Architektura MuratorRealizacjeHotel PURO Warszawa Centrum

Hotel PURO Warszawa Centrum

W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.

PURO Warszawa Centrum projektu JEMS Architekci
PURO Warszawa Centrum Warszawa, ul. Widok 9
AutorzyJEMS Architekci, architekci Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Paweł Majkusiak, Ewa Kozieł-Jurowska, Natalia Janik
Data realizacji (koniec)2019

Hotel PURO Warszawa Centrum położony jest przy ulicy Widok 9, w środku śródmiejskiego kwartału między nowym Cedetem a 90-metrowym biurowcem budowanym w miejscu rozebranego Universalu.

Według miejskich wytycznych działka, na której zaplanowano obiekt miała zostać zabudowana w stu procentach. Frontowa elewacja, obłożona panelami w jasnym, mlecznobiałym odcieniu i nieco wycofana w stosunku do istniejącej pierzei, celowo pozbawiona została światłocienia. Najlepiej widoczna jest od strony północnej, tu zwracając uwagę rysunkiem i wyrazistym rytmem podziałów. W jej mieniącej się powierzchni odbija się zabudowa sąsiednich kamienic o bogato rozrzeźbionych fasadach. Budynek staje się ekranem, eksponującym bogatą tektonikę domów przeciwległej ulicznej pierzei – tłumaczą autorzy.

Hotel mieści 148 pokoi, restaurację, bar, sale konferencyjne, przestrzeń fitness oraz niezbędne zaplecze administracyjne, socjalne i techniczne, a także parking podziemny. Restauracja połączona została z widoczną kuchnią, dzięki czemu wnętrze zdaje się większe, a kuchnia bardziej dostępna. Na ostatnim piętrze znajduje się taras, z którego rozpościera się widok na centrum z Pałacem Kultury.

Za projekt wnętrz PURO Warszawa Centrum odpowiada londyńskie studio DeSallesFlint, które w aranżacji wykorzystało prace lokalnych artystów takich jak Maurycy Gomulicki, Tomasz Kowalski, Nicolas Grospierre, Mariusz Tarkawian, Maria Jeglińska, Karolina Bielawska, Michał Loba, Tymek Jezierski, Paweł Fabjański, Anna Barlik oraz Aleksandra Loska.

Wśród warszawskich hoteli projektu biura JEMS Architekci znajduje się też nowo ukończony Vienna House na Służewcu Przemysłowym oraz Renaissance Warsaw Airport sieci Marriott, usytuowany naprzeciw lotniska Chopina.

PURO Warszawa Centrum projektu JEMS Architekci
PURO Warszawa Centrum projektu JEMS Architekci
PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.
Przebudowa hotelu Harenda / Warszawa Wyzwaniem było dostosowanie neoklasycznego budynku do współczesnych standardów hotelowych. Architektom zależało przede wszystkim na odzwierciedleniu historii oraz wielkomiejskiego charakteru miejsca, a także otwarciu się na miasto. O przebudowie warszawskiego hotelu Harenda pisze Marcin Garbacki.
Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim Na wrocławskim Ostrowie Tumskim stanął pięciogwiazdkowy hotel The Bridge Wrocław Mgallery. Za projekt obiektu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – medusa group.
Nie projektujemy dla siebie i swoich ambicji: rozmowa z Wojciechem Witkiem z Iliard Architecture & Interior Design Architektura i projektowanie wnętrz na pewno są efektem współpracy i zrozumienia wielu różnych potrzeb. Jest to bardzo trudne zadanie, którego nikt nie uczy na studiach – o projektowaniu hoteli w dobie pandemii, zmianach, jakie czekają nas w najbliższej przyszłości i potrzebie ciągłego uczenia się z Wojciechem Witkiem, współzałożycielem biura Iliard Architecture & Interior Design, rozmawia Krzysztof Król.
Hotel ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim projektu MTA Architekci Dawny hotel Laureat w Tomaszowie Lubelskim przeszedł spektakularną metamorfozę. Za przebudowę obiektu z lat 80. odpowiada pracownia MTA Architekci Mateusza Tańskiego.
Apartamenty na Wilczej Porębie projektu studio de.materia Dwa nowe apartamenty na Wilczej Porębie w Karpaczu zaprojektowało studio de.materia z Poznania. Obiekty, inspirowane tradycyjną architekturą drewnianych schronisk górskich oraz domów karkonoskich z przełomu XIX i XX wieku, oferują nowoczesną przestrzeń wypoczynku i spektakularny widok na pobliską Śnieżkę.