PRS w Poznaniu

Osiedle UP2U: nowy poznański PRS z pozwoleniem na budowę

Przy ulicy Piątkowskiej w Poznaniu wkrótce rozpocznie się budowa osiedla UP2U. Projekt zespołu, w którym znajdzie się blisko 460 mieszkań PRS na wynajem instytucjonalny opracowało biuro Litoborski i Partnerzy.

Spis treści

  1. Osiedle PRS Poznań
  2. Pawilon handlowy nie tylko dla mieszkańców osiedla UP2U 
Osiedle UP2U w Poznaniu
Autorzy: Litoborski i Partnerzy
Inwestor: Trei Real Estate Poland
Generalny wykonawca: Pekabex
Powierzchnia mieszkalna: 20 000 m²
Powierzchnia handlowa: 875 m²
Realizacja: 2026
Koszt inwestycji:  47 000 000 EUR

Osiedle PRS Poznań

Działka, na której zaplanowano zespół UP2U znajduje się u zbiegu ulicy Piątkowskiej i Słowiańskiej, pomiędzy osiedlami Winiary i Winogrady, w pobliżu parku Cytadela i kampusów uniwersyteckich. Inwestor, firma Trei Real Estate Poland, zamierza zbudować tu kompleks trzech bloków z mieszkaniami PRS na wynajem instytucjonalny. Będą to głównie kawalerki i lokale dwupokojowe. Oprócz 460 w pełni wyposażonych mieszkań w budynkach znajdą się też sklepy, a pod ziemią dwupoziomowy garaż. Powierzchnia mieszkalna wyniesie blisko 20 tys. m², handlowa – ok. 875 m² .

Pawilon handlowy nie tylko dla mieszkańców osiedla UP2U 

Projekt osiedla UP2U opracowało lokalne biuro Litoborski i Partnerzy. Architekci są też autorami pawilonu sieci Biedronka, która wcześniej zajmowała budynek w miejscu planowanej inwestycji. Deweloper rozebrał go, ale zrealizował nowy, na sąsiedniej działce. Parterowy obiekt wyróżnia zaokrąglona elewacja z włóknocementu i zielony dach, wspierający stabilizację temperatury oraz retencję wody deszczowej. Pawilon jest ogrzewany i chłodzony przy pomocy pomp ciepła, a woda deszczowa gromadzona w zbiornikach usytuowanych pod placem i wykorzystywana do podlewania roślin.

Rozpoczęcie budowy osiedla UP2U planowane jest jeszcze w tym roku. Realizacja całej inwestycji zakończy się w 2026 roku, a jej generalnym wykonawcą jest firma Pekabex.