Letnia Szkoła Architektury 2019 – warsztaty we Wrocławiu

i

Autor: Archiwum Architektury Uczestnicy jednej z poprzednich edycji Letniej Szkoły Architektury; fot. materiały prasowe

Letnia Szkoła Architektury 2019 – warsztaty we Wrocławiu

2019-07-09 18:22

Tematyka tegorocznych warsztatów Letniej Szkoły Architektury odnosi się do zjawiska pop-up’ów, tymczasowych obiektów i przestrzeni zaaranżowanych z materiałów przyjaznych środowisku i nadających się do przetworzenia. W ramach zajęć, które poprowadzi m.in. Jerzy Łątka, powstanie prototyp Obiektu Niemożliwego dla Wrocławia.

Rozpoczyna się kolejna, czwarta już edycja Letniej Szkoły Architektury, czyli międzynarodowych warsztatów organizowanych przez Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej we współpracy z TU Delft. Dwutygodniowe zajęcia będą trwały w tym roku od 10 do 22 lipca, a ich tematyka odnosi się do tzw. pop-up’ów, tymczasowych obiektów i przestrzeni aranżowanych z materiałów przyjaznych środowisku i nadających się do przetworzenia. Zjawisko pop-up’ów jest odpowiedzią na nagłe okazje lub wydarzenia, które stwarzają przestrzeń do tymczasowego wykorzystania. Pojawiają się nagle, przynosząc tym samym nową wartość do zastanego miejsca – tłumaczą organizatorzy.

W ramach zajęć powstanie prototyp jednego z trzech Obiektów Niemożliwych, zaplanowanych w Krakowie, Bytomiu i Wrocławiu z okazji jubileuszu 25-lecia „A-m”. Według pomysłu Jerzego Łątki, wrocławski Obiekt Niemożliwy stanowić będzie papierowe wyobrażenie gotyckiego sklepienia krzyżowego, nawiązując w ten sposób do zniszczonej w niedawnym pożarze konstrukcji przekrycia katedry Notre Dame. Pawilon pod wpływem warunków atmosferycznych ulegnie stopniowemu rozkładowi.

Letnia Szkoła Architektury to kurs wychodzący poza podstawowy program nauczania na wydziałach architektury, dzięki któremu studenci mogą przejść pełną ścieżkę projektową, od pomysłu do realizacji w formie prototypu w skali 1:1. Partnerem Letniej Szkoły Architektury 2019 jest Vectorworks oprogramowanie CAD & BIM.


W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. Sprawdź, co przygotowaliśmy z okazji jubileuszu: www.architektura25.pl


Patroni:                                                                      Patron honorowy:

Partner instytucjonalny:

Partnerzy 25-lecia: