Pierwsze osiedle PRS w Lublinie

PRS Lublin: nowe osiedle projektu Stelmach i Partnerzy [WIZUALIZACJE]

Na zlecenie PFR Nieruchomości biuro Stelmach i Partnerzy opracowało projekt pierwszego osiedla PRS w Lublinie. Zespół składający się z trzech budynków zaoferuje blisko 400 mieszkań na wynajem. Realizacja właśnie ruszyła!

Spis treści

  1. PRS Lublin powstanie Za Cukrownią
  2. Osiedle PRS w Lublinie: realizacja
  3. Architekci i wykonawca o projekcie [FILM]

PRS Lublin powstanie Za Cukrownią

PRS Lublin zaplanowano przy ulicy Krochmalnej w południowej części miasta. Powstanie na terenie należącym niegdyś do Cukrowni Lublin, który rządowa spółka PFR Nieruchomości kupiła pod koniec 2020 roku. 28 czerwca 2021 roku podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej osiedla z biurem Stelmach i Partnerzy. W toku postępowania na wybór biura architektonicznego dla tej inwestycji wpłynęło kilkanaście ofert. Najatrakcyjniejszą pod względem parametrów jakościowych i cenowych okazała się ta złożona przez Stelmach i Partnerzy – czytamy w informacji prasowej.

To dla nas wielka radość, wielkie wyzwanie i zobowiązanie, a dla Lublina  bardzo istotny element, ponieważ budowa mieszkań przyczynia się do rozwoju tkanki miasta w najlepszym możliwym, dobrze skomunikowanym miejscu. Z niezwykłą radością przychodzi mi projektować tak, by Lublin rozwijał się we właściwy sposób – mówił w 2021 roku Bolesław Stelmach.

Osiedle PRS w Lublinie: realizacja

Osiedle PRS w Lublinie będzie się składać z trzech budynków, które pomieszczą 388 mieszkań na wynajem i ponad 20 lokali usługowych. Będą to bloki pięcio- i siedmiokondygnacyjne z garażami podziemnymi na 444 stanowisk. W  strukturze mieszkań przewidziano zarówno kawalerki, jak i M4. Łącznie będzie to ponad 21 tys. m² powierzchni użytkowej. Lublin bardzo dynamicznie rozwija się w północno-wschodniej części. Kiedyś była to dzielnica przemysłowa. Po procesie zanikania obiektów produkcyjnych w Lublinie był to teren dosyć zaniedbany. Budowa nowego dworca metropolitalnego, który znajduje się naprzeciw dworca PKP, sąsiadującego z osiedlem budowanym przez PFR Nieruchomości, spowodowała znaczny wzrost potencjału tego rejonu – mówi Bolesław Stelmach.

To będzie prawie 400 mieszkań, wpisanych w prostą uporządkowaną architekturę z usługami w parterach. Mieszkańcy będą mieli dostęp do bogato wyposażanej przestrzeni rekreacyjnej – dodaje architekt Rafał Szmigielski z biura Selmach i Partnerzy.

Budowa pierwszego osiedle PRS w Lublinie rozpoczęła się na początku sierpnia. W pierwszej kolejności prace toczyć się będą przy budynkach A i B (teren pod budynek C jest na etapie porządkowania i wyburzeń). Termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie całego zespołu zaplanowano na koniec 2025 roku.

Architekci i wykonawca o projekcie [FILM]