Architektura MuratorRealizacjeOsiedle Wilania: nowa realizacja medusa group na warszawskim Wilanowie

Osiedle Wilania: nowa realizacja medusa group na warszawskim Wilanowie

Osiedle Wilania to cztery bliźniacze kostki wykończone grafitowym klinkierem. W każdej znalazło się zaledwie 30 mieszkań. Kameralny zespół w szybko rozwijającej się części Wilanowa zaprojektowała pracownia medusa group.

Osiedle Wilania: nowa realizacja medusa group na warszawskim Wilanowie
Osiedle WilaniaWarszawa, ul. Herbu Janina
Autorzymedusa group, architekci Przemo Łukasik, Łukasz Zagała
Współpraca autorskaRafał Stefanowski, Magda Tamoń-Będkowska, Monika Rychlicka-Borzechowska, Miłka Niezgoda, Piotr Dećko, Mateusz Małecki
KonstrukcjaSTATYK
InstalacjeAER Polska
Generalny wykonawcaAPI
InwestorPolnord
Powierzchnia użytkowa20541.0 m²
Projekt (data)2016-2017
Data realizacji (koniec)2020

W jak Wialnów: Wilania, Wiktoria i Wioletta

Osiedle Wilania to pierwszy z trzech bliźniaczych kompleksów realizowanych przez firmę Polnord przy ul. Herbu Janina na warszawskim Wilanowie. Pozostałe, Wiktoria i Wioletta, będą gotowe odpowiednio pod koniec tego roku i w połowie przyszłego. Projekty wszystkich zespołów opracowało śląskie biuro medusa group. Każde osiedle składać się będzie z kameralnych, 4-piętrowych budynków mieszczących po 30 mieszkań. Elewacje wykończone zostaną grafitowymi płytkami klinkierowymi, kontrastującymi z białymi obudowami przestronnych balkonów. Proste i trwałe materiały, jak drewno, stal czy beton architektoniczny, zastosowane zostaną także w przestrzeniach wspólnych. W ofercie dostępne są mieszkania o powierzchniach od 32 do 88 m². Do tych w parterze przynależą ogródki. Przy budynkach zaplanowano boksy rowerowe i wózkownie, a część lokali wyposażono w komórki lokatorskie.

Zielona Wilania by medusa group

Inwestor podkreśla, że ponad połowa terenu całego założenia pozostanie biologicznie czynna. Przewidziano specjalnie zagospodarowane strefy rekreacyjne i sześć stref wyciszających, oddzielających zabudowę od pobliskich ulic, w tym szpalery drzew, obsadzone roślinnością wzniesienie i łąki kwietne. Łączna powierzchnia terenów zielonych wyniesie 1,5 ha. Oddane właśnie do użytku osiedle Wilania obejmuje cztery budynki, pozostałe zespoły będą liczyć po trzy obiekty. Całe założenie realizowane jest w bliskim sąsiedztwie Świątyni Opatrzności Bożej i wielokrotnie nagradzanego liceum Akademeia, zwanego często szkołą bez ławek, również projektu biura medusa group.

Czytaj też:  Nowa szkoła w nowej dzielnicy – o Szkole bez ławek Grzegorz Stiasny |

Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim Na wrocławskim Ostrowie Tumskim stanął pięciogwiazdkowy hotel The Bridge Wrocław Mgallery. Za projekt obiektu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – medusa group.
Dom w Bieszczadach projektu medusa group [NOWE ZDJĘCIA] W projekcie Domu w Bieszczadach, podobnie jak w innych swoich realizacjach, architekci z medusa group czerpią z najbliższego otoczenia i historii, poddając je jednak autorskiej interpretacji. Tym razem zastosowali corten i lokalną roślinność, która przykryć ma znaczną część obiektu.
Nowy łódzki plac projektu medusa group Już w połowie przyszłego roku łodzianie będą mogli korzystać z nowego placu projektu śląskiej pracowni medusa group. Architekci zaproponowali tam dużo zieleni o różnym charakterze, ale wprowadzili też akcenty nawiązujące do poprzemysłowej historii.
Kompleks biurowy .KTW – przemiana Katowic z udziałem Aluprof Katowice podlegają w ostatnich latach dużym przeobrażeniom. NOSPR, Muzeum Śląskie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy pierwsza wieża kompleksu biurowego .KTW to tylko kilka symboli tych przemian, w których obecne są systemy aluminiowe marki Aluprof.
Dom Origami / Toruń Obiekt inspirowany sztuką origami to wynik fascynacji inwestorów kulturą Japonii. Jest też rzeźbą ogrodową oglądaną z głównego domu. O nowej realizacji medusagroup pisze Monika Arczyńska.
Brama Miasta Łódź: projekt medusa group w Nowym Centrum Łodzi Brama Miasta została oddana do użytku. Za projekt dwóch budynków na głównej osi Nowego Centrum Łodzi odpowiada śląska pracownia medusa group