Architektura MuratorWydarzeniaPolskie zespoły nagrodzone w konkursie Himalayan Mountain Hut

Polskie zespoły nagrodzone w konkursie Himalayan Mountain Hut

W międzynarodowym konkursie na projekt górskiego schroniska w Himalajach nagrodzono dwa zespoły z Polski. I nagrodę otrzymał włoski zespół w składzie Davide Prioli, Dennj Avanzi i Andrea Mancini. Zwycięskie prace mogą zostać zaadaptowane do programu odbudowy po niedawnym trzęsieniu ziemi w Nepalu.

Polscy studenci z nagrodą w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli Polski zespół w składzie Bartosz Matuszek, Ewelina Bugajewicz, Karolina Wasilewska, Paulina Sawczuk otrzymał The Big Picture Award w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli w łotewskim mieście Kieś.
Polskie studentki zwyciężyły w konkursie na projekt obiektu sakralnego w Senegalu Natalia Serafin (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), Paulina Górecka (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej) oraz Anita Wiśniewska (Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej) otrzymały pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie na projekt obiektu sakralnego w Senegalu. Praca ma szansę na realizację.
Nabrzeże Lubianki w Starachowicach Konkurs na zagospodarowanie terenu wokół zalewu Lubianka w Starachowicach wygrała Pracownia Architektoniczna Format z Kielc.
Polski trawertyn w projektach młodych architektów Rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu Trawertyn Design, na który wpłynęły aż 133 prace. Nadesłane projekty to dowód, że trawertyn to wciąż atrakcyjny materiał dla projektantów dużych i małych form przestrzennych. Wciąż zadziwia charakterem, fakturą i kolorem – mówi Przemo Łukasik, przewodniczący jury.
Polka współautorką zwycięskiego projektu kolonii na księżycu Koncepcja Lunar Test Lab otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na projekt samowystarczalnej kolonii na księżycu. Jej współautorką jest Monika Lipińska, absolwentka studiów pierwszego stopnia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Park Archeologiczny Obłazowa w Nowej Białej Rozstrzygnięto konkurs na projekt nowoczesnego pawilonu ekspozycyjnego w Nowej Białej. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia MFA Biuro Architektoniczne.