Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

 RS+
RS+
RS+
Wrzosowa 28a
43-190 Mikołów
tel. 605 636 683
533 558 599
e-mail: rsplus@rsplus.pl
www.rsplus.pl

Właścicielem pracowni RS+ jest Robert Skitek. Pracownia w dorobku ma głównie domy jednorodzinne (dom XV w Krakowie, 2011) i wnętrza (modernizacja Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach, 2009) ale także obiekty użyteczności publicznej (wodny plac zabaw w Tychach). W 2008 roku Skitek zdobył wyróżnienie w konkursie „Architektura Roku Województwa Śląskiego” w „kategorii Młody Twórca Architektury”. Projekty pracowni wielokrotnie były wyróżniane i nagradzane w konkursach, a realizacje doceniane: nagroda internautów i wyróżnienie marszałka w konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2012" za projekt tyskiego wodnego placu zabaw. Remont i termomodernizacja III LO w Tychach w roku 2013 doceniona została nagrodą „Supejednostka” przyznawaną przez Stowarzyszenie Moje Miasto, a także zdobyła nagrodę w kategorii „Obiekt Roku” w 19. edycji konkursu „Architektura Roku Województwa Śląskiego” organizowanym przez katowicki oddział SARP i uznana w opinii jury za wzorcowy przykład modernizacji architektury modernistycznej w Polsce. Obecnie do zespołu projektowego, obok właściciela, należą: Jakub Zygmunt, Szymon Borczyk i Jarosław Zieliński.

Robert Skitek

Robert Skitek

Nad jeziorem Paprocany w Tychach stanie nowy pawilon projektu biura RS+ Robert Skitek Już w przyszłym roku może zacząć działać nowy pawilon gastronomiczny nad jeziorem Paprocany. Projekt obiektu z tarasem na dachu i charakterystycznymi elewacjami z modrzewiowych listew opracowało studio RS+ Robert Skitek.
Najfajniejsze kartki świąteczne od pracowni architektonicznych AD 2022 Kartki świąteczne od pracowni architektonicznych zwykle wyróżniają się pomysłem i oryginalną kreską, nierzadko stanowią też komentarz do najważniejszych wydarzeń minionego roku, prezentują architektoniczne credo bądź szczególnie istotny dla danego biura projekt. Publikujemy najfajniejsze kartki świąteczne, jakie w tym roku dostaliśmy od pracowni architektonicznych.
Siedziba Ten Square Games we Wrocławiu: biuro z niskim śladem węglowym Czym jest wbudowany ślad węglowy i jak go skutecznie ograniczać. Rozmawiamy z twórcami nowej przestrzeni biurowej firmy Ten Square Games. Był to jeden z pierwszych w Polsce projektów, gdzie dokładnie policzone zostały emisje związane z aranżacją biura.
Plac Pięciu Rogów: miejska oaza, betonowa pustynia czy zwornik łączący różne przestrzenie i funkcje miasta? Po sześciu latach od rozstrzygnięcia konkursu oficjalnie otwarto tzw. plac Pięciu Rogów u zbiegu ul. Chmielnej, Zgoda, Szpitalnej i Brackiej w Warszawie. Realizacja pracowni WXCA i Kacpra Ludwiczaka budzi sprzeczne opinie, od pochwał za stworzenie nowego salonu miasta, po krytykę za niewielką ilość zieleni.
Projekt WYWIAD: Roland Stańczyk o istocie zawodu architekta wnętrz Rolą architekta jest stworzenie ramy, którą mieszkańcy będą wypełniać swoimi pragnieniami, swoją osobowością, swoimi zainteresowaniami. Jeżeli podejmuje się decyzje za innych, trzeba to robić niezwykle odpowiedzialnie – przestrzega Roland Stańczyk. Prezentujemy nowy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt WYWIAD”. Tym razem bohaterem materiału jest architekt Roland Stańczyk, założyciel pracowni RS Studio Projektowe.
Pracownia Foster + Partners poprawi Ścianę Wschodnią Firma Atrium European Real Estate, właściciel domów towarowych Wars, Sawa, Junior i zarządca pasażu Wiecha, podjęła współpracę z biurem Foster + Partners. Architekci mają przeanalizować możliwości poprawy tego fragmentu miasta.
Najfajniejsze kartki wielkanocne od pracowni architektonicznych AD 2022 Kontynuujemy tradycję prezentacji kartek świątecznych otrzymanych od pracowni architektonicznych. W tym roku wielkanocne życzenia dostaliśmy m.in. od biur KWK Promes, WXCA, Port, RS+, Zalewski Architecture Group czy Toya Design.
Wystartował Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 – wybierz najlepszą realizację minionego roku Grupa Sztuka Architektury zaprasza do głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów 2021 roku zrealizowanych w Polsce. Głosowanie internautów trwa do 4 kwietnia.
Najlepsze przestrzenie publiczne według TUP: 2021 Towarzystwo Urbanistów Polskich po raz piętnasty wybrało najlepsze przestrzenie publiczne w kraju. Jury nagrodziło sześć realizacji w czterech kategoriach.
Dom na jednym poziomie projektu pracowni RS+ Robert Skitek Zgodnie z życzeniem inwestorów, architekci z biura RS+ Robert Skitek zaprojektowali 300-metrowy dom, w którym wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie.  W budynku, mimo niewielkiego spadku działki, nie ma żadnych progów i stopni, a główna jego część otwiera się na obszerny ogród.