Architektura MuratorKonkursyMuzeum Fotografii: konkurs na projekt wystawy w Muzeum Fotografii w Krakowie

Muzeum Fotografii: konkurs na projekt wystawy w Muzeum Fotografii w Krakowie

Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy głównej w swojej nowej siedzibie.

Konkurs na wystawę w Muzeum Fotografii. Zgłoszenia

Muzeum Fotografii w Krakowie mieści się w budynku dawnej zbrojowni przy ul. Rakowickiej 22. W 2017 roku Gmina Miejska Kraków zakupiła ten zabytkowy obiekt wraz z otaczającym terenem od Agencji Mienia Wojskowego w celu utworzenia tam centrum wystawienniczo-edukacyjnego. Nowa siedziba Muzeum Fotografii powstaje według projektu pracowni Lachman Pabich Architekci (koncepcja) oraz Biuro Projektowe Kontrapunkt V-Projekt (projekt budowlany i wykonawczy). Udostępnienie budynku wraz z wystawą główną zaplanowano na 2021 rok.

Muzeum Fotografii z nową wystawą

Zadaniem uczestników jest zaproponowanie ogólnej koncepcji podziału sal Muzeum Fotografii na działy tematyczne, zaprojektowanie mebli wypoczynkowych oraz ekspozytorów. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 3232 m², a maksymalny planowany łączny koszt wykonania prac realizowanych na podstawie pracy konkursowej oraz projektu 3 500 000 zł brutto (bez uwzględnienia kosztów wykonania dokumentacji projektowej). Do konkursu na projekt wystawy mogą zgłaszać się osoby i biura, które w okresie ostatnich pięciu lat opracowały co najmniej dwa zrealizowane projekty ekspozycji dla instytucji kultury (z wyłączeniem ekspozycji plenerowych) o powierzchni użytkowej min. 400 m² lub wartości realizacji nie mniejszej niż 500 000 zł brutto każda.

W skład sądu konkursowego wchodzą: Adrianna Gębala-Pietras (przewodnicząca), Janusz Czop, Dominik Kuryłek, Agnieszka Olszewska, Malwina Antoniszczak, Czesława Frejlich, Karolina Lewandowska i Piotr Lewicki. Nagrody: I – 15 000 zł, II – 10 000 zł, III – 5000 zł. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie: 23 marca 2020, termin składania prac konkursowych: 29 maja 2020
www.bip.krakow.pl/?dok_id=121503

Czytaj też: MuFo: wystawa w Muzeum Fotografii. Wyniki konkursu |

Konkurs Young Design 2020! Zdobądź stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej Young Design to pierwszy w Polsce program, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia. Główną nagrodą jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tys. złotych.
Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikację wizualną Poznaliśmy laureatów konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia honorowe.
Konkurs SARP Furmańska: nowa siedziba nauk społecznych na Powiślu Uniwersytet Warszawski i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na projekt nowego budynku dydaktycznego na Powiślu. Składanie wniosków do 26 października.
Paweł Grobelny z nagrodą DNA Paris Design Awards 2020 Poznański skwer zaprojektowany przez Pawła Grobelnego został kolejny raz wyróżniony – tym razem w ramach DNA Paris Design Awards.
Dom przyszłości z dachem solarnym SunRoof: konkurs dla architektów i studentów Firma SunRoof zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Pula nagród wynosi 4000 euro.
Jump the Gap 2020 – specjalna pandemiczna edycja. 5 zwycięskich projektów Konkurs designu jumpthegap® ogłasza zwycięzców specjalnej edycji 2020 skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. Wszystkie projekty w konkursie jumpthegap® otrzymały nagrodę w wysokości 1000 EURO.