Architektura MuratorKonkursyProjekt. Edukacja Artystyczna

Projekt. Edukacja Artystyczna

Wydział Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wraz z Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu organizują pierwszą edycję konkursu na najlepszy dyplom z lat 2009 i 2010, który powstał na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Otwarcie wystawy 7 grudnia 2010 roku o 18.00 w CK „Zamek”.
Wystawa będzie otwarta: 8-23.12.2010 w godzinach: 11.00-19.00

Wystawie będzie towarzyszyła konferencja poświęcona problemom edukacji artystycznej w kraju i na świecie. Konferencja odbędzie się 8 grudnia 2010 roku w godzinach 10.00-14.00 w Sali Kominkowej Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.

Celem konkursu jest promocja młodych, poszukujących artystów, którzy w swej działalności łączą aspekt artystyczny z refleksją teoretyczną czy pracą pedagogiczną. Organizatorzy zwracają uwagę na złożoność szeroko rozumianej edukacji artystycznej, jej odmienność i podobieństwa do innych kierunków artystycznych, na wielozakresowość i rozległość dziedzin, którymi się zajmuje. Ważne jest również przyjrzenie się procesowi edukowania ku sztuce przebiegającemu na różnych poziomach, dlatego cieszą zgłoszenia projektów warsztatów. Wydarzenie o szerokim spektrum gatunków, technik oraz sposobów prezentacji i przyczyni się do twórczej konfrontacji młodych osób, które ukończyły wybrany kierunek, jednocześnie umożliwi wzbogacenie praktyki teoretycznymi rozważaniami.
Na konkurs zostały zaproszone uczelnie z całej Polski. Do pierwszej edycji zgłoszono 10 osób prezentujących różnorodne dziedziny artystyczne (od rzeźby po projekt wystawy), które ukończyły kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Wybrane jury składające się z przedstawicieli poszczególnych uczelni oraz krytyków wytypuje zwycięzcę.

Wszystkie informacje dotyczące Konkursu dostępne są na stronie internetowej UA w Poznaniu (Wydział Edukacji Artystycznej) www.asp.pl/wydzialy06.html

Nagroda POLITYKI – finaliści 2020 Znamy finalistów Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2020. Swoje nominacje do tegorocznej edycji zgłosił także zespół redakcji „Architektura-murator”.
Rewitalizacja centrum Myszkowa – konkurs Gmina Myszków we współpracy z częstochowskim oddziałem SARP zapraszają do udziału w konkursie na koncepcję rewitalizacji centrum 30-tysięcznego Myszkowa w województwie śląskim. Składanie wniosków do 18 lutego.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.
Dwuetapowy konkurs na przebudowę siedziby Estrady Poznańskiej Estrada Poznańska ogłasza konkurs na przebudowę swojej siedziby w ponad stuletniej kamienicy przy ul. Masztalarskiej. Uczestnicy, których prace przejdą do II etapu otrzymają zwrot kosztów przygotowania koncepcji.
KoKA 2018, czyli konferencja o konkursach architektonicznych: FOTORELACJA W dniach 23-25 września w podkieleckich Chęcinach miała miejsce pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja o konkursach architektonicznych. W spotkaniu wzięło udział ponad 130 osób, nie tylko architekci, ale też przedstawiciele samorządów i biznesu. Wśród gości z zagranicy znaleźli się m.in. Thomas Vonier, przewodniczący UIA, Renato Rizzi, autor Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, Rūta Leitanaitė, przewodnicząca Stowarzyszenia Architektów Litewskich i Hanna Bondar, była architekt miasta Kijowa.
Jak przeprowadzić modelowy konkurs architektoniczny: konferencja w Chęcinach Tylko do 31 sierpnia można rejestrować się do udziału w pierwszej międzynarodowej konferencji dotyczącej organizowania konkursów architektonicznych. W programie między innymi prezentacja dokonań fundacji Architectuur Lokaal, która z powodzeniem stosuje w Holandii korzystną dla architektów, inwestorów i społeczności lokalnych procedurę dwuetapowych konkursów o bardzo ograniczonym zakresie zadania w pierwszym etapie.