Fasada Roku 2020 – konkurs na najlepsze elewacje

i

Autor: Archiwum Architektury Instytut Konfucjusza - Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – Fasada Roku 2019 w kategorii „Budynek po termomodernizacji”; fot. Baumit

Fasada Roku 2020 – konkurs na najlepsze elewacje

2020-04-07 16:55

Trwa czternasta edycja konkursu Fasada Roku. Zdobywcy nagród w każdej z pięciu kategorii tradycyjnie wezmą udział w międzynarodowej odsłonie konkursu Baumit Life Challenge.

Fasada Roku po raz czternasty!

Architekci, inwestorzy oraz wykonawcy, będący autorami bądź właścicielami obiektu, na elewacji którego zastosowano kompletną technologię Baumit, po raz kolejny mogą wziąć udział w konkursie Fasada Roku! Organizatorzy czekają na zgłoszenia w następujących kategoriach: Budynek jednorodzinny nowy, Budynek wielorodzinny nowy, Budynek po termomodernizacji, Budynek niemieszkalny i Budynek zabytkowy po renowacji. W każdej przewidziana jest nagroda główna w wysokości 10 tys. zł oraz ewentualne wyróżnienia. Warunkiem dopuszczenia obiektu do rywalizacji jest oddanie go do użytku w terminie od 1 stycznia 2019 roku do 30 września 2020 roku oraz ukończona w 100% elewacja – łącznie z elementami takimi jak barierki, balustrady, tarasy, strefa cokołowa.

Jak zgłosić obiekt do konkursu Fasada Roku 2020

Aby zgłosić obiekt do konkursu Fasada Roku 2020 wystarczy wejść na stronę: www.fasadaroku.baumit.com, wypełnić dostępny formularz elektroniczny i dołączyć do niego co najmniej 5 zdjęć (min. 2400 x 1600 px), prezentujących realizację w kontekście oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii Budynek zabytkowy po renowacji i Budynek po termomodernizacji należy pamiętać o dołączeniu fotografii ukazujących obiekt przed i po metamorfozie.

Fasada Roku 2020: wyniki

Laureatów konkursu Fasada Roku 2020 poznamy w listopadzie. Zdobywcy nagród głównych w każdej z kategorii wystartują w międzynarodowej odsłonie konkursu Baumit Life Challenge. Dodatkowo 1 maja startuje głosowanie internautów – do 31 października mogą oni wskazać swoich faworytów poprzez oddanie głosu na stronie konkursowej. Każdy internauta ma pięć głosów, po jednym w każdej kategorii.

Zgłoszenia do 30 września poprzez formularz na stronie www.fasadaroku.pl

Zobacz film prezentujący laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu Fasada Roku. Spośród 226 elewacji wykonanych w kompletnej technologii Baumit (system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem) jurory wyłoniło 5 zwycięzców!