Architektura MuratorKonkursyProjekt. Edukacja Artystyczna

Projekt. Edukacja Artystyczna

Wydział Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wraz z Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu organizują pierwszą edycję konkursu na najlepszy dyplom z lat 2009 i 2010, który powstał na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Otwarcie wystawy 7 grudnia 2010 roku o 18.00 w CK „Zamek”.
Wystawa będzie otwarta: 8-23.12.2010 w godzinach: 11.00-19.00

Wystawie będzie towarzyszyła konferencja poświęcona problemom edukacji artystycznej w kraju i na świecie. Konferencja odbędzie się 8 grudnia 2010 roku w godzinach 10.00-14.00 w Sali Kominkowej Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.

Celem konkursu jest promocja młodych, poszukujących artystów, którzy w swej działalności łączą aspekt artystyczny z refleksją teoretyczną czy pracą pedagogiczną. Organizatorzy zwracają uwagę na złożoność szeroko rozumianej edukacji artystycznej, jej odmienność i podobieństwa do innych kierunków artystycznych, na wielozakresowość i rozległość dziedzin, którymi się zajmuje. Ważne jest również przyjrzenie się procesowi edukowania ku sztuce przebiegającemu na różnych poziomach, dlatego cieszą zgłoszenia projektów warsztatów. Wydarzenie o szerokim spektrum gatunków, technik oraz sposobów prezentacji i przyczyni się do twórczej konfrontacji młodych osób, które ukończyły wybrany kierunek, jednocześnie umożliwi wzbogacenie praktyki teoretycznymi rozważaniami.
Na konkurs zostały zaproszone uczelnie z całej Polski. Do pierwszej edycji zgłoszono 10 osób prezentujących różnorodne dziedziny artystyczne (od rzeźby po projekt wystawy), które ukończyły kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Wybrane jury składające się z przedstawicieli poszczególnych uczelni oraz krytyków wytypuje zwycięzcę.

Wszystkie informacje dotyczące Konkursu dostępne są na stronie internetowej UA w Poznaniu (Wydział Edukacji Artystycznej) www.asp.pl/wydzialy06.html

Kolejny konkurs na oprawę pomnika Narutowicza w Warszawie Miasto st. Warszawa ogłosiło nowy konkurs na oprawę architektoniczno-rzeźbiarską pomnika Gabriela Narutowicza. Poprzedni, w którym zwyciężyła koncepcja firmy Granity Skwara Group, został unieważniony.
Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Jedno z pierwszych osiedli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie w Tczewie. Wyniki konkursu Pracownia BudCud wygrała konkurs na projekt budynku wielorodzinnego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Będzie to jedna z pierwszych realizacji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, które mają zastąpić funkcjonujące dotychczas Towarzystwa Budownictwa Społecznego.