyskich: siedziba SARP bez Endorfiny i po remoncie Zakończył się kolejny etap remontu elewacji Pałacu Zamoyskich w Warszawie, w którym mieści się siedziba Stowarzyszenia Architektów Polskich. Podczas prac konserwatorzy dokonali ciekawego odkrycia.
Nowa ambasada Egiptu w Warszawie. Wiemy, jak będzie wyglądać Budowana na Wilanowie nowa ambasada Egiptu nawiązuje do gmachu ambasady egipskiej w Waszyngtonie. Autorzy zastosowali tu podobne, pionowe pasy okien, przywodzące na myśl kolumnadę, silnie zaakcentowane gzymsy o antycznych formach i strefę wejściową ukształtowaną na wzór pylonu.
Kompleks biurowy VIBE: nowy wieżowiec na warszawskiej Woli projekt PIG Architekci Firma Ghelamco zaprezentowała pierwsze wizualizacje swojej najnowszej inwestycji w biznesowym centrum Warszawy. To zespół biurowy VIBE projekt pracowni PIG Architekci. Jak zapowiada deweloper, kompleks jako pierwszy w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Za jej powstanie odpowiada kompozytor Wojciech Urbański. „To jedno z najciekawszych muzycznych wyzwań, z jakim miałem okazję się zmierzyć. Architektura zawsze była dla mnie pewną inspiracją, ale aż tak blisko jeszcze jej nie byłem” – mówi Urbański.
Zielony plac Trzech Krzyży. Konserwator zgodził się na 28 nowych drzew Trwa remont stołecznego placu Trzech Krzyży. Wbrew początkowym sprzeciwom, ostatecznie mazowiecki konserwator zabytków zgodził się na zazielenienie tej przestrzeni i nowe nasadzenia, a władze miasta zapowiadają kolejny konkurs na zagospodarowanie placu.