Nowe biura w Warszawie

Zespół biurowy Studio w Warszawie: pierwszy etap projektu Arrow Architects i Grupa 5 Architekci

Na warszawskiej Woli, między rondem ONZ i Daszyńskiego, trwa realizacja kolejnego kompleksu biurowego. Pierwszy etap, czyli tzw. Studio B, oddano właśnie do użytku.

Zespół biurowy Studio Warszawa, ul. Prosta 28, Łucka 9
Autorzy: Arrow Architects i Grupa 5 Architekci
Inwestor: Skanska
Powierzchnia: 43 000 m²
Realizacja I etapu: 2023

Studio na warszawskiej Woli

Zespół biurowy Studio, według projektu duńskiej pracowni Arrow Architects oraz polskiej Grupa 5 Architekci, powstaje przy ul. Prostej w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie Fabryki Norblina. Docelowo będzie się składać z dwóch budynków, oferujących łącznie ok. 43 tys. m² powierzchni najmu.

W pierwszym etapie zrealizowano niższą, 14-kondygnacyjną część, od strony ul. Łuckiej. Obiekt dysponuje ponad 20 tys. m² powierzchni biurowej. Jak informuje inwestor, firma Skanska, niemal w całości została ona wynajęta jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Rozpoczęliśmy realizację Studia B w czasie pandemii, która znacząco zmieniła rynek budowlany, jak i model pracy biurowej. Mimo to byliśmy pewni, że dostarczymy budynek na czas oraz że szybko znajdzie on swoich zwolenników – mówi Bartosz Dorsz, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Najemcami Studia B są między innymi spółki z grupy Societe Generale, Unum Życie i Business Link.

X Factor w biurowcu Studio

26-kondygnacyjna, smukła wieża od strony ul. Prostej ma być realizowana w kolejnym etapie. Pod obiektem znajdzie się trzypoziomowy parking na 286 miejsc dla samochodów. Tyle samo miejsc przewidziano jednak również dla rowerów. Jak zapowiada Skanska, jednym z wyróżników Studia będzie tzw. ludzka skala przyziemia, podkreślona elementami konstrukcji w formie powtarzalnych liter X. W ramach inwestycji zaplanowano też ogólnodostępną przestrzeń z zielenią i małą architekturą, która sąsiadować będzie z będącym na ukończeniu zespołem Fabryka Norblina. Studio będzie ubiegać się o certyfikaty: LEED Platinum, WELL, Obiekt bez barier oraz WELL Health-Safety Rating.

Polecany artykuł:

Fabryka Norblina / Warszawa