Detail Prize banner

i

Autor: Archiwum Architektury

DETAIL Prize 2016

2016-06-21 19:05

Do 30 czerwca architekci mogą zgłaszać swoje realizacje do nagrody niemieckiego magazynu „DETAIL”. To już siódma edycja organizowanego od 10 lat międzynarodowego konkursu, w którym wyróżniane są innowacyjne detale wpisane w całościową koncepcję budynku.

Celem redakcji magazynu „DETAIL” jest nagradzanie co dwa lata przyszłościowych, innowacyjnych i ustanawiających nowe standardy zrealizowanych projektów, które wyróżniają się formą architektoniczną i rozwiązaniami technicznymi. Po raz pierwszy w tym roku o nagrodę mogą ubiegać się także architekci wnętrz (DETAIL inside) i konstruktorzy (DETAIL structure). W internetowym głosowaniu przyznana zostanie nagroda czytelników (DETAL Readers`Prize).

Wstępnej selekcji obiektów dokona redakcja, a następnie oceniać je będzie jury w składzie: Enrique Sobejano, Mike Schlaich, Gilles Retsin, Peter Ippolito i Daniel Lischer. Laureatem poprzedniej edycji nagrody w 2014 roku jest biuro BIG-Bjarke Ingels Group, które uzyskało ją za siedzibę Duńskiego Muzeum Morskiego w Kopenhadze, pokonując 343 zgłoszone realizacje z 41 krajów.

Zgłoszenia: www.detail-online.com/detailprize Ogłoszenie laureatów: 20.07 Głosowanie czytelników: 1.09-14.10 Otwarte dla publiczności sympozjum i wręczenie nagród: 11.11 Prezentacja prac na targach BAU 2017: 16-21.01