Architektura MuratorKonkursyExpo 2015. Konkurs architektoniczny na projekt pawilonu Polski na wystawie światowej w Mediolanie

Expo 2015. Konkurs architektoniczny na projekt pawilonu Polski na wystawie światowej w Mediolanie

Ogłoszono konkurs architektoniczny na projekt pawilonu Polski wraz z koncepcją wewnętrznej przestrzeni wystawienniczej oraz przyległego terenu podczas wystawy światowej w Mediolanie. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje SARP

Expo 2015. Konkurs architektoniczny na projekt pawilonu Polski na wystawie światowej w Mediolanie

Wystawa światowa Expo 2015 odbędzie się w Mediolanie pod hasłem przewodnim "Wyżywienie planety. Energia dla życia". 15 kwietnia 2014 Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych ogłosiła wyczekiwany konkurs architektoniczny na pawilon Polski wraz z projektem ekspozycji wewnętrznej i zagospodarowaniem terenu przyległego. Patronem merytorycznym konkursu jest Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Przewodniczącym konkursu został arch. Włodzimierz Mucha, wiceprezes Zarządu Głównego SARP. Główne kryteria oceny projektów konkursowych to:
- oryginalność i atrakcyjność zaproponowanych rozwiązań
- trafność doboru środków wyrazu 
- optymalizacja realizacji w zakładanych w regulaminie konkursu terminach i budżecie

Terminy i nagrody w konkursie architektonicznym:

24 kwietnia 2014 do godz. 15.00 termin złożenia wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie (należy składać w siedzibie PAIiIZ S.A.)
21 maja 2014 do godz. 15.00  termin składania prac konkursowych
26 maja 2014  ogłoszenie wyników konkursu
4 czerwca 2014  wystawa prac konkursowych oraz dyskusja pokonkursowa

Łączna maksymalna pula nagród wynosi 45 000 zł:
I nagroda 30 000 zł oraz zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki
II nagroda  10 000 zł 
III nagroda  5 000 zł

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na pawilon wystawowy Polski na Expo 2015 znajdują się na stronie internetowej PAIiIZ S.A.

Inspirowany lotosem wietnamski pawilon wystawowy na Expo 2015 w Mediolanie Projekt pawilonu wystawowego Wietnamu na Expo 2015 w Mediolanie powstał w pracowni Vo Trong Nghia Architects. Inspiracją dla architektów był lotos, a dokładniej forma, jaką przybierają strąki tej rośliny. Pawilon zostanie wzniesiony z recyklowalnych materiałów, które mogą być wykorzystane ponownie po zakończeniu trwania wystawy
Menthol Architects: projekt pawilonu wystawowego Polski na EXPO 2015 w Mediolanie "Polska spichlerzem Europy" to projekt pawilonu Polski na EXPO 2015 w Mediolanie zaproponowany przez pracownię Menthol Architects. Koncepcja zespołu architektów zakłada wzniesienie budynku w formie zbożowych silosów, przekrytego półprzezroczystą membraną  
POiD Building Awards 2021: finaliści Poznaliśmy finalistów pierwszej edycji konkursu POiD Building Awards 2021 na najlepsze rozwiązania stolarki budowlanej w obiektach architektonicznych. Wśród docenionych w ten sposób realizacji znalazły się projekty takich pracowni jak medusa group, Grupa 5 Architekci, Goettsch Partners czy Kamiński Bojarowicz.
Międzynarodowy konkurs na projekt Litewskiego Muzeum Sztuki Stowarzyszenie Architektów Litewskich zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na przebudowę Pałacu Radziwiłłów w Wilnie dla potrzeb Litewskiego Muzeum Sztuki.
Konkurs na nowe zagospodarowanie centrum Mysłowic Trwa dwuetapowy konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla części terenów śródmiejskich w Mysłowicach. Organizatorzy poszukują śmiałych i wizjonerskich pomysłów, możliwych do realizacji w perspektywie 20-30 lat.
Konkurs na projekt nowej wystawy polskiej w KL Auschwitz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ogłasza nowy konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną wystawy„Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”.
Konkurs na projekt pawilonów wzdłuż promenady nadmorskiej w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu chcą uporządkować handel w strefie ochrony uzdrowiskowej. Właśnie ogłosiły rekomendowany przez SARP konkurs architektoniczny na projekt pawilonów gastronomiczno-handlowych wzdłuż nadmorskiej promenady.
Nowa klinika Instytutu Onkologii w Gliwicach: konkurs SARP Katowicki SARP zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt nowego budynku klinicznego gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Składanie wniosków do 14 czerwca!