Architektura MuratorWydarzenia51 koncepcji zagospodarowania Placu Małachowskiego w Warszawie

51 koncepcji zagospodarowania Placu Małachowskiego w Warszawie

17 czerwca zakończono przyjmowanie prac na konkurs architektoniczny dotyczący Placu Małachowskiego w Warszawie. Zarząd Terenów Publicznych otrzymał ponad 50 propozycji modernizacji placu od architektów i urbanistów z Polski i ze świata. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w I połowie lipca 2014

KOnkurs architektoniczny na nowy plac Małachowskiego w Warszawie

Konkurs architektoniczny na zagospodarowanie Placu Małachowskiego w Warszawie ogłoszono pod koniec lutego 2014. W przyszłości położony w pobliżu Ogrodu Saskiego śródmiejski plac eksponować ma okalające go obiekty architektury oraz stać się miejscem przyjaznym dla mieszkańców. Na konkurs napłynęło 51 koncepcji z Polski i ze świata. Teraz najlepsze projekty wybierze sąd konkursowy pod przewodnictwem Andrzeja M. Chołdzyńskiego. Zwycięska koncepcja posłuży do wykonania dokumentacji budowlanej, wykonawczej i kosztorysowej modernizacji Placu Małachowskiego. Wyniki konkursu poznamy w I połowie lipca 2014.

Modernizacja Placu Małachowskiego w Warszawie polegać ma na stworzeniu miejsca przyjaznego dla mieszkańców i turystów, z przestrzenią umożliwiającą organizację wydarzeń kulturalno-artystycznych, gdzie będzie można odpocząć i pospacerować. W pracach konkursowych należało zaproponować sposób połączenia historycznej funkcji Placu z wymaganiami współczesnych użytkowników, zaakcentować architektoniczną i funkcjonalną rolę zabytkowych budynków oraz uwzględnić wymagania Stołecznego Konserwatora Zabytków, Inżyniera Ruchu, a także wnioski z konsultacji społecznych.

Zwycięskie prace zostaną pokazane w ramach wystawy pokonkursowej w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Zaplanowano także publiczną dyskusję pokonkursową dla mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, aktywistów miejskich, architektów, urbanistów i wszystkich zainteresowanych kierunkami rozwoju przestrzeni w mieście.

Warszawa z drona: nowy fotoplan stolicy Jak wygląda Warszawa z lotu ptaka? W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Dobiegła końca realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostały zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci.