Architektura MuratorProjektyAdaptacja browaru i tkalni w Węgrowie

Adaptacja browaru i tkalni w Węgrowie

Konkurs na modernizację browaru i manufaktury sukienniczej w Węgrowie wygrała Inicjatywa projektowa.

Adaptacja browaru i tkalni w Węgrowie
Pokrycie dachu stanowią częściowo szyby wielkotaflowe. Jako przeszklony, nowoczesny element zaprojektowany został też szczyt budynku manufaktury

Na tyłach węgrowskiego klasztoru reformatów zachowały się dwa obiekty stanowiące niegdyś jego zaplecze. To budynek tkalni z końcu XVIII wieku i browaru z 1824 roku. Oba znajdują się nieopodal realizowanego właśnie parku, władze miasta postanowiły więc wzbogacić jego funkcje i urządzić w obiektach nową przestrzeń usługowo-gastronomiczną. Na projekt adaptacji we współpracy z warszawskim SARP-em zorganizowały konkurs. Uczestnicy oprócz niewielkiej kawiarni mieli zaproponować rozplanowanie toalet, wypożyczalni sprzętu sportowego oraz zaplecza dla teatru plenerowego. Pierwsze miejsce przyznano Inicjatywie projektowej (autorzy: Piotr Straszak, Mikołaj Zdanowski, Szymon Chwazik, Katarzyna Puchacz). Głównym założeniem architektów było połączenie obu budynków tak, aby tworzyły jeden kompleks, między nimi zaprojektowali więc szklany łącznik. Z uwagi na zły stan obiektów, konieczna będzie rozbiórka części ścian zewnętrznych, wzmocnienie fundamentów i odtworzenie konstrukcji dachów. Autorzy nie zdecydowali się jednak na rekonstrukcję, ale odbudowę ze współczesnych materiałów. Powierzchnia użytkowa całego zespołu wyniesie 290 m2.

Projekt konkursowy: 2018

Fabryki Pragi. Przewodnik dobrych praktyk Warszawska Praga od zawsze słynęła z wysokiej przestępczości, ale teraz również - jako dawna dzielnica rzemiosła i przemysłu - słynie ze swoich zabytkowych fabryk. Które z nich nadal działają, które dostały drugą szansę od losu, a których już nie ma lub wkrótce znikną? W jaki sposób odnawiać obiekty pofabryczne, co ratować, a co zastępować nowymi rozwiązaniami? Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorzy Poradnika dobrych praktyk architektonicznych. Fabryki prawego brzegu.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Zabytek - nie zapomnij! Zgłoszenia Zabytek - nie zapomnij! Denkmal - denk mal dran! to polsko-niemiecki konkurs ochrony zabytków, podkreślający znaczenie Dolnego Śląska jako europejskiego miejsca spotkań i wspólnej przestrzeni kulturowej.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Po Woli do woli Spędź wakacje na Woli! – zachęca Stowarzyszenie Masław i zaprasza na bezpłatne spacery po warszawskiej dzielnicy, która od 25 lat przechodzi burzliwe architektoniczne przemiany.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].