Architektura MuratorKonkursyProjekt. Edukacja Artystyczna

Projekt. Edukacja Artystyczna

Wydział Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wraz z Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu organizują pierwszą edycję konkursu na najlepszy dyplom z lat 2009 i 2010, który powstał na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Otwarcie wystawy 7 grudnia 2010 roku o 18.00 w CK „Zamek”.
Wystawa będzie otwarta: 8-23.12.2010 w godzinach: 11.00-19.00

Wystawie będzie towarzyszyła konferencja poświęcona problemom edukacji artystycznej w kraju i na świecie. Konferencja odbędzie się 8 grudnia 2010 roku w godzinach 10.00-14.00 w Sali Kominkowej Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.

Celem konkursu jest promocja młodych, poszukujących artystów, którzy w swej działalności łączą aspekt artystyczny z refleksją teoretyczną czy pracą pedagogiczną. Organizatorzy zwracają uwagę na złożoność szeroko rozumianej edukacji artystycznej, jej odmienność i podobieństwa do innych kierunków artystycznych, na wielozakresowość i rozległość dziedzin, którymi się zajmuje. Ważne jest również przyjrzenie się procesowi edukowania ku sztuce przebiegającemu na różnych poziomach, dlatego cieszą zgłoszenia projektów warsztatów. Wydarzenie o szerokim spektrum gatunków, technik oraz sposobów prezentacji i przyczyni się do twórczej konfrontacji młodych osób, które ukończyły wybrany kierunek, jednocześnie umożliwi wzbogacenie praktyki teoretycznymi rozważaniami.
Na konkurs zostały zaproszone uczelnie z całej Polski. Do pierwszej edycji zgłoszono 10 osób prezentujących różnorodne dziedziny artystyczne (od rzeźby po projekt wystawy), które ukończyły kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Wybrane jury składające się z przedstawicieli poszczególnych uczelni oraz krytyków wytypuje zwycięzcę.

Wszystkie informacje dotyczące Konkursu dostępne są na stronie internetowej UA w Poznaniu (Wydział Edukacji Artystycznej) www.asp.pl/wydzialy06.html

Nagroda SARP 2020: laureaci konkursu o Nagrodę SARP 2020 [GALERIA] Prezentujemy laureatów konkursu o Nagrodę SARP 2020. Jury pod przewodnictwem Bohdana (Bisia) Lisowskiego przyznało 6 nagród, 10 równorzędnych wyróżnień oraz Grand Prix. Poznaj najbardziej cenione przez środowisko realizacje architektoniczne 2019 roku.
Wyniki konkursu na projekt szkoły przy ul. Świderskiej w Warszawie Na warszawskiej Białołęce powstanie nowa szkoła! Władze dzielnicy rozstrzygnęły właśnie konkurs na projekt podstawówki przy ul. Świderskiej w Warszawie. Zwyciężyła koncepcja pracowni Bujnowski Architekci.
Modelowe Schronisko Górskie na Lubaniu – konkurs SARP Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków ogłasza międzynarodowy, jednoetapowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na stworzenie budynku Schroniska Górskiego Na Lubaniu.
Nagroda POLITYKI – finaliści 2020 Znamy finalistów Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2020. Swoje nominacje do tegorocznej edycji zgłosił także zespół redakcji „Architektura-murator”.
Rewitalizacja centrum Myszkowa – wyniki konkursu na nowe zagospodarowanie centrum Myszkowa Gmina Myszków we współpracy z częstochowskim oddziałem SARP rozstrzygnęła konkurs na koncepcję rewitalizacji centrum 30-tysięcznego Myszkowa w województwie śląskim. Zwyciężyła pracownia 4am Architekci z Warszawy. Na podium także Bartosz Kowal i Bartłomiej Poteralski oraz JAZ+Architekci.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.