Showroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA]

i

Autor: Archiwum Architektury Siedziba firmy Indigo Nails w Łodzi, proj. Reform Architekt

Showroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA]

Dawnej była tu przędzalnia bawełny, dziś powstają kosmetyki do stylizacji paznokci. Prezentujemy nową aranżację siedziby Indigo Nails w Łodzi autorstwa lokalnej pracowni Reform Architekt.

Indigo Nails to polska marka specjalizująca się w produkcji kosmetyków do stylizacji paznokci. Siedziba firmy mieści się w pofabrycznym budynku przy ul. Senatorskiej 14/16  w Łodzi. Dawnej była tu przędzalnia Edwarda Ramischa, dziś powstają m.in. lakiery do paznokci. Parter obiektu zajmuje showroom o powierzchni  200 m², który przeszedł ostatnio gruntowną modernizację. Za projekt nowej aranżacji odpowiada architekt Marcin Tomaszewski z pracowni Reform. Autor postawił na jasne wykończenie, które stanowiłoby neutralne tło dla bogatej oferty różnokolorowych produktów. Całości dopełniają ciężkie welurowe zasłony i tapicerowane ławki. Dużą uwagę przywiązywaliśmy do zdobień i ornamentów widocznych na frontach. Tym sposobem chcieliśmy nawiązać do eleganckiego stylu francuskiego. W projekcie wykorzystaliśmy oryginalny kolor z palety RAL: 9001 oddający ciepłe, przytulne wnętrze – mówi Tomaszewski.

Czytaj też: Architektoniczny przewodnik po Łodzi: co warto zobaczyć w Łodzi |

Główny element wyposażenie stanowią autorskie szafki o lakierowanych frontach, zaprojektowane z płyt MDF. Na podwyższeniu wyeksponowano dwa fotele i dostosowano do nich specjalne minimalistyczne myjki. W podobnym stylu utrzymano przestrzeń szkoleniową i niewielkie studio fotograficzne. W zupełnie odmienny sposób zaprojektowano biuro obsługi klienta. Projektując tę przestrzeń, chciałam odzwierciedlić energię nie tylko właścicieli, ale i ich pracowników. Tu musiał pojawić się kolor i dynamika w grafikach. Z drugiej strony zależało mi, żeby wydobyć ten pofabryczny charakter, dlatego we wnętrzach zostawiłem cegłę, żelbetowe konstrukcje i dodałem do tego typowo loftowe, wiszące oświetlenie –  tłumaczy architekt.

ZAPISZ SIĘ