Architektura MuratorKonkursyArchitektura i trawertyn

Architektura i trawertyn

Celem konkursu jest promocja polskiego trawertynu oraz upowszechnienie wykorzystania tego materiału w architekturze. Termin naboru prac upływa 15 stycznia 2017 roku.

Plakat konkursu "Trawertyn"

Wydobywany w Polsce trawertyn nie ustępuje temu sprowadzanemu z Włoch czy Turcji. Wydobywany w Raciszynie kamień charakteryzuje się laminacją podobną do słojów drzew, porowatością i trójwymiarowością. Ma na tyle uniwersalny charakter, że może być stosowany jako element wystroju wnętrza oraz układany na elewacjach budynków. Jury w składzie Przemo Łukasik (medusagroup), Anna Jaszkaniec (AJ Forms), Tatiana Satława-Zamykal (WKG), Marcin Kamiński (Stone Trade) i Zbigniew Rybakiewicz (MMG) czeka na projekty elewacji, wnętrz oraz propozycje nowego sposobu obróbki trawertynu. Liczę na rozwinięcie potencjału materiału, dotknięcie jego podstawowych cech, a przede wszystkim współczesne potraktowanie – mówi Przemo Łukasik. W konkursie mogą wziąć architekci i architekci wnętrz, ale także studenci kierunków związanych z projektowaniem.

Konkurs obejmuje dwie kategorie:

1. Kreatywne wykorzystanie trawertynu – projekt graficzny zawierający elementy wnętrza lub elewacji z wykorzystaniem trawertynu w postaci pierwotnej lub przetworzonej

2. Innowacyjne przetworzenie trawertynu – opracowanie sposobu postępowania nadającego trawertynowi nowe właściwości (zmiana faktury, zwiększenie trwałości itp.)

Terminy:
1 września 2016 - rozpoczęcie konkursu
15 stycznia 2017 - termin nadsyłania projektów
do 23 stycznia 2017 - ogłoszenie wyników konkursu
10 lutego 2017 - wręczenie nagród

Nagrody w obu kategoriach:
I miejsce – 10 000 zł
II miejsce – 5 000 zł
III miejsce – 2 500 zł

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.TrawertynDesign.com

Tagi:
Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikacje wizualną Poznaliśmy laureatów konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP
Konkurs SARP Furmańska: nowa siedziba nauk społecznych na Powiślu Uniwersytet Warszawski i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na projekt nowego budynku dydaktycznego na Powiślu. Składanie wniosków do 26 października.
Paweł Grobelny z nagrodą DNA Paris Design Awards 2020 Poznański skwer zaprojektowany przez Pawła Grobelnego został kolejny raz wyróżniony – tym razem w ramach DNA Paris Design Awards.
Dom przyszłości z dachem solarnym SunRoof: konkurs dla architektów i studentów Firma SunRoof zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Pula nagród wynosi 4000 euro.
Jump the Gap 2020 – specjalna pandemiczna edycja. 5 zwycięskich projektów Konkurs designu jumpthegap® ogłasza zwycięzców specjalnej edycji 2020 skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. Wszystkie projekty w konkursie jumpthegap® otrzymały nagrodę w wysokości 1000 EURO.
Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.