Architektura MuratorKonkursyExpo 2015. Konkurs architektoniczny na projekt pawilonu Polski na wystawie światowej w Mediolanie

Expo 2015. Konkurs architektoniczny na projekt pawilonu Polski na wystawie światowej w Mediolanie

Ogłoszono konkurs architektoniczny na projekt pawilonu Polski wraz z koncepcją wewnętrznej przestrzeni wystawienniczej oraz przyległego terenu podczas wystawy światowej w Mediolanie. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje SARP

Expo 2015. Konkurs architektoniczny na projekt pawilonu Polski na wystawie światowej w Mediolanie

Wystawa światowa Expo 2015 odbędzie się w Mediolanie pod hasłem przewodnim "Wyżywienie planety. Energia dla życia". 15 kwietnia 2014 Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych ogłosiła wyczekiwany konkurs architektoniczny na pawilon Polski wraz z projektem ekspozycji wewnętrznej i zagospodarowaniem terenu przyległego. Patronem merytorycznym konkursu jest Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Przewodniczącym konkursu został arch. Włodzimierz Mucha, wiceprezes Zarządu Głównego SARP. Główne kryteria oceny projektów konkursowych to:
- oryginalność i atrakcyjność zaproponowanych rozwiązań
- trafność doboru środków wyrazu 
- optymalizacja realizacji w zakładanych w regulaminie konkursu terminach i budżecie

Terminy i nagrody w konkursie architektonicznym:

24 kwietnia 2014 do godz. 15.00 termin złożenia wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie (należy składać w siedzibie PAIiIZ S.A.)
21 maja 2014 do godz. 15.00  termin składania prac konkursowych
26 maja 2014  ogłoszenie wyników konkursu
4 czerwca 2014  wystawa prac konkursowych oraz dyskusja pokonkursowa

Łączna maksymalna pula nagród wynosi 45 000 zł:
I nagroda 30 000 zł oraz zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki
II nagroda  10 000 zł 
III nagroda  5 000 zł

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na pawilon wystawowy Polski na Expo 2015 znajdują się na stronie internetowej PAIiIZ S.A.

Inspirowany lotosem wietnamski pawilon wystawowy na Expo 2015 w Mediolanie Projekt pawilonu wystawowego Wietnamu na Expo 2015 w Mediolanie powstał w pracowni Vo Trong Nghia Architects. Inspiracją dla architektów był lotos, a dokładniej forma, jaką przybierają strąki tej rośliny. Pawilon zostanie wzniesiony z recyklowalnych materiałów, które mogą być wykorzystane ponownie po zakończeniu trwania wystawy
Menthol Architects: projekt pawilonu wystawowego Polski na EXPO 2015 w Mediolanie "Polska spichlerzem Europy" to projekt pawilonu Polski na EXPO 2015 w Mediolanie zaproponowany przez pracownię Menthol Architects. Koncepcja zespołu architektów zakłada wzniesienie budynku w formie zbożowych silosów, przekrytego półprzezroczystą membraną  
International VELUX Award 2022: konkurs dla studentów architektury Rozpoczęła się 10., jubileuszowa edycja międzynarodowego konkursu International VELUX Award 2022 organizowanego przez firmę VELUX we współpracy z Międzynarodową Unią Architektów. Pula nagród wynosi 30 tys. euro.
Wzorcowy dom dla Śląska – wyniki konkursu Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z katowickim oddziałem SARP rozstrzygnął konkurs na projekt modelowego domu jednorodzinnego dla terenów wiejskich i podmiejskich województwa śląskiego. Nagrodzone i wyróżnione projekty będą przeznaczone do sprzedaży i ukażą się w specjalnej pokonkursowej publikacji. „Architektura-murator” jest partnerem medialnym tej inicjatywy.
2031 NOW_our cities in 10 years: międzynarodowy konkurs dla studentów architektury Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture ogłaszają międzynarodowy konkurs na projekt miast przyszłości 2031 NOW_our cities in 10 years. Pula nagród wynosi 11 tys. euro.
Konkurs na zagospodarowania brzegów jeziora Guzianka Duża w Rucianem-Nidzie Gmina Ruciane-Nida przy udziale olsztyńskiego oddziału SARP ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania brzegów jeziora Guzianka Duża. Składanie wniosków do 22 listopada.
Ogłoszenie wyników XXII. edycji konkursu – Architektura betonowa 2021 25. października 2021 r. o w Galerii „Gil” przy Politechnice Krakowskiej odbyło się ogłoszenie wyników XXII. edycji konkursu – Architektura betonowa 2021. Zostały przyznane 3 wyróżnienia i 3 nagrody.
Design Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2021: ruszył międzynarodowy konkurs Trwa druga edycja międzynarodowego konkursu na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Do udziału organizatorzy zapraszają nie tylko zawodowych architektów, ale też studentów. Pula nagród wynosi  7000 euro.