Architektura MuratorRealizacjeOsiedle Wilania: nowa realizacja medusa group na warszawskim Wilanowie

Osiedle Wilania: nowa realizacja medusa group na warszawskim Wilanowie

Osiedle Wilania to cztery bliźniacze kostki wykończone grafitowym klinkierem. W każdej znalazło się zaledwie 30 mieszkań. Kameralny zespół w szybko rozwijającej się części Wilanowa zaprojektowała pracownia medusa group.

Osiedle Wilania: nowa realizacja medusa group na warszawskim Wilanowie
Osiedle WilaniaWarszawa, ul. Herbu Janina
Autorzymedusa group, architekci Przemo Łukasik, Łukasz Zagała
Współpraca autorskaRafał Stefanowski, Magda Tamoń-Będkowska, Monika Rychlicka-Borzechowska, Miłka Niezgoda, Piotr Dećko, Mateusz Małecki
KonstrukcjaSTATYK
InstalacjeAER Polska
Generalny wykonawcaAPI
InwestorPolnord
Powierzchnia użytkowa20541.0 m²
Projekt2016-2017
Data realizacji (koniec)2020

W jak Wialnów: Wilania, Wiktoria i Wioletta

Osiedle Wilania to pierwszy z trzech bliźniaczych kompleksów realizowanych przez firmę Polnord przy ul. Herbu Janina na warszawskim Wilanowie. Pozostałe, Wiktoria i Wioletta, będą gotowe odpowiednio pod koniec tego roku i w połowie przyszłego. Projekty wszystkich zespołów opracowało śląskie biuro medusa group. Każde osiedle składać się będzie z kameralnych, 4-piętrowych budynków mieszczących po 30 mieszkań. Elewacje wykończone zostaną grafitowymi płytkami klinkierowymi, kontrastującymi z białymi obudowami przestronnych balkonów. Proste i trwałe materiały, jak drewno, stal czy beton architektoniczny, zastosowane zostaną także w przestrzeniach wspólnych. W ofercie dostępne są mieszkania o powierzchniach od 32 do 88 m². Do tych w parterze przynależą ogródki. Przy budynkach zaplanowano boksy rowerowe i wózkownie, a część lokali wyposażono w komórki lokatorskie.

Zielona Wilania by medusa group

Inwestor podkreśla, że ponad połowa terenu całego założenia pozostanie biologicznie czynna. Przewidziano specjalnie zagospodarowane strefy rekreacyjne i sześć stref wyciszających, oddzielających zabudowę od pobliskich ulic, w tym szpalery drzew, obsadzone roślinnością wzniesienie i łąki kwietne. Łączna powierzchnia terenów zielonych wyniesie 1,5 ha. Oddane właśnie do użytku osiedle Wilania obejmuje cztery budynki, pozostałe zespoły będą liczyć po trzy obiekty. Całe założenie realizowane jest w bliskim sąsiedztwie Świątyni Opatrzności Bożej i wielokrotnie nagradzanego liceum Akademeia, zwanego często szkołą bez ławek, również projektu biura medusa group.

Czytaj też:  Nowa szkoła w nowej dzielnicy – o Szkole bez ławek Grzegorz Stiasny |

Klopsztanga w miastach przyszłości 2050: Przemo Łukasik o projektowaniu miast Jak będą wyglądały polskie miasta za 30 lat? Czy będzie w nich miejsce na klopsztangę? Wywiad z Przemo Łukasikiem z medusa group inauguruje nowy cykl rozmów o przyszłości polskich miast w 2050 roku.
Zespół.KTW w Katowicach Kompozycja przestrzenna budynków odpowiada lokalnemu kontekstowi. Forma przesuniętych bloków jest wynikiem wypiętrzającego się układu prostopadłościennych brył Muzeum Śląskiego i siedziby NOSPR. O wyzwaniach związanych z realizacją piszą Przemo Łukasik i Łukasz Zagała.
Nowy Rynek D w Poznaniu: nowa realizacja medusa group Kolejny budynek kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu gotowy! Budynek D projektu śląskiej pracowni medusa group otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie.
Medusa group szuka recepty na nowe centrum Wawra Na zlecenie Dom Development studio medusa group opracowuje projekt zagospodarowania poprzemysłowych terenów w centrum Wawra. Wstępna koncepcja, uwzględniająca możliwości przestrzenne tej części dzielnicy, zostanie poddana konsultacjom społecznym.
Osiedle Bolko w Bytomiu: budynki z ekonomicznych bloczków projektu medusa group Osiedle Bolko to pierwszy zespół mieszkaniowy realizowany przez pracownię medusa group w rodzinnym Bytomiu. Projektem na swojej stronie chwalą się nawet władze miasta.
Przemo Łukasik o osiedlu Bolko w Bytomiu To kolejna szansa na odczarowanie Bytomia, który wielu kojarzy się wciąż z poprzemysłowym zapadliskiem. Tymczasem to miejsce z ogromnym potencjałem, niczym dawny Berlin. Nowe osiedle, które zaprojektowaliśmy zaoferuje świetne warunki na start dla młodych ludzi – przekonuje Przemo Łukasik z medusa group.