fotka z /zdjecia/YOUNG_CREATIVE_POLAND_art.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Wystawa YOUNG CREATIVE POLAND

2009-09-14 2:00

POLSKA! YEAR prezentuje polskich projektantów na London Design Festival 19-27 września 2009, 5 Cromwell Place, SW7 2JE, Londyn.

Wzornictwo rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, a nasi projektanci zdobywają coraz większe uznanie za granicą.Dlatego w programie POLSKA! YEAR nie mogło zabraknąć prezentacji polskiego współczesnego designu. Od 19 do 27 września w Londynie będzie można oglądać Young Creative Poland prezentującą prace grupy młodych polskich projektantów. Wystawa odbędzie się w ramach London Design Festival, jednego z najciekawszych i najbardziej prestiżowych festiwali dizajnu na świecie.

Wnętrza zabytkowej kamienicy w Brompton Design District, parę kroków od muzeum V&A, wypełnią przedmioty zaprojektowane przez Polaków, m.in. Oskara Ziętę, Tomka Rygalika, a także projekty studia Puff Buff, pracowni Beton i Kompott Design Studio. Na wystawie znajdą się meble, przedmioty użytkowe i dekoracyjne, projekty oświetlenia, grafika oraz projekty architektoniczne.

Kuratorką wystawy jest urodzona w Polsce i mieszkająca w Londynie Miśka Miller-Lovegrove - architekt, partner w Lovegrove Studio, jednej z najbardziej znanych na świecie pracowni projektowych. Producentem i współautorką wystawy jest Anna Pietrzyk – Simone szefowa Działu Komunikacji w Lovegrove Studio od 2004 roku Przedtem zajmowała się rozwojem branż kreatywnych w RPA, współpracując z marką Design Indaba.

Jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie będzie promocja książki Gian Luca Amadei Discovering Women in Polish Design: Interviews and Conversations(„Odkrywanie kobiet w polskim wzornictwie – wywiady i rozmowy”). Jej bohaterkami są kobiety, które wywarły największy wpływ na współczesny polski design.

Wystawa Young Creative Poland jest częścią POLSKA! YEAR – A YEAR OF CONTEMPORARY EVERYTHING FROM POLSKA.

POLSKA! YEAR to ponad 200 wydarzeń promujących polską kulturę na Wyspach Brytyjskich, trwających od wiosny 2009 do wiosny 2010 roku.

Projekt odbywa się pod patronatem JKM Elżbiety II i Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Głównym organizatorem Roku Polskiego jest Instytut Adama Mickiewicza wspierany przez Ambasadę RP w Londynie i Instytut Kultury Polskiej w Londynie.

Więcej informacji na stronie www.polskayear.pl

Sponsor wystawy Young Creative Poland: Polish Cultural Institute in London.Specjalne podziękowania: Brompton Design District, London Design Festival, DuPont™ Corian®, Marro, Orbita, Wyborowa

Czytaj także: POLSKA! YEAR odkrywa w Londynie… KOBIETY!