Architektura MuratorRealizacjeCukier w normie. Wnętrze lodziarni w Mielcu

Cukier w normie. Wnętrze lodziarni w Mielcu

Pracownia Pigalopus zaprojektowała nowy lokal dla rodzinnej sieci lodziarni Dudek. Choć wnętrze oddaje charakter miejsca, dzięki chłodnej kolorystyce i oszczędnym detalom nie jest przesłodzone.

Lody Dudek
Fot. Przemysław Nieciecki, PION
Lody DudekMielec, Polska
AutorzyPigalopus / Malwina Borowiec, Karolina Chodur
Data realizacji (koniec)2016
Dekoracje (na potrzeby sesji):Mr. Printables
Zdjęcia:Przemysław Nieciecki, PION

Projekt powstał na zlecenie rozwijającej się sieci lodziarni Lody Dudek. Trzecia już generacja lodziarzy postanowiła otworzyć nowe lokale w miejscowościach niedalekich od rodzimego Szczucina i postawić na nowy wygląd lokalu. Wnętrze lodziarni w Mielcu miało być nowoczesne i przytulne oraz podkreślać charakter miejsca. Wcześniej w tym samym pawilonie funkcjonowała niewielka księgarnia. Aby dostosować przestrzeń do nowej działalności, przeszklenie frontowej elewacji zostało powiększone, a lokal zyskał połączenie z letnim ogródkiem.

Wnętrze lodziarni utrzymano w jasnych, pastelowych kolorach, które dobrano do zastanego materiału - ciemnozielonychej, ceramicznej posadzki. W projekcie wykorzystano łącznie trzy rodzaje płytek, różniących się barwą i rozmiarem. Kolorowe akcesoria, takie jak półki, stół i krzesła przełamują dominację bieli i mięty. Umieszczona na szybach i kaflach folia holograficzna w kształcie rozrzuconego confetti, za dnia tworzy we wnętrzu grę tęczowych błysków i cieni. Ręcznie zdobione donice z roślinami uzupełniają miętowo-białe wnętrze lodziarni.

Projekt WYWIAD: Roland Stańczyk o istocie zawodu architekta wnętrz Rolą architekta jest stworzenie ramy, którą mieszkańcy będą wypełniać swoimi pragnieniami, swoją osobowością, swoimi zainteresowaniami. Jeżeli podejmuje się decyzje za innych, trzeba to robić niezwykle odpowiedzialnie – przestrzega Roland Stańczyk. Prezentujemy nowy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt WYWIAD”. Tym razem bohaterem materiału jest architekt Roland Stańczyk, założyciel pracowni RS Studio Projektowe.
Pierogarnia Syrena Irena: nowa realizacja biura Projekt Praga Syrena Irena to nowy warszawski lokal z pierogami i... wódką. Ton eklektycznym wnętrzom nadają minimalistyczne grafiki od Mamastudio. Ta nawiązująca do stylistyki lat 60. identyfikacja stała się inspiracją dla architektów z pracowni Projekt Praga.
Mieszkanie Kos w Poznaniu: apartament z przestrzenią do pracy Apartament zlokalizowany na trzecim piętrze budynku w centrum Poznania powstał w wyniku połączenia dwóch mieszkań. Projekt zakładał zaprojektowanie wnętrza w taki sposób, by możliwe było połączenie funkcji mieszkalnej z przestrzenią do pracy.
Nowoczesna kuchnia: nowe trendy i rozwiązania dla nowoczesnej kuchni na 2022 rok Jak wygląda nowoczesna kuchnia w 2022 roku? Z pewnością jest otwarta na salon lub jadalnię. Dominują więc szlachetne materiały, odporne na zabrudzenia i upływ czasu. Na rynku znajdziemy coraz więcej kompleksowych rozwiązań, umożliwiających stworzenie eleganckiej, monolitycznej zabudowy kuchennej w tym samym odcieniu co blaty, obrzeża i inne elementy wykończenia.
Projekt WYWIAD: Jacek Tryc Prezentujemy najnowszy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt Wywiad”. Tym razem głównym bohaterem materiału jest architekt Jacek Tryc.
Wnętrze domu w Katowicach projektu biura 8486 W projekcie wnętrza architekci połączyli elementy na pozór do siebie nie pasujące, tworząc niepowtarzalną kompozycję materiałów, kolorów oraz form. Realizacja zdobyła nagrodę za najlepszy projekt wnętrzarski w tegorocznym konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego.