Architektura MuratorKonkursyProjekt. Edukacja Artystyczna

Projekt. Edukacja Artystyczna

Wydział Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wraz z Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu organizują pierwszą edycję konkursu na najlepszy dyplom z lat 2009 i 2010, który powstał na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Otwarcie wystawy 7 grudnia 2010 roku o 18.00 w CK „Zamek”.
Wystawa będzie otwarta: 8-23.12.2010 w godzinach: 11.00-19.00

Wystawie będzie towarzyszyła konferencja poświęcona problemom edukacji artystycznej w kraju i na świecie. Konferencja odbędzie się 8 grudnia 2010 roku w godzinach 10.00-14.00 w Sali Kominkowej Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.

Celem konkursu jest promocja młodych, poszukujących artystów, którzy w swej działalności łączą aspekt artystyczny z refleksją teoretyczną czy pracą pedagogiczną. Organizatorzy zwracają uwagę na złożoność szeroko rozumianej edukacji artystycznej, jej odmienność i podobieństwa do innych kierunków artystycznych, na wielozakresowość i rozległość dziedzin, którymi się zajmuje. Ważne jest również przyjrzenie się procesowi edukowania ku sztuce przebiegającemu na różnych poziomach, dlatego cieszą zgłoszenia projektów warsztatów. Wydarzenie o szerokim spektrum gatunków, technik oraz sposobów prezentacji i przyczyni się do twórczej konfrontacji młodych osób, które ukończyły wybrany kierunek, jednocześnie umożliwi wzbogacenie praktyki teoretycznymi rozważaniami.
Na konkurs zostały zaproszone uczelnie z całej Polski. Do pierwszej edycji zgłoszono 10 osób prezentujących różnorodne dziedziny artystyczne (od rzeźby po projekt wystawy), które ukończyły kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Wybrane jury składające się z przedstawicieli poszczególnych uczelni oraz krytyków wytypuje zwycięzcę.

Wszystkie informacje dotyczące Konkursu dostępne są na stronie internetowej UA w Poznaniu (Wydział Edukacji Artystycznej) www.asp.pl/wydzialy06.html

Konkurs na projekt ekologicznego domu z ogrodem Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów i absolwentów architektury i architektury krajobrazu oraz kierunków pokrewnych do udziału w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-krajobrazowym „Hrubieszowski dom i ogród z klimatem”.
Rynek w Opolu jako ogólnomiejska przestrzeń integracji: wyniki konkursu SARP Poznaliśmy wyniki konkursu na nowe zagospodarowanie Rynku w Opolu. Władze miasta przeprowadziły go we współpracy z lokalnym oddziałem SARP.
Polska pracownia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze W międzynarodowym konkursie na zagospodarowanie i rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze zwyciężyła krakowska pracownia SBS Engineering Group. Propozycję Polaków za najciekawszą uznała też lokalna społeczność akademicka.
Kolejny etap realizacji Dzielnicy Nowych Technologii w Katowicach. Trwa konkurs na projekt nowego budynku Władze Katowic ogłosiły konkurs na projekt nowego budynku w Dzielnicy Nowych Technologii. Obiekt mieszący m.in. studia telewizyjne z z reżyserkami i pokojami do obsługi produkcji powstanie na terenie dawnej kopalni Wieczorek w ramach katowickiego hubu gamingowo-technologicznego.
Nowy dom kultury w Mikołowie na Śląsku. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Zwyciężyła młoda architektka Magdalena Jagoda. Drugą nagrodę zdobyło lokalne biuro GIGAarchitekci, a trzecią pracownia PRAZA z Dąbrowy Górniczej.
W Krakowie powstanie nowa siedziba Instytutu Ekspertyz Sądowych. Trwa konkurs architektoniczny Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie we współpracy z lokalnym oddziałem SARP ogłosiły dwuetapowy konkurs na koncepcję nowego budynku placówki. Termin składania wniosków mija 10 marca.