Centrum Aktywności Lokalnej w Szczecinie

i

Autor: archiwum serwisu Na elewacji dominuje beton, zewnętrzny element użytych tu ścian wielowarstwowych.

Centrum Aktywności Lokalnej w Szczecinie

2017-07-28 12:14

Na Podjuchach w południowej części Szczecina wkrótce rozpocznie się budowa Centrum Aktywności Lokalnej. Obiekt zaprojektowała wrocławska pracownia Grid Architekci.

Obiekt powstanie według opracowania wyłonionego w konkursie, który zorganizowało Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże przy udziale szczecińskiego oddziału SARP. Budynek przewidziano przy ul. Krzemiennej w samym sercu Podjuch na południu miasta, tuż obok parku ks. Alberta Wilimsky’ego. Według założeń konkursu miała się w nim znaleźć m.in. sala widowiskowa na ok. 200 osób, konferencyjna na 30 miejsc oraz pracownie do zajęć plastycznych, muzycznych i sportowych. Punktem wyjścia było stworzenie budynku, który oprócz niezbędnego rozkładu pomieszczeń, ich prawidłowych funkcjonalnych zależności, wygeneruje wartość dodaną świadczącą o publicznym i egalitarnym charakterze tej przestrzeni – piszą autorzy zwycięskiej pracy. Zaproponowali dwukondygnacyjny obiekt z usytuowanym centralnie holem, który ma pełnić funkcję dodatkowego miejsca wydarzeń i separować poszczególne przestrzenie pod względem akustycznym. Konstrukcję budynku miałyby stanowić prefabrykowane słupy, ściany zespolone z betonu i elementy z drewna klejonego. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 1,1 tys. m2.

ROZPOCZĘCIE REALIZACJI: 2018

Centrum Aktywności Lokalnej w Szczecinie

i

Autor: archiwum serwisu Budynek stanie na granicy parku. Od strony głównej drogi architekci zaproponowali podcień, który podkreśla niewielki plac wejściowy.