Architektura MuratorRealizacjeHeaven 11 na wybrzeżu Costa Del Sol

Heaven 11 na wybrzeżu Costa Del Sol

Położona w prestiżowym kompleksie La Zagaleta willa Heaven 11 na nowo definiuje współczesną rezydencję, dostosowując zasady klasycystyczne do czystej formy architektury.

Heaven 11 na wybrzeżu Costa Del Sol
Willa Heaven 11Osiedle La Zagaleta, Marbella, Hiszpania
AutorzyARK Architects
Generalny wykonawcaJosé Miguel Moncada (Grupo Moncada)
Powierzchnia użytkowa2300.0 m²
Data realizacji (koniec)2016
Powierzchnia przeszklona374,91 m²
Użyte systemy Reynaers Aluminiumokna: CS 77, ES 50; drzwi przesuwne: Hi-Finity, CP 155 (-LS)

Prywatne,  ogrodzone  osiedle  otoczone  jest  przez ląd i morze oraz objęte całodobową ochroną. Działka o  powierzchni  5  tysięcy  metrów  kwadratowych pozwala podziwiać panoramę Morza Śródziemnego, dostrzec wybrzeże Afryki, Gibraltar oraz bujną zieleń rejonu Serrania de Ronda. Jest to możliwe dzięki  swobodnemu  podejściu  do  projektu  willi,  który przeplata  współczesne  i  ponadczasowe  motywy w serii funkcjonalnych, luksusowych oraz komfortowych przestrzeni. Całość dopełniają stylowe dodatki  dostosowane  do  wygórowanych  przyzwyczajeń mieszkańców La Zagaleta. Materiały  zostały  dobrane  nie  tylko  ze  względu na  ich  estetykę,  lecz  także  funkcjonalność  i  trwałość.

Świadomy wybór palety naturalnych materiałów dodatkowo wzmacnia odbiór formy. W przypadku wnętrz  są  to  niestandardowe  elementy  drewniane, armatura ze stali nierdzewnej, marmur i ręcznie cięte  kamienne  elementy.  Na  zewnątrz  starannie uformowane szczegóły krajobrazu obejmują podjazd wykonany z mozaiki żwirowej, oświetlenie zewnętrzne oraz rozbudowane ogrody wykorzystujące lokalną  florę.  Jednak podstawowym  materiałem,  który wpłynął na całokształt projektu i który potraktowano priorytetowo,  był  najbardziej  naturalny  ze  wszystkich – było nim bowiem światło.

W projekcie zintegrowano zadaszone i otwarte tarasy, zacierając różnicę między budynkiem a krajobrazem. Strefa dzienna o wysokości dwóch kondygnacji z  windami  i  dwoma  biegami  schodów  wprowadza loftową  atmosferę.  Za  foyer  znajduje  się  pałacowy salon na otwartym planie oraz kuchnia i jadalnia z widokiem na panoramę Morza Śródziemnego. Na parterze  zaprojektowano  również  kilka  pokoi  gościnnych  z  łazienkami  i  kameralny,  rodzinny  salon z wystawnymi meblami i przytulnym kominkiem.

Dom własny architekta w Tryszczynie koło Bydgoszczy Dom własny architekta to zwykle manifest postawy twórczej i laboratorium pomysłów projektowych. Taki właśnie jest dom w Tryszczynie koło Bydgoszczy, zaprojektowany dla Adama Kozłowskiego z pracowni AKKT.
Dom Robak w Zabłociu To prototyp, który powstał w wyniku przemyślanego procesu twórczego. Jego elewacja, niczym skóra, chroni mikrokosmos przestrzeni wewnętrznej –  o projekcie Piotra Kuczi pisze Małgorzata Adamowicz-Nowacka.
Willa w Żółwinie: energooszczędny dom w technologii CLT Willa w Żółwinie to energooszczędny, parterowy dom zbudowany w technologii CLT. Konstrukcja powstała w zaledwie dwa tygodnie, a cały dom w nieco ponad pół roku. Za projekt obiektu odpowiada polski oddział duńskiego biura Bjerg Arkitektur.
Dom z Grafitu na warszawskich Włochach Dom z Grafitu stanął w heterogenicznej zabudowie Starych Włoch. Rozrzeźbioną bryłą i czarną klinkierową elewacją wyraźnie wyróżnia się na tle sąsiedztwa. Budynek zaprojektowała pracownia Paweł Lis Architekci.
Konkurs na projekt domu przyjaznego dla klimatu: wyniki Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich rozstrzygnęły konkurs na projekt ekologicznego domu jednorodzinnego. Zwyciężyła Zlata Hrabtsevich z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Przyznano też nagrody za drugie i trzecie miejsce oraz 8 wyróżnień!
Dom (nie)powtarzalny na Śląsku W malowniczym otoczeniu jednej ze śląskich wsi stanął Dom (nie)powtarzalny. To najnowsza realizacja Archistudia Studniarek + Pilinkiewicz.