Architektura MuratorKonkursySztuka w mieście, czyli 800 powodów do wypoczynku

Sztuka w mieście, czyli 800 powodów do wypoczynku

Opole czeka na projekt małej architektury spełniającej funkcję siedziska lub leżanki. Prace na otwarty ogólnopolski konkurs Sztuka w przestrzeni miejskiej – 800 powodów do wypoczynku można nadsyłać do 3 kwietnia.

Przedmiotem jednoetapowego konkursu - organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu we współpracy z SARP Opole, Fundacją Górażdże – Aktywni w Regionie oraz Miastem Opolem - jest zaprojektowanie małej architektury wykonanej z betonu spełniającej funkcję siedziska lub leżanki, a także zaaranżowanie jej w formie powielonej w konkretnej lokalizacji oraz ustawienie w określonych konfiguracjach. Projekt powinna cechować ciekawa koncepcja formalna i opcjonalnie dodatkowa funkcja formy/mebla (np. funkcja interaktywna czy multimedialna, stojak rowerowy, kwietnik, ładowarka do urządzeń mobilnych i inne). Najlepsza praca zostanie zrealizowana we wrześniu obok ratusza w Opolu.

Konkurs przeprowadzany jest w ramach obchodów 800-lecia miasta i ma na celu uzyskanie ciekawych propozycji rozwiązania przestrzeni publicznej wokół siedziby opolskich władz (zwłaszcza jej wschodniej części, gdzie znajduje się Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki). Stanowi również odpowiedź na zapotrzebowanie na charakterystyczny punkt na mapie miasta, służący do spotkań i wypoczynku. Konkurs skierowany jest w szczególności do artystów plastyków, studentów i absolwentów ASP, studentów i absolwentów kierunków architektonicznych i wzorniczych oraz innych wyższych szkół artystycznych, a także członków SARP, profesjonalnych biur architektonicznych czy projektowych.

Nagrody:
I miejsce - 14.000 PLN brutto
II miejsce - 8.000 PLN brutto
III miejsce - 5.000 PLN brutto
wyróżnienia - 2 x 1.000 PLN brutto

www.galeriaopole.pl

International VELUX Award 2022: konkurs dla studentów architektury Rozpoczęła się 10., jubileuszowa edycja międzynarodowego konkursu International VELUX Award 2022 organizowanego przez firmę VELUX we współpracy z Międzynarodową Unią Architektów. Pula nagród wynosi 30 tys. euro.
Wzorcowy dom dla Śląska – wyniki konkursu Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z katowickim oddziałem SARP rozstrzygnął konkurs na projekt modelowego domu jednorodzinnego dla terenów wiejskich i podmiejskich województwa śląskiego. Nagrodzone i wyróżnione projekty będą przeznaczone do sprzedaży i ukażą się w specjalnej pokonkursowej publikacji. „Architektura-murator” jest partnerem medialnym tej inicjatywy.
2031 NOW_our cities in 10 years: międzynarodowy konkurs dla studentów architektury Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture ogłaszają międzynarodowy konkurs na projekt miast przyszłości 2031 NOW_our cities in 10 years. Pula nagród wynosi 11 tys. euro.
Konkurs na zagospodarowania brzegów jeziora Guzianka Duża w Rucianem-Nidzie Gmina Ruciane-Nida przy udziale olsztyńskiego oddziału SARP ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania brzegów jeziora Guzianka Duża. Składanie wniosków do 22 listopada.
Ogłoszenie wyników XXII. edycji konkursu – Architektura betonowa 2021 25. października 2021 r. o w Galerii „Gil” przy Politechnice Krakowskiej odbyło się ogłoszenie wyników XXII. edycji konkursu – Architektura betonowa 2021. Zostały przyznane 3 wyróżnienia i 3 nagrody.
Design Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2021: ruszył międzynarodowy konkurs Trwa druga edycja międzynarodowego konkursu na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Do udziału organizatorzy zapraszają nie tylko zawodowych architektów, ale też studentów. Pula nagród wynosi  7000 euro.