Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach

Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach

Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.

Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach
Wizualizacja poglądowa prezentująca pole golfowe na terenie przyszłego kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort na Mazurach

Wielofunkcyjny kompleks rekreacyjny Masurian Yacht & Golf Resort będzie obejmować obszar o powierzchni blisko 500 ha. W samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, między Węgorzewem i Giżyckiem, mają powstać m.in. trzy hotele, wille na wynajem, dom seniora, marina, aquapark, stadnina koni i pole golfowe. Na projekt tego ostatniego właściciel terenu, firma Universe Properties Group, ogłosiła właśnie konkurs architektoniczny.

Zadaniem uczestników jest opracowanie koncepcji zagospodarowania 5-hektarowej działki we wsi Harsz w gminie Pozezdrze. Projekt powinien obejmować budynek klubowy z recepcją, restauracją, salami konferencyjnymi i apartamentami noclegowymi, budynek administracyjno-gospodarczy z kawiarnią i wypożyczalnią sprzętu oraz wiatę strzelnicy golfowej, tzw. Driving Range, z min. 30-40 stanowiskami do wybijania piłek. Pula nagród wynosi 60 tys. zł. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano 30 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji dotyczących zlecenia, za miejsce drugie 20 tys. zł, a za miejsce trzecie 10 tys. zł.  

W skład jury wchodzą: Maciej Kawecki, prezes zarządu firmy Rodzinne Inwestycje, Adam Lawrence z Golf Course Architecture, Janusz Sikora, reprezentujący Polski Związek Golfa, Marek Ogryzek z Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Geografii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Kamil Chojnicki z PGA International. Organizator zastrzega jednak prawo do zmiany składu sądu i informuje, że ostateczny skład  zostanie ogłoszony do 16 stycznia 2023 roku.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 16 stycznia 2023 roku, składania prac – 24 kwietnia. Ogłoszenie wyników zaplanowano na przełom maja i czerwca. Więcej informacji oraz regulamin na stronie: rodzinneinwestycje.pl.

Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach
Wizualizacja prezentująca fragment przyszłego kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort na Mazurach
Autor: Piotr Prus
Konkurs na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry Nowoczesna hala sportowa i stadion lekkoatletyczny powstaną w ramach II etapu modernizacji Ośrodka Wawelska, czyli dawnej Skry. Władze Warszawy ogłaszają konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obu obiektów.
Zielone Tarasy Kultury: wyniki konkursu na zagospodarowanie parku 18 Marca i skweru Pionierów w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu we współpracy z koszalińskim oddziałem SARP rozstrzygnęły konkurs na nowe zagospodarowanie dwóch przestrzeni publicznych w centrum miasta: parku 18 Marca i skweru Pionierów. Zwyciężyła warszawska pracownia JAZ+Architekci.
Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie planuje budowę nowej siedziby Wydziału Informatyki. Właśnie ogłosił konkurs na jej projekt. W jury m.in. architekci Maciej Miłobędzki, Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun.
Konkurs na projekt zagospodarowania dwuhektarowego terenu w centrum Jeleniej Góry W ścisłym centrum Jeleniej Góry powstać ma nowoczesne targowisko z zielenią i atrakcyjnym terenem rekreacyjnym. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na projekt nowego zagospodarowania blisko dwuhektarowego obszaru w śródmieściu.
Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Bitwy Warszawskiej Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło rekomendowany przez SARP konkurs na projekt ekspozycji stałej nowo powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Składanie wniosków do 28 listopada.
Konkurs na projekt nowej siedziby Nadleśnictwa Człuchów na Pomorzu Nadleśnictwo Człuchów zaprasza do udziału w konkursie na projekt swojej nowej siedziby. Składanie prac do 27 lutego 2023 roku.