Architektura MuratorProjektyRusza budowa kolejnego budynku DOKI Living według projektu pracowni FORT Targowski

Rusza budowa kolejnego budynku DOKI Living według projektu pracowni FORT Targowski

W nowym budynku realizowanym w ramach inwestycji DOKI Living powstaną 292 mieszkania. Obiekt składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych wysokim parterem z funkcjami usługowymi.

Rusza budowa kolejnego budynku DOKI Living według projektu pracowni FORT Targowski
Nowy budynek inwestycji DOKI Living w Gdańsku, proj. FORT Targowski

DOKI Gdańsk to wielofunkcyjny zespół realizowany na historycznych, postoczniowych terenach Młodego Miasta według projektu trzech pracowni architektonicznych FORT Targowski, Rayss Group i APA Wojciechowski. Masterplan i architekturę części mieszkaniowej, czyli DOKI Living, opracowało biuro FORT Targowski. Projekt zakłada, że w trzech etapach powstanie tu łącznie 670 mieszkań. Inwestor firma Euro Styl z Grupy Dom Development, właśnie wprowadził do sprzedaży 145 mieszkań oraz 19 lokali usługowych w nowym budynku drugiego etapu DOKI Living. Docelowo 8-piętrowy obiekt na planie litery U pomieści 292 mieszkania i apartamenty o metrażach od 25 do 136 m². Jak informuje Euro Styl, ich ceny zaczynają się od 460 tys. zł.

DOKI Living: postoczniowe dziedzictwo i ogrody deszczowe

Nowy budynek inwestycji DOKI Living składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych wysokim parterem z funkcjami usługowymi. Lekkości nada mu regularny układ loggii i balkonów oraz duże przeszklenia. Wykończona czerwoną płytką klinkierową i stalowymi elementami bryła nawiązywać ma do ponad stuletniej zabudowy Stoczni Cesarskiej znajdującej się w sąsiedztwie. Na wysokości pierwszego piętra architekci zaprojektowali przydomowe ogródki oraz trzy kameralne, zielone patia połączone alejkami.

Zielone będą również dachy budynku, obsadzone odpornym na słońce i wiatr rozchodnikiem. W ten sposób powstanie bezobsługowa zieleń, która będzie wspierać prawidłową retencję wód opadowych i ułatwi utrzymanie dogodnej temperatury w apartamentach na ostatniej kondygnacji. Na terenie inwestycji zaplanowano także ogrody deszczowe. Przekazanie lokali do użytkowania przewidziano na koniec 2023 roku.

Mieszkanie po polsku 1945-2018 Powojenne polskie mieszkalnictwo w swej ponad siedemdziesięcioletniej historii miało swoje sukcesy, ale i częste porażki. Jednak mimo tych ostatnich, w każdym okresie, w każdej stylistyce, powstawały ekspery-mentalne zespoły lub pojedyncze obiekty o niebanalnej i innowacyjnej formie, strukturze i technologii. Su-biektywny wybór dziesięciu najlepszych rozwiązań polskiej architektury mieszkaniowej prezentuje jej znawca Ryszard Nakonieczny.
Jak mieszka polski architekt? Rok temu Arka Roberta Koniecznego została uznana przez lifestylowy magazyn „Wallpaper” za najlepszy dom świata. To wysoko ustawiona poprzeczka i inspiracja, by przyjrzeć się, jak mieszka dziś polski architekt. W tym numerze dwanaście nieprezentowanych dotąd domów i mieszkań projektantów różnych generacji. I wniosek, że kiedy polski architekt staje się sam dla siebie klientem, potrafi aranżować przestrzeń prosto i niebanalnie – pisze Agnieszka Dąbrowska.
Tagi:
Autor: Piotr Prus
Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku: nowa realizacja Roark Studio Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku stanął w miejscu dawnej piekarni. Architekci z sopockiej pracowni Roark Studio przy realizacji wykorzystali elementy pochodzące z rozbiórki historycznego budynku.
Warszawa ma pomnik, Gdańsk tramwaj Zachwatowicza Po gdańskich torach jeździ tramwaj im. Jana Zachwatowicza. W ten sposób władze Gdańska uhonorowały kolejną zasłużoną dla miasta postać. Architekt odegrał znaczącą rolę w odbudowie miasta z wojennych zniszczeń.
Muzeum II Wojny zbuduje na Westerplatte apartamenty Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło przetarg na Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego. W budynku mają się znaleźć także apartamenty na wynajem.
Gdańska Rada Architektury rozpoczęła działalność! 25 czerwca zainaugurowała działalność Gdańska Rada Architektury. W skład tego 18-osobowego gremium wchodzą m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Ewa Kuryłowicz, Zbigniew Maćków, Bolesław Stelmach, Jacek Droszcz i Monika Arczyńska. Zadaniem rady jest dbanie o wysoką jakość rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych na terenie miasta.
Osiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku Powstaje kolejny etap osiedla Nadmotławie Apartments w Gdańsku. Projekt całego założenia opracowało lokalne biuro SIM Architekci.
Zespół biurowy Wave w Gdańsku projektu medusa group [NOWE ZDJĘCIA] Prezentujemy Wave projektu medusa group. Po odwołujących się do industrialnej przeszłości realizacjach w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach i Łodzi, przyszła kolej na Gdańsk. Tym razem architekci zaprojektowali budynki inspirowane rytmiczną kompozycją portowych składów kontenerowych.