Architektura MuratorProjektyBudynek biurowy Park Avenue w Warszawie

Budynek biurowy Park Avenue w Warszawie

Przy ulicy Wspólnej w samym centrum Warszawy powstanie nowy biurowiec. Projekt architektoniczny budynku opracowała pracownia JSK Architekci.

Budynek biurowy Park Avenue w Warszawie
Źródło: materiały prasowe

Park Avenue powstanie przy ulicy Wspólnej 70, w niedalekiej odległości od Dworca Centralnego i hotelu Marriott. Budynek zaoferuje 14 000m2 powierzchni biurowej i handlowo-usługowej w parterach. Obiekt zaprojektowano na planie litery „L” tworząc narożnik, którego wnętrze skierowane jest ku dziedzińcowi sąsiadującego od północy wieżowca. Bryła budynku składa się z dwóch zróżnicowanych wysokością skrzydeł – niższego, 7-kondygnacyjnego, nadwieszonego od strony ulicy Wspólnej oraz wyższego, 15-kondygnacyjnego z wysuniętą częścią po stronie zachodniej.

Kamienna elewacja skrzydła niższego oraz podzielona wertykalnymi lizenami szklano-aluminiowa elewacja skrzydła wyższego podkreślają wielkomiejski charakter ulicy Wspólnej. Projektując budynek nie zapomnieliśmy również o komforcie najemców, umieszczając na dachach obu skrzydeł ozdobne tarasy z roślinnością, a mając na uwadze osoby dojeżdżające samochodami, uwzględniliśmy także przestronny parking podziemny – mówi Mariusz Rutz, założyciel i architekt w JSK Architekci.

Budynek zostanie oddany do użytku w połowie 2018 roku, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma WARBUD SA.

Pracownia JSK została założona w 1998 roku w Warszawie przez architektów Zbigniewa Pszczulnego oraz Mariusza Rutza. Do najbardziej znanych realizacji biura należą obiekty sportowe i porty lotnicze, m.in. Stadion Narodowy w Warszawie oraz lotniska w Gdańsku i Wrocławiu. Na koncie pracowni znajduje się również wiele biurowców, wśród nich budynek przy Domaniewskiej 50 i Business Garden w Warszawie.

Budynek biurowy Park Avenue w Warszawie
Źródło: materiały prasowe
Tagi:
Siedziba All Windows w Nysie Projektanci zaakcentowali strefę wejścia głównego do biurowca dzięki dynamicznej kompozycji brył ułożonych w strukturę kwarcu – o realizacji biura k2w architekci pisze Małgorzata Adamowicz-Nowacka.
Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.