Architektura MuratorRealizacjeMennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli

Mennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli

Dobiega końca realizacja kompleksu Mennica Legacy Tower według projektu pracowni Goettsch Partners z Chicago. Prezentujemy film i najnowsze zdjęcia z budowy Mennica Legacy Tower.

Mennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli
Systemy szklanej fasady Mennica Legacy Tower zostały zaprojektowane przez firmę Aluprof. Zastosowano m.in. system ściany elementowej słupowo-ryglowej MB-SE80 MLT, której konstrukcję stanowią moduły, w całości wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym. Wysokość modułów odpowiada wysokości kondygnacji, do której są montowane, a ich szerokość ustalana jest zgodnie z projektem architektonicznym
Zespół Mennica Legacy Tower Warszawa, ul. Prosta 20
AutorzyGoettsch Partners
Współpraca autorskaEpstein
Generalny wykonawcaWarbud
InwestorGolub GetHouse
Data realizacji (koniec)2020

Mennica Legacy Tower: wieżowiec na ukończeniu

Mennica Legacy Tower to zespół biurowy realizowany przez Golub GetHouse i Mennicę Polską przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Kompleks o powierzchni 65 630 m² powstaje w miejscu socrealistycznego gmachu mennicy projektu Józefa Jaszuńskiego. Mennica Legacy Tower składa się z 140-metrowej wieży i sąsiadującego z nią 43-metrowego budynku, który został oddany do użytku już w listopadzie 2019 roku. Zakończenie budowy wysokościowca planowane jest jesienią. Aktualnie trwają w nim prace wykończeniowe. Równolegle prowadzone są prace związane z zagospodarowaniem pasażu między budynkami. W przestrzeniach wokół Mennica Legacy Tower zostały posadzone m.in. drzewa ambrowca balsamicznego. Ich wysokość wynosi ok. 8-9 m, a szerokość korony sięga 4 m. W otoczeniu kompleksu prowadzone są także prace związane z przygotowaniem nowego fragmentu ulicy Waliców (pomiędzy ulicami Prostą a Pereca).

Mennica Legacy Tower – najemcy i udogodnienia

W wieży Mennica Legacy Tower znajdą się m.in. biura centrali mBanku, firmy Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej, a także liczne sklepy i restauracje. W sumie w obu budynkach przewidziano 4 500 m² powierzchni handlowo-usługowej, w tym centrum fitness oraz centrum konferencyjne. Do dyspozycji najemców będzie też czteropoziomowy parking podziemny, mieszczący 620 aut oraz 300 rowerów. Za projekt Mennica Legacy Tower odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”.

Zobacz także film ukazujący postęp prac i wnętrza wieżowca. Po Mennica Legacy Tower oprowadza Cezary Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.

Autor: Piotr Prus
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Rusza realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostaną zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci
Biurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie W jaki sposób kreuje się przyjazną przestrzeń? Z pewnością jest to wypadkowa wielu czynników, a Nowogrodzka Square szczęśliwie znalazła wśród nich punkt równowagi. O realizacji pracowni HRA Architekci pisze Robert Szumielewicz.
Flisac Apartamenty Powiśle projektu FS&P Arcus Mariusza Ścisło Trwa realizacja budynku Flisac Apartamenty Powiśle projektu pracowni FS&P Arcus Mariusza Ścisło. Sześciokondygnacyjny obiekt wypełni pustą działkę między kościołem św. Teresy od Dzieciątka Jezus a Wybrzeżem Kościuszkowskim.