Architektura MuratorRealizacjeHeaven 11 na wybrzeżu Costa Del Sol

Heaven 11 na wybrzeżu Costa Del Sol

Położona w prestiżowym kompleksie La Zagaleta willa Heaven 11 na nowo definiuje współczesną rezydencję, dostosowując zasady klasycystyczne do czystej formy architektury.

Heaven 11 na wybrzeżu Costa Del Sol
Willa Heaven 11Osiedle La Zagaleta, Marbella, Hiszpania
AutorzyARK Architects
Generalny wykonawcaJosé Miguel Moncada (Grupo Moncada)
Powierzchnia użytkowa2300.0 m²
Data realizacji (koniec)2016
Powierzchnia przeszklona374,91 m²
Użyte systemy Reynaers Aluminiumokna: CS 77, ES 50; drzwi przesuwne: Hi-Finity, CP 155 (-LS)

Prywatne,  ogrodzone  osiedle  otoczone  jest  przez ląd i morze oraz objęte całodobową ochroną. Działka o  powierzchni  5  tysięcy  metrów  kwadratowych pozwala podziwiać panoramę Morza Śródziemnego, dostrzec wybrzeże Afryki, Gibraltar oraz bujną zieleń rejonu Serrania de Ronda. Jest to możliwe dzięki  swobodnemu  podejściu  do  projektu  willi,  który przeplata  współczesne  i  ponadczasowe  motywy w serii funkcjonalnych, luksusowych oraz komfortowych przestrzeni. Całość dopełniają stylowe dodatki  dostosowane  do  wygórowanych  przyzwyczajeń mieszkańców La Zagaleta. Materiały  zostały  dobrane  nie  tylko  ze  względu na  ich  estetykę,  lecz  także  funkcjonalność  i  trwałość.

Świadomy wybór palety naturalnych materiałów dodatkowo wzmacnia odbiór formy. W przypadku wnętrz  są  to  niestandardowe  elementy  drewniane, armatura ze stali nierdzewnej, marmur i ręcznie cięte  kamienne  elementy.  Na  zewnątrz  starannie uformowane szczegóły krajobrazu obejmują podjazd wykonany z mozaiki żwirowej, oświetlenie zewnętrzne oraz rozbudowane ogrody wykorzystujące lokalną  florę.  Jednak podstawowym  materiałem,  który wpłynął na całokształt projektu i który potraktowano priorytetowo,  był  najbardziej  naturalny  ze  wszystkich – było nim bowiem światło.

W projekcie zintegrowano zadaszone i otwarte tarasy, zacierając różnicę między budynkiem a krajobrazem. Strefa dzienna o wysokości dwóch kondygnacji z  windami  i  dwoma  biegami  schodów  wprowadza loftową  atmosferę.  Za  foyer  znajduje  się  pałacowy salon na otwartym planie oraz kuchnia i jadalnia z widokiem na panoramę Morza Śródziemnego. Na parterze  zaprojektowano  również  kilka  pokoi  gościnnych  z  łazienkami  i  kameralny,  rodzinny  salon z wystawnymi meblami i przytulnym kominkiem.

Dom w Bratysławie projektu pracowni Rado Rick Często bywa tak, że początkowo niewielkie zlecenie ostatecznie staje się projektem na dużą skalę. Szybko przekonali się o tym właściciele domu w Bratysławie. Proste odświeżenie pojedynczego pokoju w mgnieniu oka przerodziło się w pełną kompleksową przebudowę wnętrz z użyciem solid surface HI-MACS®. W rezultacie niepozorny budynek z lat 80. XX wieku przeobraził się w stylowy, nowoczesny dom marzeń.
Dom Przy Lesie_1 projektu TOYA DESIGN W tym budynku wnętrze zostało otwarte na otaczający działkę las, a zieleń przenika zarówno do przestrzeni parteru, jak i górnej kondygnacji. Prezentujemy Dom Przy Lesie_1 − nowy projekt pracowni TOYA DESIGN.
Peryskop od MUS Architects − dom jednorodzinny nad Jeziorem Żywieckim Jednym z najważniejszych założeń projektowych była chęć uzyskania widoku na jezioro ponad biegnącym wzdłuż jego brzegu wałem ziemnym. W tym celu projektanci nawiązali do formy peryskopu, pozwalającego – jak mówią − spojrzeć dalej i zobaczyć więcej. Prezentujemy nowy projekt pracowni MUS Architects.
Dom Jana Szpakowicza w Zalesiu Dolnym Dom architekta Jana Szpakowicza w Zalesiu Dolnym jest typowym przykładem indywidualistycznych, idealistycznych projektów z lat 60., w których funkcja i funkcjonalność była kwestionowana i podporządkowana całkowicie idei formalnej.
Dom z czapką projektu IFAgroup Na styku dwóch gdańskich dzielnic powstał Dom z czapką projektu lokalnej pracowni IFAgroup. Architekci odnieśli się do kontekstu, proponując prostą bryłę o mansardowym dachu.
Z archiwum „Architektury”: typowe domki jednorodzinne Przypominamy publikację z numeru 6/1957 poświęconą konkursowi powszechnemu SARP na typowe domki jednorodzinne. O komentarz poprosiliśmy Przema Łukasika z bytomskiego biura medusa group.