Architektura MuratorRealizacjeCukier w normie. Wnętrze lodziarni w Mielcu

Cukier w normie. Wnętrze lodziarni w Mielcu

Pracownia Pigalopus zaprojektowała nowy lokal dla rodzinnej sieci lodziarni Dudek. Choć wnętrze oddaje charakter miejsca, dzięki chłodnej kolorystyce i oszczędnym detalom nie jest przesłodzone.

Lody Dudek
Fot. Przemysław Nieciecki, PION
Lody DudekMielec, Polska
AutorzyPigalopus / Malwina Borowiec, Karolina Chodur
Data realizacji (koniec)2016
Dekoracje (na potrzeby sesji):Mr. Printables
Zdjęcia:Przemysław Nieciecki, PION

Projekt powstał na zlecenie rozwijającej się sieci lodziarni Lody Dudek. Trzecia już generacja lodziarzy postanowiła otworzyć nowe lokale w miejscowościach niedalekich od rodzimego Szczucina i postawić na nowy wygląd lokalu. Wnętrze lodziarni w Mielcu miało być nowoczesne i przytulne oraz podkreślać charakter miejsca. Wcześniej w tym samym pawilonie funkcjonowała niewielka księgarnia. Aby dostosować przestrzeń do nowej działalności, przeszklenie frontowej elewacji zostało powiększone, a lokal zyskał połączenie z letnim ogródkiem.

Wnętrze lodziarni utrzymano w jasnych, pastelowych kolorach, które dobrano do zastanego materiału - ciemnozielonychej, ceramicznej posadzki. W projekcie wykorzystano łącznie trzy rodzaje płytek, różniących się barwą i rozmiarem. Kolorowe akcesoria, takie jak półki, stół i krzesła przełamują dominację bieli i mięty. Umieszczona na szybach i kaflach folia holograficzna w kształcie rozrzuconego confetti, za dnia tworzy we wnętrzu grę tęczowych błysków i cieni. Ręcznie zdobione donice z roślinami uzupełniają miętowo-białe wnętrze lodziarni.

Drink_bar w Wolsztynie – miejsce spotkań z efektem WOW Goście centrum sportowo-rekreacyjnego Fala Park w Wolsztynie mogą od tego roku korzystać z nowego drink-baru. Oczekiwany przez inwestora klubowy klimat architekci osiągnęli, wieszając na ścianach i suficie kompozycje łańcuchów w kolorze zgaszonego złota.
Kawiarnia Sausalito / Hongkong Projekt Nataszy Minasiewicz w jednej z najgęściej zabudowanych dzielnic Hongkongu powstał z inspiracji teorią formy otwartej Oskara Hansena – pisze dla „Architektury-murator” Emily Verla Bovino.
„Architekt wnętrz” nr 2/2020. Pobierz bezpłatny PDF! W bieżącym numerze naszego specjalnego dodatku „Architekt wnętrz” prezentujemy nową przestrzeń publiczną w Tainan na Tajwanie projektu MVRDV, będącą połączeniem miejskiego placu, plaży i basenu, a także biura sieci Second Home w Los Angeles, które wskazują kierunek, w jakim być może już wkrótce podążać będą twórcy postpandemicznych miejsc pracy. Ponadto podsumowujemy ostatnią edycję Łódź Design Festival i publikujemy wywiad z Krzysztofem Toczydłowskim z TTA studio, a w ABC Specjalisty – innowacyjne przestrzenie sklepowe, akustyka pomieszczeń służących edukacji, ekologiczne toalety i łazienki w budynkach publicznych oraz przegląd najnowszych produktów wykończeniowych i dekoracyjnych.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Wyniki konkursu City Meble Znamy wyniki konkursu dla młodych projektantów organizowanego przez gdańską Galerię Wnętrz City Meble. Tematem tegorocznej edycji było zaprojektowanie inspirującego akcesorium użytkowego do przestrzeni pracy.
Koronawirus a architektura wnętrz – raport OKK! PR W jakim stopniu koronawirus uderzył w branżę wnętrzarską? Agencja OKK! PR przeprowadziła rozmowy z designerami i architektami wnętrz. Koronawirus a architektura wnętrz: raport.