Towarowa Towers projektu FS&P Arcus

i

Autor: Archiwum Architektury Zespół Towarowa Towers w Warszawie, proj. FS&P Arcus

Towarowa Towers projektu FS&P Arcus

2021-04-30 19:35

Rozpoczyna się budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers przy ulicy Prostej w Warszawie. Za projekt wieżowców odpowiada pracownia FS&P Arcus.

Nazwa obiektuZespół Towarowa Towers
Adres obiektuWarszawa, ul. Prosta
AutorzyFS&P Arcus
Generalny wykonawcaHochtief
InwestorASBUD
Data realizacji (koniec)2024

Towarowa Towers projektu FS&P Arcus powstanie tuż obok Skylinera i ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli, która staje się nowym centrum biznesowym stolicy. W wieżowcach nie znajdą się jednak biura, a mieszkania. Cały kompleks będzie się składał z dwóch bliźniaczych, 29-kondygnacyjnych wież oraz trzech niższych budynków apartamentowych, które zostaną zrealizowane w kolejnym etapie. Łącznie w całym zespole znajdzie się ok. 900 lokali.

Czytaj też: Wieżowiec The Bridge: UNStudio projektuje w Warszawie | W dwóch wieżach zaplanowano prawie 600 apartamentów o zróżnicowanych metrażach, od 25 do 140 m², oraz czterokondygnacyjny garaż podziemny. Mieszkania są sprzedawane z wykończeniem pod klucz – klienci mogą wybierać wśród trzech proponowanych standardów. Większość apartamentów będzie mieć balkon lub loggie. Dla przyszłych mieszkańców przewidziano też wiele udogodnień, m.in. wspólną przestrzeń z tarasami wraz ze strefą wypoczynku, klubem fitness oraz salą lounge. W wieżach znajdzie się również reprezentacyjne lobby. Zespół Towarowa Towers będzie pełnił przede wszystkim funkcję mieszkaniową, ale w parterach zaplanowano również lokale usługowe. Inwestorem kompleksu jest firma ASBUD, a generalnym wykonawcą Hochtief. Budowa wież ma potrwać ok. 37 miesięcy. Planowane zakończenie realizacji to 2024 rok.

ZAPISZ SIĘ