Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach

Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach

Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.

Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach
Wizualizacja poglądowa prezentująca pole golfowe na terenie przyszłego kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort na Mazurach

Wielofunkcyjny kompleks rekreacyjny Masurian Yacht & Golf Resort będzie obejmować obszar o powierzchni blisko 500 ha. W samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, między Węgorzewem i Giżyckiem, mają powstać m.in. trzy hotele, wille na wynajem, dom seniora, marina, aquapark, stadnina koni i pole golfowe. Na projekt tego ostatniego właściciel terenu, firma Universe Properties Group, ogłosiła właśnie konkurs architektoniczny.

Zadaniem uczestników jest opracowanie koncepcji zagospodarowania 5-hektarowej działki we wsi Harsz w gminie Pozezdrze. Projekt powinien obejmować budynek klubowy z recepcją, restauracją, salami konferencyjnymi i apartamentami noclegowymi, budynek administracyjno-gospodarczy z kawiarnią i wypożyczalnią sprzętu oraz wiatę strzelnicy golfowej, tzw. Driving Range, z min. 30-40 stanowiskami do wybijania piłek. Pula nagród wynosi 60 tys. zł. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano 30 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji dotyczących zlecenia, za miejsce drugie 20 tys. zł, a za miejsce trzecie 10 tys. zł.  

W skład jury wchodzą: Maciej Kawecki, prezes zarządu firmy Rodzinne Inwestycje, Adam Lawrence z Golf Course Architecture, Janusz Sikora, reprezentujący Polski Związek Golfa, Marek Ogryzek z Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Geografii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Kamil Chojnicki z PGA International. Organizator zastrzega jednak prawo do zmiany składu sądu i informuje, że ostateczny skład  zostanie ogłoszony do 16 stycznia 2023 roku.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 16 stycznia 2023 roku, składania prac – 24 kwietnia. Ogłoszenie wyników zaplanowano na przełom maja i czerwca. Więcej informacji oraz regulamin na stronie: rodzinneinwestycje.pl.

Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach
Wizualizacja prezentująca fragment przyszłego kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort na Mazurach
Autor: Piotr Prus
Polska pracownia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze W międzynarodowym konkursie na zagospodarowanie i rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze zwyciężyła krakowska pracownia SBS Engineering Group. Propozycję Polaków za najciekawszą uznała też lokalna społeczność akademicka.
Kolejny etap realizacji Dzielnicy Nowych Technologii w Katowicach. Trwa konkurs na projekt nowego budynku Władze Katowic ogłosiły konkurs na projekt nowego budynku w Dzielnicy Nowych Technologii. Obiekt mieszący m.in. studia telewizyjne z z reżyserkami i pokojami do obsługi produkcji powstanie na terenie dawnej kopalni Wieczorek w ramach katowickiego hubu gamingowo-technologicznego.
Nowy dom kultury w Mikołowie na Śląsku. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Zwyciężyła młoda architektka Magdalena Jagoda. Drugą nagrodę zdobyło lokalne biuro GIGAarchitekci, a trzecią pracownia PRAZA z Dąbrowy Górniczej.
W Krakowie powstanie nowa siedziba Instytutu Ekspertyz Sądowych. Trwa konkurs architektoniczny Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie we współpracy z lokalnym oddziałem SARP ogłosiły dwuetapowy konkurs na koncepcję nowego budynku placówki. Termin składania wniosków mija 10 marca.
Konkurs Geberit 2023: trwa jubileuszowa edycja konkursu na projekt łazienki Wystartowała jubileuszowa, 25. edycja konkursu Geberit 2023 (dawniej konkurs KOŁO) dla studentów i młodych architektów. Tym razem zadaniem jest opracowanie koncepcji mobilnej toalety przy Pałacu Zamoyskich w Warszawie.
Konkurs na zagospodarowanie rynku w Raciborzu Katowicki oddział SARP we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz ogłosił właśnie konkurs na koncepcję zagospodarowania rynku w leżącej nad Odrą historycznej stolicy Śląska. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 6 marca