Architektura MuratorRealizacjeHotel PURO Warszawa Centrum

Hotel PURO Warszawa Centrum

W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.

PURO Warszawa Centrum projektu JEMS Architekci
PURO Warszawa Centrum Warszawa, ul. Widok 9
AutorzyJEMS Architekci, architekci Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Paweł Majkusiak, Ewa Kozieł-Jurowska, Natalia Janik
Data realizacji (koniec)2019

Hotel PURO Warszawa Centrum położony jest przy ulicy Widok 9, w środku śródmiejskiego kwartału między nowym Cedetem a 90-metrowym biurowcem budowanym w miejscu rozebranego Universalu.

Według miejskich wytycznych działka, na której zaplanowano obiekt miała zostać zabudowana w stu procentach. Frontowa elewacja, obłożona panelami w jasnym, mlecznobiałym odcieniu i nieco wycofana w stosunku do istniejącej pierzei, celowo pozbawiona została światłocienia. Najlepiej widoczna jest od strony północnej, tu zwracając uwagę rysunkiem i wyrazistym rytmem podziałów. W jej mieniącej się powierzchni odbija się zabudowa sąsiednich kamienic o bogato rozrzeźbionych fasadach. Budynek staje się ekranem, eksponującym bogatą tektonikę domów przeciwległej ulicznej pierzei – tłumaczą autorzy.

Hotel mieści 148 pokoi, restaurację, bar, sale konferencyjne, przestrzeń fitness oraz niezbędne zaplecze administracyjne, socjalne i techniczne, a także parking podziemny. Restauracja połączona została z widoczną kuchnią, dzięki czemu wnętrze zdaje się większe, a kuchnia bardziej dostępna. Na ostatnim piętrze znajduje się taras, z którego rozpościera się widok na centrum z Pałacem Kultury.

Za projekt wnętrz PURO Warszawa Centrum odpowiada londyńskie studio DeSallesFlint, które w aranżacji wykorzystało prace lokalnych artystów takich jak Maurycy Gomulicki, Tomasz Kowalski, Nicolas Grospierre, Mariusz Tarkawian, Maria Jeglińska, Karolina Bielawska, Michał Loba, Tymek Jezierski, Paweł Fabjański, Anna Barlik oraz Aleksandra Loska.

Wśród warszawskich hoteli projektu biura JEMS Architekci znajduje się też nowo ukończony Vienna House na Służewcu Przemysłowym oraz Renaissance Warsaw Airport sieci Marriott, usytuowany naprzeciw lotniska Chopina.

PURO Warszawa Centrum projektu JEMS Architekci
PURO Warszawa Centrum projektu JEMS Architekci
Hotel Rosewood London Położony w pobliżu Covent Garden, City i West Endu pięciogwiazdkowy Rosewood London to jeden z najbardziej luksusowych londyńskich hoteli. Wybudowany w 1914 roku w stylu edwardiańskim według projektu H. Percy’ego Moncktona łączy angielskie dziedzictwo ze współczesnym wyrafinowaniem.
Przebudowa kamienicy pod Wawelem: będzie kolejny hotel Była pierwszą kamienicą w obecnej pierzei ulicy Powiśle. Teraz zyska nadbudowę w konstrukcji z drewna klejonego CLT i zupełnie nową funkcję. Projekt przebudowy opracowało BXB Studio.
Hotel Warszauer w Krakowie Sposób kształtowania elewacji hotelu naśladuje podziały i rytmy stosowane w historycznych budynkach na Kazimierzu, ale we współczesnym wydaniu. O nowej realizacji pracowni INDO Architekci pisze Marcin Brataniec.
Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest odnoszą się do niepowtarzalnej atmosfery węgierskiej stolicy pełnej urokliwych placów, uliczek i tętniących życiem kafejek. Architekci warszawskiej pracowni Tremend znakomicie oddali w nich klimat Budapesztu.
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].