Nagroda Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 2019

i

Autor: Archiwum Architektury

Nagroda Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 2019

2019-03-15 18:07

Już 21 marca wernisaż wystawy najlepszych prac dyplomowych obronionych w 2018 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Podczas spotkania wręczona zostanie także Nagroda Dziekana im. Haliny Krzemiński za najlepszy dyplom inżynierski.

Wystawa zaprezentuje 59 najciekawszych dyplomów obronionych na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 2018 roku – 14 prac inżynierskich oraz 45 magisterskich. Podczas wernisażu, który zaplanowano 21 marca o godz.16.00, wręczona zostanie także Nagroda Dziekana im. Haliny Krzemiński za najlepszy dyplom inżynierski.

Nagroda upamiętnia Halinę Krzemińską, polską architektkę czynną zawodowo przede wszystkim poza granicami naszego kraju. Krzemińska urodziła się w Warszawie w 1923 roku, była sanitariuszką w powstaniu. Po wojnie ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, by z czasem wyjechać do Afganistanu, gdzie zaprojektowała m.in. szpital dla dzieci. Następnie wraz z mężem wyemigrowała do Australii, a wreszcie do Stanów Zjednoczonych. Do emerytury pracowała jako architekt w Port Authority of New York and New Jersey. Zmarła w miejscowości Jackson w stanie New Jersey w 2008 roku.

Czytaj też: Architektura: studia w Polsce. Jak wyglądają, jak się dostać, gdzie najlepiej studiować architekturę |

Ekspozycji towarzyszyć będzie katalog z prezentacją wszystkich 59 prac, wydany nakładem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Wystawa najlepszych prac obronionych w 2018 na WA PW Kiedy: 21 marca – 12 kwietnia 2019 roku Gdzie: WA PW, ul. Koszykowa 55, sala im. prof. Stefana Bryły