Architektura MuratorProjektyZespół mieszkaniowy Holm House 3 w Warszawie

Zespół mieszkaniowy Holm House 3 w Warszawie

Wkrótce rozpocznie się realizacja III etapu osiedla Holm House w Warszawie. Projekt dwóch nowych budynków powstał w pracowni Mąka Sojka Architekci.

Zespół mieszkaniowy Holm House 3 w Warszawie

Osiedla Holm House między ul. Domaniewską a Zdziechowskiego na Mokotowie budowane jest od 2018 roku. Pierwsze cztery bloki z 370 mieszkaniami zrealizowano według projektu biura HRA Architekci, dwa najnowsze zaprojektowało studio Mąka Sojka. W obiektach tych, o wysokości 9 i 12 kondygnacji, znajdą się w sumie 232 apartamenty o powierzchni od 26 do 118 m2. Każde mieszkanie dysponować będzie balkonem, loggią lub tarasem, a pod całym zespołem powstanie dwukondygnacyjny garaż z komórkami lokatorskimi i boksami rowerowymi. Na elewacjach architekci zaproponowali kompozycję dużych przeszkleń i płyt drewnopodobnych. Część wieżową od strony ulicy Domaniewskiej akcentować będzie dodatkowo rząd przeszklonych loggii. Inwestor, spółka mieszkaniowa Skanska, podkreśla, że w projekcie wykorzystane zostaną drewniane okna z automatycznymi nawiewnikami antysmogowymi, a przy budynkach powstaną półprywatne przestrzenie z zielenią zaaranżowaną na podstawie panujących w okolicy warunków przyrodniczych. Podobnie, jak w innych realizacjach Skanskiej, na elewacjach zamocowane będą także budki lęgowe dla ptaków. Planowany termin zakończenia budowy to trzeci kwartał 2022 roku.

Zespół mieszkaniowy Holm House 3 w Warszawie
Zespół mieszkaniowy Holm House 3 w Warszawie
Holm House – pierwszy polski obiekt bez barier, za to z detalami projektu Oskara Zięty Na warszawskim Mokotowie powstał budynek mieszkalny, który dostosowuje się do potrzeb różnych użytkowników. Oprócz funkcjonalnych rozwiązań znalazły się w nim dzieła polskiego projektanta Oskara Zięty. Za projekt odpowiada biuro HRA Architekci.