Architektura MuratorKonkursyNajlepiej zaprojektowane wnętrze Gdyni

Najlepiej zaprojektowane wnętrze Gdyni

Centrum Designu w Gdyni ogłosiło wyniki konkursu na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne. W tym roku jury jednogłośnie postanowiło nagrodzić aranżację Willi Wincent projektu Maćka Ryniewicza oraz Rafała Kaletowskiego.

Najlepiej zaprojektowane wnętrze Gdyni

Wnętrza biorące udział w konkursie wybierane są co roku przez zespół Centrum Designu. W tej edycji na liście znalazło się sześć nominacji: pięć lokali gastronomicznych (Feed My Soul Bistro, Honolulu Wise Food, restauracja Moje Miasto, Szmaragdowa Cafe i Umi Ramen), a także jeden hotel (Willa Wincent przy ul. Wincentego Pola 33).

W czteroosobowym jury znaleźli się Paulina Kisiel, przedstawicielka Centrum Designu, Monika Potorska z Potorska Studio, plastyk miejski Jacek Piątek oraz Michał Malinowski, właściciel pracowni Dryft, która zwyciężyła w edycji z 2018 roku. Tytuł Najlepszego gdyńskiego wnętrza komercyjnego otrzymała Willa Wincent projektu architektów Maćka Ryniewicza oraz Rafała Kaletowskiego.

Poza świadomością inwestorów i konsekwencją w podejściu do procesu projektowego, sędziowie docenili odtworzenie oryginalnej funkcji 90-letniego obiektu i subtelne nawiązania do tradycji. Zwrócili też uwagę na wysoką jakość materiałów, dbałość o detale i rozwiązania nawiązujące do stylistyki modernizmu.

Jury stwierdziło również, że obiekt może stanowić wizytówkę Gdyni. Bardzo nas cieszy, że doceniono miastotwórczy aspekt Willi Wincent. Staramy się pokazywać naszym gościom Gdynię widzianą oczami jej mieszkańców. Mamy szczęście, że jest wśród nich wielu przedstawicieli branż kreatywnych oraz osób chcących odkrywać miasto w nieszablonowy sposób, wrażliwych na piękno, sztukę i architekturę – mówi Monika Domańska, PR manager hotelu.

Własnego faworyta tradycyjnie już wyłonili także mieszkańcy w internetowym plebiscycie. zwyciężyła Honolulu Wise Food, restauracja z kuchnią hawajską, której wnętrze zaprojektowali właściciele – Agnieszka Jeżyk-Bierla i Filip Bierla. Oboje są pasjonatami surfingu i to właśnie morski luz i nawiązania do klimatu lat 80. nadają charakter temu wnętrzu.

Zdjęcia: Pion Studio

Od kilku lat gdyńska scena gastronomiczna świetnie się rozwija, a wraz z nią powstaje coraz więcej dobrze zaprojektowanych i osadzonych w lokalnej tradycji wnętrz. Odnalezienie nowych restauracji ułatwia Szlak Kulinarny Centrum Gdyni.