młodzi

i

Autor: Archiwum Architektury

Młodzi do Łodzi 2018 – ogólnopolskie spotkanie młodych architektów

2018-02-28 16:57

„Architektura-murator” już po raz czwarty organizuje ogólnopolskie konfrontacje Młodzi do Łodzi. do udziału zapraszamy wszystkich młodych architektów – przed 40 rokiem życia. Zarezerwuj czas! 18-19 maja 2018 roku.

Celem przedsięwzięcia jest integracja młodego środowiska architektonicznego w Polsce oraz spojrzenie na problemy młodych architektów. W tej edycji będziemy rozmawiali m.in. o sytuacji kobiet w architekturze, nowych modelach pracy, stowarzyszeniach architektonicznych, roli jaką w pracy architekta odgrywają media społecznościowe, i w które nowe narzędzia pracy warto inwestować. W poprzednich edycjach łódzkich konfrontacji udział wzięli tak znani dziś architekci jak: Robert Konieczny z KWK Promes, Przemo Łukasik i Łukasz Zagała z medusagroup, Tomasz Konior z Konior Studio, Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski z Ultra Architects, Marcin Mostafa i Natalia Paszkowska z WWAA czy Marlena Happach, architekt m.st. Warszawy. Dyskutowano wówczas o zakładaniu własnych praconi, globalizacji i lokalności polskiej architektury, wpływie technik multimedialnych na projekty, o różnicach między projektowaniem a teorią, ideami a rzeczywistością w zawodzie, roli młodych architektów w architekturze polskiej.

Program opracowywany jest we współpracy z młodymi liderami polskiego środowiska architektonicznego: Moniką Arczyńską (założycielką biura konsultingowo-projektowego A2P2, wykładowczynią na Uniwersytecie Gdańskim i Instytucie Badań Przestrzeni Publicznej w Warszawie, w latach 2006-2017 związaną z pracownią Henegham Peng Architects), Aleksandrą Czupkiewicz (architektką w Maćków Pracownia Projektowa, doktorantką na Wydziale Architektury PWr i współautorką książki o Stefanie Müllerze), Małgorzatą Dembowską (architektką w pracowni WXCA, laureatką nagrody im. Jerzego Regulskiego za promowanie idei integrowania lewobrzeżnej i prawobrzeżnej Warszawy poprzez budowę kładki), Arturem Filipem (architektem i wykładowcą na Wydziale Architektury PW, inicjatorem projektu Warszawska Droga Kultury na Skarpie, realizowanego partnersko przez kilkadziesiąt instytucji kultury mających siedziby na Skarpie Warszawskiej), Jerzym Łątką (architektem i naukowcem związanym z Zespołem Architektury Mieszkaniowej na Wydziale Architektury PWr, założycielem platformy projektowo-badawczej architektury papierowej: www.archi-tektura.pl ), Rafałem Pieszko (współzałożycielem pracowni menthol architects, która w 2017 roku znalazła się wśród dziesięciu najbardziej innowacyjnych pracowni architektonicznych w Polsce w konkursie Innowacje w Architekturze miesięcznika „Am”) i Karoliną Tunajek (współtwórczynią pracowni Projekt Praga, która wraz z WWAA i studiem Konkret odpowiadają za rewitalizacją pofabrycznych budynków na warszawskiej Pradze – Soho Factory). Redakcję będzie reprezentować architekt Beata Tylec-Skórka, fotoedytor i redaktor działu studenckiego „Architektury-murator”.