Architektura MuratorRealizacjeHotel PURO Warszawa Centrum

Hotel PURO Warszawa Centrum

W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.

PURO Warszawa Centrum projektu JEMS Architekci
PURO Warszawa Centrum Warszawa, ul. Widok 9
AutorzyJEMS Architekci, architekci Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Paweł Majkusiak, Ewa Kozieł-Jurowska, Natalia Janik
Data realizacji (koniec)2019

Hotel PURO Warszawa Centrum położony jest przy ulicy Widok 9, w środku śródmiejskiego kwartału między nowym Cedetem a 90-metrowym biurowcem budowanym w miejscu rozebranego Universalu.

Według miejskich wytycznych działka, na której zaplanowano obiekt miała zostać zabudowana w stu procentach. Frontowa elewacja, obłożona panelami w jasnym, mlecznobiałym odcieniu i nieco wycofana w stosunku do istniejącej pierzei, celowo pozbawiona została światłocienia. Najlepiej widoczna jest od strony północnej, tu zwracając uwagę rysunkiem i wyrazistym rytmem podziałów. W jej mieniącej się powierzchni odbija się zabudowa sąsiednich kamienic o bogato rozrzeźbionych fasadach. Budynek staje się ekranem, eksponującym bogatą tektonikę domów przeciwległej ulicznej pierzei – tłumaczą autorzy.

Hotel mieści 148 pokoi, restaurację, bar, sale konferencyjne, przestrzeń fitness oraz niezbędne zaplecze administracyjne, socjalne i techniczne, a także parking podziemny. Restauracja połączona została z widoczną kuchnią, dzięki czemu wnętrze zdaje się większe, a kuchnia bardziej dostępna. Na ostatnim piętrze znajduje się taras, z którego rozpościera się widok na centrum z Pałacem Kultury.

Za projekt wnętrz PURO Warszawa Centrum odpowiada londyńskie studio DeSallesFlint, które w aranżacji wykorzystało prace lokalnych artystów takich jak Maurycy Gomulicki, Tomasz Kowalski, Nicolas Grospierre, Mariusz Tarkawian, Maria Jeglińska, Karolina Bielawska, Michał Loba, Tymek Jezierski, Paweł Fabjański, Anna Barlik oraz Aleksandra Loska.

Wśród warszawskich hoteli projektu biura JEMS Architekci znajduje się też nowo ukończony Vienna House na Służewcu Przemysłowym oraz Renaissance Warsaw Airport sieci Marriott, usytuowany naprzeciw lotniska Chopina.

PURO Warszawa Centrum projektu JEMS Architekci
PURO Warszawa Centrum projektu JEMS Architekci
Nobu Hotel Warsaw: zaglądamy do środka nowego hotelu projektu medusa group [GALERIA] Nobu Hotel Warsaw projektu medusa group został już oficjalnie otwarty. Jak prezentuje się w środku? Jak wyglądają wnętrza Nobu Hotel Warsaw?
Ibis Styles Sarajevo z wnętrzami polskich projektantów We wnętrzach hotelu Ibis Styles Sarajevo projektanci z wrocławskiej pracowni MIXD wykorzystali motywy nawiązujące między innymi do zimowej olimpiady z 1984 roku – wydarzenia, które mieszkańcy stolicy Bośni i Hercegowiny do dziś wspominają z nostalgią. Obiekt znalazł się właśnie w finale międzynarodowego konkursu HD Awards, organizowanego przez amerykański magazyn „Hospitality Design”.
Hotel na Wyspie Spichrzów Wyspa Spichrzów, która świadczyła kiedyś o potędze handlowej Gdańska, po zniszczeniach wojennych długo pozostawała zaniedbana. Aktualnie wobec turystyfikacji Głównego Miasta została przekształcona w wyspę hoteli i apartamentów. O realizacji Holiday Inn Gdańsk - City Centre projektu RKW Architektur + piszą Jerzy S. Majewski i Daniel Załuski, a o historii wyspy Tomasz Żylski.
Hotel Puro w Łodzi O hotelu, który domknął kwartał starej, kamienicznej zabudowy, wypełniając narożną działkę w pobliżu pałacu Izraela Poznańskiego, Manufaktury i parku Staromiejskiego, pisze Katarzyna Waloryszak.
Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA] Przy Tamce, naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina, stanął 12-kondygnacyjny hotel projektu warszawskiej pracowni AGK Architekci.
Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku Na gdańskiej Wyspie Spichrzów powstaje zespół apartamentów Grano Residence. Za jego projekt odpowiada pracownia Kozikowski Design.