Podcast miejski

Jak globalne wyzwania w architekturze prezentują się z punktu widzenia Gorzowa Wielkopolskiego?

2024-01-17 16:16

W pierwszym odcinku Podcastu Miejskiej rozmawiamy o rzeczywistości architektonicznej pracy w bardzo lokalnym kontekście. Artur Celiński zaprasza do rozmowy z architektami Martą Bejnar-Bejnarowicz i Katarzyną Gucałło.

W jaki sposób na czas nowych wyzwań w architekturze odpowiadają architektki z Gorzowa Wielkopolskiego? Jak bardzo inna jest lokalna rzeczywistości od tej, w której żyją Filip Springer czy Maciej Franta - bohaterowie poprzednich odcinków miejskich podcastów? No i dlaczego jedna z rozmówczyń opuściła w proteście lokalny oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich? Artur Celiński rozmawia z architektami Martą Bejnar-Bejnarowicz (która jest też miejską radną) i Katarzyną Gucałło.

Posłuchaj podcastu "Radości i smutki bardzo lokalnej architektury"

Listen on Spreaker.

Marta Bejnar-Bejnarowicz - architekt. Radna Rady Miasta Gorzowa Wlkp., była prezeska Związku Stowarzyszeń Kongres Ruchów Miejskich i Stowarzyszenia Ruch Miejski Ludzie Dla Miasta. Działała w Stowarzyszeniu Architektów Polskich SARP. Członkini Lubuskiej Okręgowej Izbie Architektów. Właścicielka autorskiego biura projektowego. Prywatnie - mama Witolda i Olgierda oraz żona Macieja. Zapalona rowerzystka.

Katarzyna Gucałło - absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej oraz kierunku Ochrona Środowiska na Wydziale Chemii PG. Wraz z mężem Szymonem prowadzi pracownię GUCAŁŁO ARCHITEKTURA w Gorzowie Wielkopolskim. Korespondentka "Architektury-murator". Członkini Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Do programu Kształtowanie Przestrzeni dołączyła w 2019 roku, wcześniej zbierając doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą jako organizator architektonicznych spotkań i warsztatów, instruktor żeglarstwa oraz mama.

Podcast Miejski 

Architektura-murator wychodzi na miasto! Artur Celiński w swoich rozmowach przygląda się bieżącym i ważnym miejskim kwestiom. Razem z gośćmi nie poddaje się zbyt łatwym uproszczeniom, podważa głosy zachwytu i sprawdza sens wyrazów oburzenia. Podcast jest dostępny we wszystkich najważniejszych serwisach podcastowych - po prostu wyszukaj "Podcast Miejski".