Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt rolety przyszłości. VELUX International Design Award

Konkurs na projekt rolety przyszłości. VELUX International Design Award

Firma VELUX zaprasza studentów kierunków projektowych do udziału w pierwszej edycji międzynarodowego konkursu na projekt rolety przyszłości. Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie studenckim VELUX International Design Award 2014 upływa 31 grudnia 2013

VELUX . Konkurs na projekt rolety przyszłości

W studenckim konkursie na projekt rolety mogą brać udział indywidualni projektanci lub zespoły. Organizator, firma Velux, zaprasza do udziału studentów kierunków projektowych z Europy.
Termin rejestracji upływa z końcem grudnia 2013; zgłoszenia należy składać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.designaward.velux.com

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu rolety przyszłości. Projekt ma wyróżniać się innowacyjnością oraz zupełnie nowym spojrzeniem na przesłony do okien dachowych.

W jury konkursu znaleźli się Peter Zec, współtwórca Red Dot Award; Petra Blaisse, projektantka tkanin oraz Stine Gam i Enrico Fratesi, architekci i projektanci mebli ze studia GamFratesi.

Terminy
31 grudnia 2013 - zakończenie rejestracji uczestników
31 marca 2014 - termin przesyłania projektów
maj 2014 - rozstrzygnięcie konkursu

Nagrody
I nagroda – 6000 euro
II nagroda – 2500 euro
Jury przyznać może ponadto pięć honorowych wyróżnień oraz nagrody specjalne.

Oprócz nagród głównych, przyznana zostanie także nagroda internautów. Autor projektu wybranego w przeprowadzonym za pomocą mediów społecznościowych głosowaniu otrzyma nagrodę w wysokości 1500 euro.

Więcej informacji o konkursie na projekt rolety  www.designaward.velux.com >>

Harmonia formy z funkcjonalnością - linia okien połaciowych VELUX Nowa generacja okien VELUX charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją, dzięki której okna mają nawet o 10% większą powierzchnię szyby, są bardziej energooszczędne, a zarazem komfortowe w użytkowaniu. Zastosowano tu technologie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, jak również nowoczesne wzornictwo profili i elementów wykończeniowych. Podstawę oferty VELUX stanowi siedem typów okien podzielonych według stopnia zaawansowania na trzy linie: Standard, Standard Plus i Premium
VELUX: konkurs dla studentów architektury. Nagroda to staż w Kopenhadze Producent okien do poddaszy, firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w XII edycji konkursu - nagrodą jest staż - dwumiesięczna praktyka zawodowa w biurze architektonicznym firmy w Kopenhadze; organizator konkursu pokrywa koszt podróży i pobytu
Architektura Betonowa 2022: kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem betonu Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Producentów Cementu zapraszają do udziału w 23. edycji konkursu Architektura Betonowa na najlepszą pracę dyplomową, w której wykorzystano beton. Zgłoszenia do 11 października!
Architecture Student Contest 2022: międzynarodowe pomysły dla warszawskiej Pragi Prezentujemy wyniki tegorocznej edycji Architecture Student Contest. Po raz pierwszy w historii uczestnicy musieli się zmierzyć z przestrzenią usytuowaną w Polsce, a konkretnie na warszawskiej Pradze. Wśród zwycięzców są reprezentanci Politechniki Śląskiej.
Roca One Day Design Challenge: IV edycja konkursu dla młodych architektów Już 15 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych zdolnych projektantów. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” po raz kolejny odbędzie się w formule on-line. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Wyniki konkursu studenckiego na zagospodarowanie rynku w Kazimierzu Biskupim Politechnika Poznańska we współpracy z gminą Kazimierz Biskupi zorganizowała konkurs dla studentów wydziału architektury na zagospodarowanie rynku i terenów wokół zbiornika w Kozarzewku. Wyniki mają zostać wykorzystane przy pracach związanych z modernizacją tych przestrzeni.
Konkurs Drewno w Architekturze 2022: kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza czwartą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie tradycyjnie przewidziano nagrody zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.