SARP

i

Autor: Martuusia2, CC BY-SA 3.0 PL <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en>, via Wikimedia Commons Siedziba główna SARP

Nowe władze SARP

Marek Chrobak nowym prezesem SARP

2024-06-10 16:24

Marek Chrobak z rzeszowskiego SARP wybrany na lata 2024-2029. Zastąpi dotychczasową prezeskę Agnieszkę Kalinowską-Sołtys. W głosowaniu na walnym zebraniu wyprzedził Jakuba Krzysztofiaka i Darię Kieżun.

Spacer po Galerii PLATO z Robertem Koniecznym

Walne zebranie SARP - wybór prezesa

W ten weekend odbył się walny zjazd delegatów SARP, podczas którego wybrano nowe władze Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Na prezesa w kadencji 2024-2029 wybrano Marka Chrobaka z rzeszowskiego oddziału SARP, głównego architekta z ArchiGroup Studio Architektury. Zastąpi na stanowisku prezesa Zarządu Głównego SARP Agnieszkę Kalinowską-Sołtys.

Pracownia nowego prezesa SARP, Marka Chrobaka

Jak podano na stronie internetowej pracowni Marka Chrobaka:

Studio Architektury ArchiGROUP powstało w Rzeszowie jako efekt współpracy projektowej architektów Marka Chrobaka i Andrzeja Depy. Studia na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Architektury w latach 1990-96 oraz kilkuletnie doświadczenie w Biurze Projektów we Frankfurcie nad Menem (Niemcy) zapoczątkowały owocną współpracą i utworzenie w 1998 r. Studia Architektury ArchiGROUP

Pracownia ma na koncie między innymi projekt budynku „P” Politechniki Rzeszowskiej i siedzibę Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, budynki mieszkalne i wielorodzinne oraz budynki produkcyjne.

Jakich kandydatów wyprzedził Marek Chrobak i ile dostali głosów?

  • Marek Chrobak dostał 59 głosów.
  • 30 głosów zdobył Jakub Krzysztofiak z Łodzi
  • a 23 głosy - Daria Kieżun z Wrocławia.

Przeczytaj też: