W jury tegorocznej edycji konkursu Copper and the Home, organizowanego wspólnie przez Istituto Italiano del Rame oraz Europejski Instytut Miedzi, zaleźli się m.in. architekt Massimo Curzi, projektant Matteo Ragni oraz architekt i krytyk Marco Romanelli. Zadaniem uczestników tradycyjnie już było zaprojektowanie funkcjonalnego przedmiotu codziennego użytku z miedzi lub jej stopów, np. mosiądzu, brązu czy miedzioniklu. Nadesłano ponad 250 pac z całego świata. W kategorii Architekci i projektanci za najlepszy sędziowie uznali zestaw karafek Kink opracowany przez Corneliusa Comannsa z Niemiec, a w kategorii studenckiej – publikację „Cu Vietato non toccare” Claudii Ragnelli i Valerii De Angelis z Włoch.
Wśród laureatów znalazły się również trzy osoby z Polski. Paulina Krystyna Sobczyk zdobyła wyróżnienie specjalne w kategorii Architekci i projektanci za koncept Balance, a Magdalena Zawiązalec i Bartosz Brylewski, autorzy projektu Copper knife, otrzymali wyróżnienie w kategorii Studenci.
Konkurs Copper nad the Home przyciąga uwagę coraz większej liczby designerów z całego świata. Cieszymy się, że udaje się nam zachęcać coraz szersze grono osób do wykorzystania niezwykłych właściwości miedzi w codziennym życiu. Dzięki nim metal ten jest szeroko stosowany nie tylko w urządzeniach technicznych jako przewodnik elektryczności czy w transporcie, ale także w architekturze, aranżacji wnętrz i designie – komentuje Michał Ramczykowski, prezes zarządu Europejskiego Instytutu Miedzi.