Obiekty Niemożliwe w Poznaniu

i

Autor: Archiwum Architektury

Obiekty Niemożliwe w Poznaniu

2019-05-17 13:47

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 25-lecia „Architektury-murator” zapraszamy na cykl wykładów poświęconych realizacji Obiektów Niemożliwych w trzech polskich miastach. 29 maja o swoim projekcie dla Wrocławia opowie Jerzy Łątka, architekt związany z Zespołem Architektury Mieszkaniowej na WA PWr, gdzie m.in. prowadzi badania nad architekturą papierową.

W ramach obchodzonego w 2019 roku jubileuszu 25-lecia „Architektury-murator” redakcja zaplanowała wiele wydarzeń. Wspólnie ze studentami kierunków projektowych w trzech polskich miastach zbuduje m.in. trzy Obiekty Niemożliwe, powstałe według koncepcji uznanych architektów-mentorów: Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki.

W ramach przedsięwzięcia odbędzie się też specjalny konkurs skierowany do studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego (form przemysłowych) i innych, pokrewnych kierunków kształcący się na państwowych i prywatnych uczelniach w kraju i za granicą.

Zadaniem konkursowym będzie zaprojektowanie koncepcji oświetlenia jednego z trzech Obiektów Niemożliwych z uwzględnieniem produktów firmy Zumtobel. Pula nagród wynosi 12 000 zł, w tym Grand Prix 7500 zł.

Aby przybliżyć zainteresowanym idę budowy Obiektów Niemożliwych oraz różne produkty i rozwiązania firmy Zumtobel zapraszamy na cykl wykładów w Warszawie, Poznaniu i Gliwicach z udziałem Przema Łukasika i Jerzego Łątki. 29 maja na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej o swoim projekcie dla Wrocławia opowie Jerzy Łątka, architekt związany z Zespołem Architektury Mieszkaniowej na WA PWr, gdzie m.in. prowadzi badania nad architekturą papierową. Obiekt zaprojektowany przez architekta ma być w 100% recyklingowalny, co oznacza, że po jego użyciu elementy konstrukcyjne zostaną przetworzone, a uzyskany materiał włączony do dalszego obiegu. Po wykładzie zapraszamy na warsztaty z firmą Zumtobel: specjaliści opowiedzą o oddziaływaniu światła na naszą podświadomość, wybory i styl pracy oraz jego roli w architekturze, a także przybliżą szczegóły zadania konkursowego.

Obiekt Niemożliwy – tymczasowość w wieczności. Architektura z papieru, wykład Jerzego Łątki oraz warsztaty z firmą Zumtobel Kiedy: 29 maja, 16.00-20.00 Gdzie: Wydział Architektury, Politechnika Poznańska, ul. Nieszawska 13 C, sala A

Patroni:                                                                      Patron honorowy:

Partner instytucjonalny:

Partner konkursu: