Architektura MuratorProjektyZabudowa półwyspu Drewnica w Gdańsku

Zabudowa półwyspu Drewnica w Gdańsku

Pracownia JEMS Architekci stworzyła koncepcję zagospodarowania kolejnej części Młodego Miasta w Gdańsku.

jems gdańsk
Wysokość zaproponowanej zabudowy nie przekracza 19 metrów, ale architekci przewidują również trzy, maksymalnie 55-metrowe domianty

Ostatnio pisaliśmy o wynikach konkursu na masterplan dla 16-hektarowego terenu Stoczni Cesarskiej. Zwycięski projekt studia Henning Larsen zakłada realizację 298 tys. m2 powierzchni mieszkaniowej, 61 tys. m2 biurowej i 32 tys. m2 handlowej. Obszar ten sąsiaduje od wschodu z 19-hektarową działką należącą do spółki Shipyard City Gdańsk, która właśnie przedstawiła koncepcję zagospodarowania swojej części. Projekt opracowało biuro JEMS Architekci

W kwestii aranżacji przestrzeni publicznych stanowi on kontynuację propozycji Duńczyków. Warszawscy architekci planują poprowadzenie zielonych bulwarów wzdłuż brzegów Martwej Wisły, tak by tworzyły jeden ciąg spacerowy, łączący tereny postoczniowe z Długim Pobrzeżem. Nowe trakty i ulice mają być pozbawione krawężników i wydzielonych stref dla samochodów, rowerów i pieszych, aby mogli korzystać z nich jednocześnie wszyscy użytkownicy. W odróżnieniu od koncepcji dla Stoczni Cesarskiej, gdzie dominować mają mieszkania, tu najwięcej miejsca przeznaczono na biura – 37% planowanej powierzchni; funkcje mieszkalne stanowić będą 21% powierzchni, usługi 15%, lofty 14%, a ok. 13% hotele i akademiki.

Tagi:
Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.
Izba Lekarska w Gdańsku według Toprojekt: wyniki konkursu W zamkniętym konkursie na projekt ośrodka szkoleniowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku jednogłośnie wygrała pracownia Toprojekt z Rybnika.
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Z wizją w przyszłość: Garnizon w Gdańsku [FILM] Na terenach dawnego garnizonu we Wrzeszczu od 2007 roku powstaje nowy zespół biurowo-mieszkalny z funkcjami usługowymi i kulturalnymi. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.
Wyspa Spichrzów według projektu biura Mąka Sojka Architekci [nowe wizualizacje] Rozpoczyna się ostatni etap zagospodarowania północnego cypla gdańskiej Wyspy Spichrzów. Projekt nowych kwartałów opracowało biuro Mąka Sojka Architekci.