Mennica Legacy Tower w Warszawie

i

Autor: archiwum serwisu Między budynkami powstanie ogólnodostępny plac o łącznej powierzchni blisko 5 tys. m2. Widok od strony ul. Prostej w kierunku Ronda ONZ; il. dzięki uprzejmości Goettsch Partners

Mennica Legacy Tower w Warszawie

2015-04-23 23:57

W miejscu socrealistycznego gmachu Mennicy Polskiej u zbiegu ul. Prostej i Żelaznej powstanie 130-metrowy wieżowiec projektu amerykańskiej pracowni Goettsch Partners.

Charakterystyczny budynek z lat 50. (proj. Józef Jaszuński) został rozebrany w ubiegłym roku. Mennica Polska we współpracy z firmą deweloperską Golub GetHouse zamierza zrealizować w jego miejscu kompleks biurowy Mennica Legacy Tower składający się z dwóch budynków: 9- i 32-piętrowego, między którymi powstanie ogólnodostępny plac. Pod obiektem znajdzie się czteropoziomowy parking na 620 aut i 300 rowerów. Do dyspozycji najemców przewidziano 65 tys. m² powierzchni biurowej i 4,5 tys. m2 handlowo-usługowej.

Inwestycja ubiegać się będzie o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Pracownia Goettsch Partners powstała w 2005 roku. Na koncie ma wiele komercyjnych realizacji w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Emiratach Arabskich, ale też w Europie. To nie pierwszy jej projekt dla Warszawy. Cztery lata temu przygotowała koncepcję wieżowca, który miał zastąpić budynek Ilmetu przy rondzie ONZ.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2018