Architektura MuratorWydarzeniaPolska – Dania. Warsztaty i dyskusja o zrównoważonej architekturze

Polska – Dania. Warsztaty i dyskusja o zrównoważonej architekturze

Ambasada Danii, urząd m.st. Warszawy, stołeczny oddział SARP oraz Mazowiecka Izba Architektów zapraszają na seminarium poświęcone zrównoważonej architekturze. W programie m.in. warsztaty oraz spotkanie z przedstawicielami pracowni SLA, Urban Power, WXCA i Grupa 5 Architekci.

Polska – Dania: warsztaty i dyskusja o zrównoważonej architekturze
Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, proj. WXCA

Konferencja ma na celu popularyzację tzw. Agendy na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030, przyjętej przez wszystkie państwa ONZ w 2015 roku, która mówi o podejmowaniu działań sprzyjających uczynieniu miast i osiedli ludzkich bardziej bezpiecznymi, sprawiedliwymi i ekologicznymi. Działania te rozpisano na 17 punktów definiujących główne wyzwania, z którymi mierzą się dziś społeczeństwa na całym świecie. Architektura i projektowanie przestrzeni powiązane są praktycznie z każdym z nich.

W seminarium udział wezmą Sofie Stilling ze Szkoły Architektury, Designu i Konserwacji (KADK) Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych, przedstawiciele duńskich biur architektonicznych SLA i Urban Power oraz polskich – WXCA oraz Grupa5 Architekci.

Konferencja odbędzie się 25 marca w Pawilonie ZODIAK w Warszawie. Jej program składa się z dwóch części: przed południem zaplanowano wprowadzenie w tematykę 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ (UN 17 Sustainable Goals), prezentacje oraz dyskusję panelową. W drugiej części dnia odbędą się warsztaty w trzech grupach tematycznych: zabudowa mieszkaniowa, przestrzeń publiczna, miejski ekosystem.

W każdym zespole problemowym znajdą się wszyscy uczestnicy procesu inwestycyjnego, tj. projektanci (z Danii i Polski), przedstawiciele administracji i samorządu lokalnego, deweloperów oraz strony społecznej. Wymagana jest rejestracja.


W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”.
Sprawdź, co przygotowaliśmy z okazji jubileuszu: www.architektura25.pl


Polska – Dania: warsztaty i dyskusja o zrównoważonej architekturze