Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt sali sportowej w Miechowie

Konkurs na projekt sali sportowej w Miechowie

Gmina i Miasto Miechów ogłosiły konkurs na projekt nowej sali sportowej w Miechowie. W jury m.in. Piotr Lewicki, Marcin Brataniec i Piotr Chuchacz. Składanie wniosków do 8 sierpnia.

Konkurs na projekt sali sportowej w Miechowie
Kryta pływalnia w Miechowie, proj. eM4.Pracownia Architektury.Brataniec, 2012; fot. Ryszard Deńca / CC BY-SA 4.0

Udział w konkursie architektonicznym na projekt nowej sali sportowej w Miechowej rekomenduje krakowski oddział SARP. Zadaniem uczestników jest zaproponowanie koncepcji obiektu przy szkole podstawowej nr 1, zlokalizowanej przy ul. Marii Konopnickiej na północy Miechowa. W budynku o powierzchni do 3250 m² należy rozplanować m.in. pełnowymiarowe boiska do koszykówki, piłki nożnej, siatkowej i ręcznej z widownią na minimum 1000 miejsc oraz dwie sale treningowe z wykładziną dostosowaną do trenowania sztuk walki oraz ścianą z luster. Jak czytamy w regulaminie, płyta główna dużej hali musi umożliwiać podział na trzy niezależne sale treningowe oddzielone kurtynami, w celu równoległego prowadzenia zajęć sportowych w trzech różnych grupach wiekowych.

Według założeń wokół obiektu trzeba zlokalizować dodatkowe boisko typu „Orlik” oraz siłownię na świeżym powietrzu. Teren wokół projektowanego budynku będzie funkcjonował jako teren rekreacyjny dla istniejącej szkoły podstawowej, dlatego należy przewidzieć odpowiednie strefowanie tej przestrzeni. Ponadto uczestnik konkursu musi przedstawić możliwość połączenia hali sportowej z istniejącym budynkiem szkoły – zastrzega regulamin.

W 9-osobowym jury znaleźli się architekci Piotr Lewicki (przewodniczący), Marcin Brataniec, Marcin Charciarek, Piotr Chuchacz i Andrzej Banaśkiewicz, pełniący jednocześnie funkcję zastępcy burmistrza Miechowa, a także Iwona Dróżdż, naczelniczka Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska, Małgorzata Galińska, podinspektorka w tym wydziale, dyrektorka szkoły Anna Gawin i Mateusz Sobecki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Pula nagród wynosi 70 tys. zł. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano 40 tys. zł, za miejsce drugie 20 tys. zł, a za trzecie – 510 tys. zł. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie mija 8 sierpnia, składania prac – 12 października. Ogłoszenie wyników planowane jest do 21 października. Więcej informacji oraz regulamin na stronie www.sarp.krakow.pl.

Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.
Konkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie Władze Redy ogłosiły konkurs na rewitalizację i rozbudowę Miejskiego Parku Rodzinnego. Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie tężni oraz wodnego placu zabaw.
Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni przed siedzibą Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt zagospodarowania przedpola obecnej siedziby Wydziału Architektury przy ul. Podchorążych. Składanie wniosków do  15 sierpnia.
Polacy zwyciężyli w konkursie inwestorskim na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall na Islandii Polscy architekci Weronika Plata i Wiktor Stankiewicz zajęli pierwsze miejsce w realizacyjnym konkursie na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall w północnej Islandii. „Koncepcja doskonale łączy krajobraz z architekturą” – napisało jury w uzasadnieniu.
Wyniki konkursu na projekt kulturoteki w Starej Miłosnej W konkursie na projekt nowej kulturoteki na osiedlu Stara Miłosna w Warszawie zwyciężyło  xystudio. Architekci zaprojektowali obiekt o prostej, modułowej bryle i drewnianej konstrukcji z zielenią na dachu oraz głównej fasadzie.
Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Składnia wniosków do 14 lipca.