Architektura MuratorProjektyZespół biurowy Monopolis

Zespół biurowy Monopolis

Zabytkowy kompleks dawnego Monopolu Wódczanego zostanie zaadaptowany na funkcje biurowe. Projekt przygotowała Grupa 5 Architekci we współpracy z łódzkim studiem Jerzego Lutomskiego.

Zespół biurowy Monopolis w Łodzi
Widok wzdłuż ul. Kopcińskiego. Założenei flankują dwa nowe biurowce, o wysokości 10 i 12 kondygnacji.

Kompleks dawnego Monopolu Wódczanego u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego to trzeci co do wielkości zespół fabryczny w Łodzi. W ramach inwestycji główny budynek rozlewni zostanie zaadaptowany na biura, w dawnym laboratorium wódek smakowych powstanie bistro, w magazynie spirytusu – teatr, a w tzw. morsowni – basen z siłownią. Przewidziano też przedszkole i świetlicę środowiskową dla dzieci pracowników oraz muzeum poświęcone historii Polmosu i technologii wytwarzania wódki. Całe założenie flankować będą dwa nowe biurowce. W części północnej, od strony ul. Kopcińskiego, zaplanowano obiekt 10-kondygnacyjny, o powierzchni 8 tys. m2, a w południowej, bezpośrednio przy ul. Wydawniczej, 12-kondygnacyjny, o powierzchni 8,3 tys. m2. W sumie kompleks zaoferuje ponad 23 tys. m2 powierzchni biurowej na wynajem. Na najniższej kondygnacji znajduje się wspaniała piwnica. Uznaliśmy, że nie powinna pełnić funkcji zaplecza, magazynu dla części biurowej, ale należy wydobyć ją na zewnątrz. Zaprojektowaliśmy zagłębiony, lecz otwarty pasaż z dwoma poziomami przestrzeni do odpoczynku i spędzania czasu. Pasaż połączyliśmy z parterem inwestycji terenowymi kaskadami, które urządzają i porządkują otoczenie – mówi Rafał Grzelewski, jeden ze wspólników pracowni Grupa 5 Architekci. Inwestorem zespołu jest firma Virako.

Zakończenie realizacji: 2020

Zespół biurowy Monopolis w Łodzi
Na dziedzińcu zespołu architekci zaprojektowali częściowo zagłębiony, dwupoziomowy pasaż.
Architekci Oddziału Warszawskiego SARP – spotkanie z biurem Grupa 5 Architekci Stołeczny oddział SARP zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu prezentującego warszawskie pracownie architektoniczne. Gośćmi wieczoru będą projektanci ze studia Grupa 5 Architekci.
Postępu Apartments w Warszawie Zespół czterech budynków pod nazwą Postępu Apartments planuje w Warszawie firma Golub GetHouse. Na projekt kompleksu ogłosiła konkurs, w którym zwyciężyła pracownia Grupa 5 Architekci.
Dobiega końca realizacja zespołu biurowo-usługowego Monopolis w Łodzi [ZDJĘCIA] Prace nad rewitalizacją zabytkowego kompleksu dawnego Monopolu Wódczanego pomału dobiegają końca. Projekt adaptacji historycznego zespołu do nowych funkcji przygotowała Grupa 5 Architekci we współpracy z łódzkim studiem Jerzego Lutomskiego.
Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci Trwa realizacja nowego osiedla na warszawskim Bemowie według projektu pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach założenia powstanie docelowo siedem budynków z 320 mieszkaniami.
Wieżowiec w miejscu Kolmeksu Pracownia Grupa 5 Architekci projektuje ponad 100-metrowy wieżowiec na warszawskiej Woli. Budynek planowany jest na działce po biurowcu Kolmex, vis-à-vis Muzeum Powstania Warszawskiego.
Biurowiec Na Pięknej w Warszawie Na formę obiektu wpłynął przede wszystkim kształt działki, która przy długości 35 metrów w najszerszym miejscu miała zaledwie 9,9 metra, a w najwęższym, tuż przy skrzyżowaniu, 3 metry – o nowym budynku, który powstaje u zbiegu ulicy Pięknej i Koszykowej według projektu pracowni Grupa 5 Architekci pisze architekt prowadzący Piotr Bzdel.