Architektura MuratorStudenciOSSA 2020: eksperyment w Krakowie

OSSA 2020: eksperyment w Krakowie

OSSA 2020 startuje już 28 sierpnia pod hasłem Eksperyment. 25. edycja Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury odbędzie się w Krakowie, ale część wykładów i prelekcji udostępniona zostanie on-line. Wśród tutorów m.in. Maciej Miłobędzki, Magda Milert, Kuba Snopek, Gaja Bieniasz, Marcin Kwietowicz i Łukasz Pancewicz.

OSSA 2020: eksperyment w Krakowie

Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury OSSA to warsztaty architektoniczne, które od ponad dwóch dekad wpływają na kształtowanie nowych pokoleń projektantów. OSSA to 8 dni warsztatów, wykładów, debat, spacerów i zabawy w gronie studentów z całej Polski. To okazja do szczerej rozmowy z ekspertami o architekturze, mieście i ludziach. Tym razem spotkanie odbędzie się w dniach 28 sierpnia - 6 września w kontekście krakowskiej Nowy Huta – jedyna w swoim rodzaju przestrzeń, owoc bezprecedensowego architektonicznego, technicznego i kulturowego eksperymentu. W 70 lat od powstania socrealistycznego założenia uczestnicy poszukiwać będą odpowiedzi na pytania o tożsamość i przyszłość dzielnicy oraz o sens architektonicznych eksperymentów. Studenci będą mieli możliwość pracować w sześciu grupach tutorskich prowadzonych przez architektów i urbanistów. Grupy poprowadzą: Maciej Miłobędzki (JEMS Architekci) oraz Kacper Kępiński (NIAiU), Magda Milert (Pieing), Dominika Wilczyńska oraz Barbara Nawrocka (Miastopracownia), Kuba Snopek, Gaja Bieniasz oraz Marcin Kwietowicz, a także Łukasz Pancewicz (A2P2).

Tegoroczna OSSA to nie tylko spotkanie na żywo. Organizatorzy zapraszają też na serię otwartych wykładów i prelekcji, które udostępnione zostaną on-line. W planach między innymi wykład Michała Wiśniewskiego pt. „Nowa Huta - żywe muzeum architektonicznych wizji” i rozmowa z urbanistą Pawłem Jaworskim na temat projektowania eksperymentalnego. Więcej informacji na: www.ossa.com.pl.

Design Summer School 2022 w Sobolach Trwa nabór do kolejnej edycji warsztatów Design Summer School na terenie kampusu DesignNature w Sobolach nad Bystrzycą. Wśród tutorów Lia Forslund, Tomek Rygalik,  Franek Wardyński i Gosia Rygalik. Zgłoszenia do 31 maja!
ProtoLAB design & build 2022: nowa odsłona Letniej Szkoły Architektury 22 lipca startuje ProtoLAB design & build 2022 – warsztaty projektowo-realizacyjne kontynuujące tradycję  Letnich Szkół Architektury organizowanych na Politechnice Wrocławskiej od 2016 roku. Zgłoszenia do 5 czerwca!
Next Wave Habitat - międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Zapraszamy na międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Next Wave Habitat, które odbędą się 2-5 listopada 2021 we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie prof. Keesa Christiaanse. Wydarzenie organizwowane jest przez Koło Naukowe Habitat Now z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Design Summer School: pierwsza edycja warsztatów projektowych Gosi i Tomka Rygalików W dniach 13-20 września na terenie kampusu SOBOLE nad Bystrzycą odbędzie się pierwsza edycja warsztatów Design Summer School zainicjowanych i prowadzonych przez projektantów Gosię i Tomka Rygalików. Wśród tutorów architekta Anna Lorens, Grzegorz Niwiński i Jerzy Porębski z Towarzystwa Projektowego oraz Przemo Łukasik z medusa group.
Mood for Wood 2020 – dwie edycje warsztatów. Zapisy Warsztaty Mood for Wood 2020 odbędą się tym razem w dwóch terminach. Na przełomie lipca i sierpnia w Cieszynie, w sierpniu na terenie poznańskiej dzielnicy Szeląg.
Architektour 2019 – ogólnopolskie warsztaty studenckie Jeszcze tylko do 18 kwietnia można nadsyłać prace kwalifikujące do udziału w 9. edycji warsztatów studenckich Architektour. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Kaliszu w dniach 9-15 maja.