Architektura MuratorRealizacjeHeaven 11 na wybrzeżu Costa Del Sol

Heaven 11 na wybrzeżu Costa Del Sol

Położona w prestiżowym kompleksie La Zagaleta willa Heaven 11 na nowo definiuje współczesną rezydencję, dostosowując zasady klasycystyczne do czystej formy architektury.

Heaven 11 na wybrzeżu Costa Del Sol
Willa Heaven 11Osiedle La Zagaleta, Marbella, Hiszpania
AutorzyARK Architects
Generalny wykonawcaJosé Miguel Moncada (Grupo Moncada)
Powierzchnia użytkowa2300.0 m²
Data realizacji (koniec)2016
Powierzchnia przeszklona374,91 m²
Użyte systemy Reynaers Aluminiumokna: CS 77, ES 50; drzwi przesuwne: Hi-Finity, CP 155 (-LS)

Prywatne,  ogrodzone  osiedle  otoczone  jest  przez ląd i morze oraz objęte całodobową ochroną. Działka o  powierzchni  5  tysięcy  metrów  kwadratowych pozwala podziwiać panoramę Morza Śródziemnego, dostrzec wybrzeże Afryki, Gibraltar oraz bujną zieleń rejonu Serrania de Ronda. Jest to możliwe dzięki  swobodnemu  podejściu  do  projektu  willi,  który przeplata  współczesne  i  ponadczasowe  motywy w serii funkcjonalnych, luksusowych oraz komfortowych przestrzeni. Całość dopełniają stylowe dodatki  dostosowane  do  wygórowanych  przyzwyczajeń mieszkańców La Zagaleta. Materiały  zostały  dobrane  nie  tylko  ze  względu na  ich  estetykę,  lecz  także  funkcjonalność  i  trwałość.

Świadomy wybór palety naturalnych materiałów dodatkowo wzmacnia odbiór formy. W przypadku wnętrz  są  to  niestandardowe  elementy  drewniane, armatura ze stali nierdzewnej, marmur i ręcznie cięte  kamienne  elementy.  Na  zewnątrz  starannie uformowane szczegóły krajobrazu obejmują podjazd wykonany z mozaiki żwirowej, oświetlenie zewnętrzne oraz rozbudowane ogrody wykorzystujące lokalną  florę.  Jednak podstawowym  materiałem,  który wpłynął na całokształt projektu i który potraktowano priorytetowo,  był  najbardziej  naturalny  ze  wszystkich – było nim bowiem światło.

W projekcie zintegrowano zadaszone i otwarte tarasy, zacierając różnicę między budynkiem a krajobrazem. Strefa dzienna o wysokości dwóch kondygnacji z  windami  i  dwoma  biegami  schodów  wprowadza loftową  atmosferę.  Za  foyer  znajduje  się  pałacowy salon na otwartym planie oraz kuchnia i jadalnia z widokiem na panoramę Morza Śródziemnego. Na parterze  zaprojektowano  również  kilka  pokoi  gościnnych  z  łazienkami  i  kameralny,  rodzinny  salon z wystawnymi meblami i przytulnym kominkiem.

Dom z widokiem: nowa realizacja Grupy Verso Na rozległej działce z malowniczym widokiem na krajobraz Wyżyny Śląsko-Krakowskiej architekci z Grupy Verso zrealizowali dom o powierzchni blisko 200 metrów kwadratowych. Niemal połowę przestrzeni zajmują jednak tarasowe podcienia.
Dom nad wzgórzem projektu Autograf Studio Najnowszy projekt krakowskich architektów z Autograf Studio to 500-metrowy dom w jednej z górskich miejscowości na terenie Austrii. Autorzy zaproponowali horyzontalną białą bryłę wkomponowaną w zbocze malowniczego wzniesienia.
Renowacja domu na Dolnym Śląsku Ideą projektu stało się zachowanie specyficznego nastroju miejsca, które utraciło swą podstawę użytkową. Architektowi zależało na podtrzymaniu trwania substancji w zastanym momencie i ekspozycji tej, którą oszczędziły czas i historia – o projekcie pracowni ARÉ Stiasny/Wacławek pisze Grzegorz Stiasny.
Okna dachowe jak obrazy – wymarzony dom z widokiem na park „Park Grabiszyński to nasze ulubione miejsce we Wrocławiu – pozwala poczuć się jak w lesie, choć jesteśmy w centrum miasta. Gdy pojawiła się możliwość zakupu działki graniczącej z tym terenem nie zastanawialiśmy się długo. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że będzie to wymagający projekt, dlatego o wsparcie poprosiliśmy architektów z biura „Wytwórnia Pracownia Projektowa” – opowiadają inwestorzy domu we Wrocławiu.
V4 Family Houses 2022: najpiękniejsze domy Grupy Wyszehradzkiej Poznaliśmy wyniki krajowych eliminacji na międzynarodową wystawę „V4 Family Houses 2022”, prezentującą najciekawsze domy jednorodzinne z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Reprezentować będą nas realizacje PAG Pracowni Architektury Głowacki, biura jojko+nawrocki architekci, BXB studio i Marty Keller.
Dom Wiatrak koło Lubartowa Pozornie sentymentalny pomysł, by zamieszkać w wiatraku, skłania do przemyśleń dotyczących problemów niezwykle współczesnych  – o projekcie Michała Kucharskiego i Mateusza Piwowarskiego pisze Tomasz Michalak.