Architektura MuratorKonkursyMała biblioteka przyszłości

Mała biblioteka przyszłości

Magazyn „Volume Zero” ogłosił konkurs na innowacyjny projekt małej biblioteki dla 50 osób, która będzie nie tylko inkubatorem edukacji, ale również miejscem sprzyjającym interakcji, dzieleniu się pomysłami i wspólnemu spędzaniu czasu.

Mała biblioteka przyszłości

Organizowany przez młody zespół „Volume Zero” konkurs TINY LIBRARY 2019 otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych. Uczestnicy sami powinni wskazać lokalizację proponowanej biblioteki, przy czym musi to być miejsce peryferyjne, w którym dostęp do edukacji jest utrudniony. Proponowany obiekt ma stać się głownym think tankiem dla lokalnej społeczności dającym jej szansę na współdziałanie i rozwój. W środku, na powierzchni nie przekraczającej 200 m2, powinny zmieścić się zarówno tradycyjne książki, jak i e-booki, audobooki i inne zasoby audiowizualne oraz wszelkie konieczne do osbługi biblioteki pomieszczenia. Jury oceniać będzie innowacyjność pomysłu, wybór lokalizacji, kreatywność przestrzennych rozwiązań oraz funkcjonalność projektu. Pula nagród wynosi 4000 USD.
Termin wczesnej rejestracji: 20 grudnia (opłata: 70 USD i 18 % podatku)
Termin standardowej rejestracji: 24 stycznia (opłata: 85 USD i 18 % podatku)
Termin nadsyłania prac: 31 stycznia
https://vzcompetitions.volzero.com/

Centrum Wiedzy Cognitarium w Koszalinie: wyniki konkursu Poznanliśmy wyniki konkursu na projekt Centrum Wiedzy Cognitarium w Koszalinie. Budynek, mieszczący między innymi główną bibliotekę Politechniki Koszalińskiej, powstanie według zwycięskiej koncepcji śląskiego biura OVO Grąbczewscy Architekci.
Biblioteka Tūranga w Christchurch Największym wyzwaniem było stworzenie budynku wytrzymałego na wstrząsy sejsmiczne zarówno w kontekście bezpieczeństwa, jak i ekonomicznych następstw katastrof naturalnych. O nowej realizacji Schmidt Hammer Lassen pisze Radosław Stach.
Publiczna biblioteka w Lublińcu W mieście liczącym nieco ponad 20 tysięcy mieszkańców biblioteka odgrywa istotną rolę — zdaje się budowlą wyrazistą, a przy tym opartą na uniwersalnym języku architektury oraz dobrze wpisującą się w lokalny kontekst – o nowej realizacji biura H2 architekci pisze Jerzy S. Majewski.
Biblioteka Sławejkowa w Warnie Wkrótce rozpocznie się realizacja nowego gmachu biblioteki im. Penczo Sławejkowa w Warnie według projektu polsko-holenderskiej pracowni Architects for Urbanity.
Biblioteka Maya Somaiya w Indiach Proces projektowy, jakiego podjęli się architekci ze studia Sameep Padora & Associates, cechował się niezwykłą interdyscyplinarnością. Połączyli oni najnowsze technologie cyfrowe, opracowane na uczelni ETH w Zurychu, wraz z XVI-wieczną wiedzą na temat formowania sklepień w Katalonii za pomocą lokalnego materiału, jakim są cegły wypalane w Indiach oraz ich przestrzennego formowania metodą zapożyczoną od urugwajskiego architekta Eladia Diestego. Maya Somaiya stanowi więc łącznik między przeszłością i teraźniejszością w wykonaniu wielonarodowego zespołu projektowego – pisze Radosław Stach.
Biblioteka w Warnie – polsko-holenderski projekt dla Bułgarii Wkrótce rozpocznie się realizacja nowego gmachu biblioteki im. Penczo Sławejkowa w Warnie według konkursowego projektu polsko-holenderskiej pracowni Architects for Urbanity.