Architektura MuratorKonkursyMuzeum Fotografii: konkurs na projekt wystawy w Muzeum Fotografii w Krakowie

Muzeum Fotografii: konkurs na projekt wystawy w Muzeum Fotografii w Krakowie

Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy głównej w swojej nowej siedzibie.

Konkurs na wystawę w Muzeum Fotografii. Zgłoszenia

Muzeum Fotografii w Krakowie mieści się w budynku dawnej zbrojowni przy ul. Rakowickiej 22. W 2017 roku Gmina Miejska Kraków zakupiła ten zabytkowy obiekt wraz z otaczającym terenem od Agencji Mienia Wojskowego w celu utworzenia tam centrum wystawienniczo-edukacyjnego. Nowa siedziba Muzeum Fotografii powstaje według projektu pracowni Lachman Pabich Architekci (koncepcja) oraz Biuro Projektowe Kontrapunkt V-Projekt (projekt budowlany i wykonawczy). Udostępnienie budynku wraz z wystawą główną zaplanowano na 2021 rok.

Muzeum Fotografii z nową wystawą

Zadaniem uczestników jest zaproponowanie ogólnej koncepcji podziału sal Muzeum Fotografii na działy tematyczne, zaprojektowanie mebli wypoczynkowych oraz ekspozytorów. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 3232 m², a maksymalny planowany łączny koszt wykonania prac realizowanych na podstawie pracy konkursowej oraz projektu 3 500 000 zł brutto (bez uwzględnienia kosztów wykonania dokumentacji projektowej). Do konkursu na projekt wystawy mogą zgłaszać się osoby i biura, które w okresie ostatnich pięciu lat opracowały co najmniej dwa zrealizowane projekty ekspozycji dla instytucji kultury (z wyłączeniem ekspozycji plenerowych) o powierzchni użytkowej min. 400 m² lub wartości realizacji nie mniejszej niż 500 000 zł brutto każda.

W skład sądu konkursowego wchodzą: Adrianna Gębala-Pietras (przewodnicząca), Janusz Czop, Dominik Kuryłek, Agnieszka Olszewska, Malwina Antoniszczak, Czesława Frejlich, Karolina Lewandowska i Piotr Lewicki. Nagrody: I – 15 000 zł, II – 10 000 zł, III – 5000 zł. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie: 23 marca 2020, termin składania prac konkursowych: 29 maja 2020
www.bip.krakow.pl/?dok_id=121503

Czytaj też: MuFo: wystawa w Muzeum Fotografii. Wyniki konkursu |

Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.