Architektura MuratorWydarzeniaNabór zgłoszeń na warsztaty Architektour 2016

Nabór zgłoszeń na warsztaty Architektour 2016

Siódma edycja ogólnopolskich warsztatów architektonicznych z cyklu Architektour odbędzie się w dniach 21-27 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Budować nowoczesne otoczenie, w którym warto pracować, mieszkać i wypoczywać”.

Ponad setka studentów kierunków projektowych z całej Polski pracująca pod okiem znanych architektów i aktywistów miejskich będzie miała szansę zmierzyć się problematycznymi i decydującymi dla miasta obszarami. Podczas procesu poznawania miasta oraz kreowania projektowych rozwiązań dla wskazanych problemów goście będą mieli do dyspozycji pomoc przedstawicieli miasta. Tematy projektów będą bardzo zróżnicowane - nie zabraknie rewitalizacji, miejscowych interwencji czy adaptacji wnętrz urbanistycznych. Wszystko to ze szczególnym uwzględnieniem aspektu rzeki Warty w mieście oraz wielu okolicznych obszarów chronionego krajobrazu.

Szczegółowy program warsztatów jest w trakcie przygotowań. Nie zabraknie wykładów, spotkań z projektantami i warsztatów z mieszkańcami miasta. Udział w tegorocznej edycji jak dotąd potwierdzili: Emanuele Naboni założyciel autorskiej pracowni e3Lab Oskar Grąbczewski - założyciel pracowni OVO Grąbczewscy Architekci, Jerzy Łątka - założyciel pracowni ARCHI-TEKTURA, Karol Szparkowski z Grupy Projektowej +48 oraz Mateusz Mastalski z pracowni Henning Larsen Architects.

W odpowiedzi na nowoczesne trendy w architekturze, grupa pod okiem Adriana Krężlika i Kacpra Radziszewskiego, zajmować się będzie projektowaniem parametrycznym. Zarówno uczestnicy warsztatów jak i mieszkańcy Gorzowa będą mieli okazję udziału w wykładach otwartych, podczas których wystąpią architekt Roman Rutkowski, redaktor Piotr Sarzyński, Plastyk Miasta Poznania Piotr Libicki. Ponadto w programie Architektour odbędzie sie projekcja filmu o architekt Lina Bo Bardi z udziałem reżyser Belinda Rukschcio.

Chęć udziału w Architektour 2016 w Gorzowie Wielkopolskim mogą zgłaszać studenci kierunków projektowych z Polski oraz zagranicy. Warunkiem uczestnictwa w rekrutacji na warsztaty jest przygotowania projektu kwalifikacyjnego, czyli wstępniaka. Uczestnictwo w wydarzeniu jest płatne.

Aby wziąć udział w warsztatach Architektour 2016*, należy przesłać wstępniak na temat 52°43’41.4″N 15°14’28.4″E. Osoby, które chcą wziąć udział w warsztatach z projektowania parametrycznego** powinny przesłać wstępniak na temat: algorytm. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 marca 2016 za pośrednictwem formularza na stronie www.architektour.pl.

*Odpowiedź na podany temat jest wymagana do udziału w warsztatach. Forma dowolna. Rozmiar pliku do 3MB, rozdzielczość 72 dpi. UWAGA! Prace grupowe nie będą oceniane.

**Chętni mogą zapisać się do grupy, która będzie zajmować się projektowaniem parametrycznym. Grupę obowiązuje osobny wstępniak. UWAGA! Zróżnicowany poziom zaawansowania uczestników.

OSSA Gdynia 2022: Zanikanie Trwa rekrutacja do udziału w 28. edycji Ogólnopolskich Spotkań Studentów i Studentek Architektury – OSSA. Tegoroczne warsztaty odbędą się w Gdyni w dniach 4-11 września pod hasłem „Zanikanie”.
MEDS Silesia Revival dopiero za rok Międzynarodowe warsztaty MEDS w tym roku po raz pierwszy miały odbyć się w Polsce, jednak z uwagi na sytuację edpidemiologiczną organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu MEDS Silesia na 2021 rok.
Sukkot – let's build a tent! Podsumowanie warsztatów z okazji Święta Kuczek Zakończyła się kolejna edycja warsztatów Sukkot – let's build a tent! Przez 8 dni 32 studentów z Polski, Niemiec i Izraela pod okiem doświadczonych tutorów projektowało w Poznaniu współczesne wersje tradycyjnego szałasu na żydowskie Święto Kuczek. „Architektura-murator” była patronem medialnym tej edycji.
Przygarnij przestrzeń. Rezydencje architektoniczno-projektowe Przygarnij przestrzeń to program rezydencji, podczas których młodzi projektanci spędzą czas w wybranych małych polskich miejscowościach, aby wspólnie ze społecznościami lokalnymi określić, czego brakuje tam w przestrzeniach publicznych. Efektem ich pracy będą projekty, które zostaną zrealizowane w 2017 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 grudnia.
"Ekoteka" czyli ekoinnowacje w mieście. Warsztaty architektoniczne dla dzieci Centrum Poznawcze Hali Stulecia po raz kolejny zaprasza na cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci. Tematem przewodnim spotkań będą ekoinnowacje. Najmłodsi architekci dowiedzą się m.in. czym są innowacje, co nowego można wynaleźć, by rozwijać miasto, a jednocześnie chronić przyrodę oraz czym są parki kieszonkowe.
Międzynarodowe warsztaty studenckie Mood for Wood W ramach międzynarodowych warsztatów Mood for Wood grupa 40 studentów zaprojektuje i zrealizuje przestrzenie do wypoczynku w czterech miejscach w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 sierpnia 2016 roku.